Coronacrisis krijgt rol in openingsceremonie Spelen
MILAAN (ANP/RTR) - De coronacrisis moet volgend jaar een rol spelen in de openingsceremonie van de uitgestelde Olympische Spelen. Dat zegt producer Marco Balich, de Italiaan die al vaak verantwoordelijk is geweest voor de openings- en sluitingsceremonies bij Zomer- en Winterspelen. Het virus leidde ertoe dat de Spelen komende zomer in Tokio niet doorgaan en vermoedelijk in de zomer van 2021 worden gehouden.
Balich zei dat de voorbereidingen voor de openingsceremonie bijna waren afgerond toen het Internationaal Olympisch Comité (IOC) tot uitstel besloot. De Italiaan en zijn team waren op dat moment al niet meer in Japan. "Ik ben ervan overtuigd dat de olympische ceremonie, waarin de mensheid centraal staat, moet refereren aan wat er nu gebeurt", zei Balich vanuit Milaan, zijn ook zwaar getroffen woonplaats.
"We hadden al wat repetities achter de rug. Die waren goed verlopen", vertelde Balich, die het besluit om de Spelen uit te stellen toejuicht. "We hebben nu de tijd om er de grootste olympische viering ooit van te maken. We gaan onze wonden likken en dan weer aan de slag. Met de ceremonie hebben we de kans de wedergeboorte van de aarde uit te beelden."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
13 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
20 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
37 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
57 minuten geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.
2 uur geleden