'Coronacrisis kost studenten 10 biljoen dollar'
WASHINGTON (ANP) - Nu door schoolsluitingen wereldwijd tot wel 1,6 miljard leerlingen en studenten thuis hebben gezeten, kost hen tot wel 10 biljoen dollar. Dat is het salaris dat ze in hun leven mislopen als gevolg van de recessie en de mindere onderwijskansen die ze hebben gekregen, becijferde de Wereldbank.
De recessie kan voor leerlingen betekenen dat ze niet meer terug naar school kunnen als die weer opengaat, omdat hun familie geen geld meer heeft. Ook lopen veel leerlingen in arme landen hun meest voedzame maaltijd van de dag mis. De Wereldbank waarschuwt dan ook voor een flinke dreun voor de doelstelling om het aantal kinderen dat een ernstige leerachterstand oploopt door armoede te halveren in 2030.
Met name meisjes zijn kwetsbaar voor de gevolgen van de coronacrisis op hun schoolcarrière. De pandemie kan uitsluiting en ongelijkheid versterken, ook in rijkere landen. Kinderen in arme gezinnen hebben bijvoorbeeld niet de middelen om mee te doen aan online lessen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De komende weken is het drukker in de internationale treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest. Flixbus en NS Internationaal zien een toename in het aantal boekingen. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 4 oktober.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Wereldbank stelt met Michael Kremer een Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom. De Amerikaan staat bekend als specialist voor onderzoek naar armoedebestrijding en de problemen die daarbij komen kijken.
2 uur geleden