'Coronacrisis kost pomphouders tot 50 procent van hun omzet'
DEN HAAG (ANP) - Pomphouders zijn ten opzichte van vorige week tot de helft van hun omzet kwijtgeraakt, zegt de Belangenvereniging Tankstations (BETA) weten. De sector kampt met een terugvallende vraag naar benzine en diesel door de uitbraak van het coronavirus in Nederland. Ook staan de pompprijzen onder druk door olieprijzenoorlog tussen Saudi-Arabië en Rusland.
"Het hakt er behoorlijk in", zegt een woordvoerder, nu veel mensen thuisblijven vanwege de coronapandemie. "De adviesprijs voor benzine en diesel daalt door een lagere vraag. Daardoor daalt ook de waarde van de voorraden." Een verdere prijsdaling voorziet de BETA niet, aldus de woordvoerder. "Een groot deel van de adviesprijzen is een vaste component die bestaat uit accijnzen en kostprijzen. Verdere dalingen van de prijzen van ruwe olie zullen niet veel invloed meer hebben op de benzineprijs."
De omzet in de winkels van tankstations loopt volgens de BETA-woordvoerder minder hard terug dan de brandstofomzet. Pomphouders proberen met allerlei maatregelen ervoor te zorgen dat klanten en personeel zo weinig mogelijk risico op besmetting lopen, bijvoorbeeld door klanten buiten te laten wachten en zaken als belegde broodjes vooraf op afstand te laten bestellen.
De klap komt volgens BETA het hardst aan bij pomphouders langs de snelwegen. "Mensen gaan niet meer op vakantie en leggen geen lange afstanden meer af. Het verkeer is meer lokaal." Maar ook de andere pomphouders maken zich zorgen om de verspreiding van het coronavirus. "We krijgen duizend en een verschillende, vaak praktische vragen. Pomphouders zitten met doorlopende personeelskosten en met dure voorraden die minder waard worden. Ook zijn zij geïnteresseerd in de noodmaatregelen van de overheid en regels omtrent ziekmelding."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, Albert Manifold, ontkent de beschuldigingen omtrent wangedrag. In een e-mail aan persbureau Bloomberg stelt hij dat er "valse verhalen" worden verteld rondom zijn gedwongen vertrek.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in april op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal werden er vorige maand 293 bedrijven failliet verklaard, een daling van 12 procent. Ten opzichte van maart daalde het aantal faillissementen met 3 procent.
56 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft een opdracht gekregen voor de verbouwing van de penitentiaire inrichting (PI) van Heerhugowaard. De verbouwing van de gevangenis begint in januari volgend jaar en zal ongeveer 4,5 jaar duren. De opdracht levert Heijmans 83 miljoen euro aan omzet op.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten gaven vorig jaar de helft minder vergunningen af voor tijdelijke woningen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er werden in 2025 voor ongeveer 3000 tijdelijke woningen vergunningen afgegeven, tegenover 6000 in 2024.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in Nederland is vorige maand gehalveerd ten opzichte van een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Ook de verkoop van dieselauto's liep in april met bijna 24 procent terug in Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oranje-reclames zullen de komende weken weer volop te zien zijn. Supermarktketens als Jumbo en Albert Heijn en KNVB-hoofdsponsor ING presenteren deze week weer grote campagnes rond het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De Stichting Etherreclame (Ster), die de reclameruimte voor de NPO verkoopt, verwacht hogere uitgaven dan tijdens het EK van 2024 in Duitsland en het WK van 2022 in Qatar.
2 uur geledenSEJONG (ANP) - Vakbonden en bedrijfsvertegenwoordigers bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung hebben een akkoord goedgekeurd waarin de chipmedewerkers gigantische premies worden beloofd.
3 uur geleden