Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Coronacrisis kost pomphouders tot 50 procent van hun omzet'

'Coronacrisis kost pomphouders tot 50 procent van hun omzet'

DEN HAAG (ANP) - Pomphouders zijn ten opzichte van vorige week tot de helft van hun omzet kwijtgeraakt, zegt de Belangenvereniging Tankstations (BETA) weten. De sector kampt met een terugvallende vraag naar benzine en diesel door de uitbraak van het coronavirus in Nederland. Ook staan de pompprijzen onder druk door olieprijzenoorlog tussen Saudi-Arabië en Rusland.

"Het hakt er behoorlijk in", zegt een woordvoerder, nu veel mensen thuisblijven vanwege de coronapandemie. "De adviesprijs voor benzine en diesel daalt door een lagere vraag. Daardoor daalt ook de waarde van de voorraden." Een verdere prijsdaling voorziet de BETA niet, aldus de woordvoerder. "Een groot deel van de adviesprijzen is een vaste component die bestaat uit accijnzen en kostprijzen. Verdere dalingen van de prijzen van ruwe olie zullen niet veel invloed meer hebben op de benzineprijs."

De omzet in de winkels van tankstations loopt volgens de BETA-woordvoerder minder hard terug dan de brandstofomzet. Pomphouders proberen met allerlei maatregelen ervoor te zorgen dat klanten en personeel zo weinig mogelijk risico op besmetting lopen, bijvoorbeeld door klanten buiten te laten wachten en zaken als belegde broodjes vooraf op afstand te laten bestellen.

De klap komt volgens BETA het hardst aan bij pomphouders langs de snelwegen. "Mensen gaan niet meer op vakantie en leggen geen lange afstanden meer af. Het verkeer is meer lokaal." Maar ook de andere pomphouders maken zich zorgen om de verspreiding van het coronavirus. "We krijgen duizend en een verschillende, vaak praktische vragen. Pomphouders zitten met doorlopende personeelskosten en met dure voorraden die minder waard worden. Ook zijn zij geïnteresseerd in de noodmaatregelen van de overheid en regels omtrent ziekmelding."

Meer uit Financieel

Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

1 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

1 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

1 uur geleden
Toezichthouders en OM willen uitgebreider EU-verbod uitkleedapps

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.

2 uur geleden
ABP verkoopt aandelen in omstreden softwarebedrijf Palantir

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, heeft zijn aandelen van het omstreden Amerikaanse softwarebedrijf Palantir verkocht, bevestigde een woordvoerster naar aanleiding van berichtgeving van onder andere De Telegraaf.

2 uur geleden
Iranoorlog geeft Nederlandse pensioenfondsen knauw, ziet Aon

ROTTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft Nederlandse pensioenfondsen een knauw gegeven door scherpe koersdalingen op de financiële markten. De gemiddelde dekkingsgraad, een graadmeter voor de financiële gezondheid van een fonds, daalde in maart tot 123 procent. Dat maakte onderzoeksbureau Aon woensdag bekend. Eind februari was de dekkingsgraad nog 128 procent.

3 uur geleden
Brussel komt grootverbruikers energie tegemoet met aanpassing ETS

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is met een voorstel gekomen voor een kleine aanpassing in het Europese emissiehandelssysteem (ETS). Dat moet helpen de prijs van de uitstoot van broeikasgassen stabieler te houden en op die manier veel energie verbruikende bedrijven in Europa tegemoet te komen.

3 uur geleden