'Coronacrisis helpt PostNL aan hogere jaarwinst'
DEN HAAG (ANP) - PostNL presenteert maandag de jaarcijfers over coronajaar 2020. Waarschijnlijk is zowel de omzet als de winst flink toegenomen. Doordat veel mensen vorig jaar aan huis gekluisterd waren vanwege de viruspandemie heeft internetshoppen een vlucht genomen, en daardoor had PostNL veel meer pakketjes om te bezorgen.
Het bedrijf heeft in januari zelf al naar buiten gebracht dat er vorig jaar een recordaantal van 337 miljoen pakketten is afgeleverd. Vooral na het ingaan van de tweede lockdown, wat samenviel met de kerstperiode, was het "uitzonderlijk druk". In de slotperiode van het jaar werden er ook aanzienlijk meer kaarten verstuurd, vandaar dat de financiële verwachtingen ook bij het bedrijf zelf hooggespannen waren.
Bij dit soort "uitzonderlijke resultaten" hoorde volgens topvrouw Herna Verhagen ook een "uitzonderlijke erkenning" van het harde werk van alle medewerkers afgelopen jaar. De winstuitkering werd daarom verhoogd en ook kregen medewerkers van onderaannemers op het gebied van sorteren en bezorgen een bonus. Verder kondigde PostNL aan het betalen van dividend aan de aandeelhouders te hervatten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.
39 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.
6 uur geleden