Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Coronacrisis helpt PostNL aan hogere jaarwinst'

'Coronacrisis helpt PostNL aan hogere jaarwinst'

DEN HAAG (ANP) - PostNL presenteert maandag de jaarcijfers over coronajaar 2020. Waarschijnlijk is zowel de omzet als de winst flink toegenomen. Doordat veel mensen vorig jaar aan huis gekluisterd waren vanwege de viruspandemie heeft internetshoppen een vlucht genomen, en daardoor had PostNL veel meer pakketjes om te bezorgen.

Het bedrijf heeft in januari zelf al naar buiten gebracht dat er vorig jaar een recordaantal van 337 miljoen pakketten is afgeleverd. Vooral na het ingaan van de tweede lockdown, wat samenviel met de kerstperiode, was het "uitzonderlijk druk". In de slotperiode van het jaar werden er ook aanzienlijk meer kaarten verstuurd, vandaar dat de financiële verwachtingen ook bij het bedrijf zelf hooggespannen waren.

Bij dit soort "uitzonderlijke resultaten" hoorde volgens topvrouw Herna Verhagen ook een "uitzonderlijke erkenning" van het harde werk van alle medewerkers afgelopen jaar. De winstuitkering werd daarom verhoogd en ook kregen medewerkers van onderaannemers op het gebied van sorteren en bezorgen een bonus. Verder kondigde PostNL aan het betalen van dividend aan de aandeelhouders te hervatten.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na aankondiging akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat de Verenigde Staten en Iran een overeenkomst hebben bereikt over het beëindigen van de oorlog in het Midden-Oosten. De Dow-Jonesindex steeg naar de hoogste slotstand ooit.

5 uur geleden
EU-landen en EP eens over herziening rechten vliegtuigpassagiers

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - Het Europees Parlement en de EU-landen hebben maandag overeenstemming bereikt over een herziening van de regels voor de rechten van luchtvaartpassagiers in het landenblok. Passagiers houden hun recht op compensatie als ze drie uur vertraging oplopen. Ook moeten luchtvaartmaatschappijen hun ticketprijzen transparanter weergeven.

5 uur geleden
Rolls-Royce bouwt eerste nieuwe kernreactoren Zweden in 40 jaar

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Britse fabrikant van vliegtuigmotoren Rolls-Royce gaat drie kleine kernreactoren bouwen in het zuidwesten van Zweden. Dat maakte het Zweedse energieconcern Vattenfall, dat Rolls-Royce hiervoor heeft geselecteerd, maandag bekend. Het is volgens beide bedrijven voor het eerst in ruim veertig jaar dat het land nieuwe kernreactoren krijgt.

10 uur geleden
AEX eindigt lager, Shell bij dalers na lagere olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met een verlies de handel uitgegaan. Zwaargewicht Shell stond bij de dalers door een forse daling van de olieprijzen.

10 uur geleden
Reuters: Tesla misleidde RDW voor toestemming zelfrijdende auto's

AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla heeft statistieken rond veiligheidsclaims mooier voorgedaan dan ze waren om goedkeuring te krijgen voor zelfrijdende auto's op de weg in Nederland. Dat blijkt uit een onderzoek van persbureau Reuters. De Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) is daarmee volgens de onderzoekers misleid.

11 uur geleden
FD Mediagroep en BNR nemen podcastmaker Corti Media over

AMSTERDAM (ANP) - FD Mediagroep en radiostation BNR hebben een meerderheidsbelang genomen in podcastproducent Corti Media. Met de overname willen de bedrijven verder groeien op het gebied van podcasts, audioformats en theaterconcepten.

11 uur geleden
Schepen komen in beweging in de Straat van Hormuz, zegt Trump

TEHERAN (ANP) - Schepen geladen met olie in de Straat van Hormuz komen in beweging, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Eerder zei Trump dat de belangrijke zeestraat vrijdag weer open zou gaan, na het tekenen van een vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran.

12 uur geleden