'Coronacrisis helpt PostNL aan hogere jaarwinst'
DEN HAAG (ANP) - PostNL presenteert maandag de jaarcijfers over coronajaar 2020. Waarschijnlijk is zowel de omzet als de winst flink toegenomen. Doordat veel mensen vorig jaar aan huis gekluisterd waren vanwege de viruspandemie heeft internetshoppen een vlucht genomen, en daardoor had PostNL veel meer pakketjes om te bezorgen.
Het bedrijf heeft in januari zelf al naar buiten gebracht dat er vorig jaar een recordaantal van 337 miljoen pakketten is afgeleverd. Vooral na het ingaan van de tweede lockdown, wat samenviel met de kerstperiode, was het "uitzonderlijk druk". In de slotperiode van het jaar werden er ook aanzienlijk meer kaarten verstuurd, vandaar dat de financiële verwachtingen ook bij het bedrijf zelf hooggespannen waren.
Bij dit soort "uitzonderlijke resultaten" hoorde volgens topvrouw Herna Verhagen ook een "uitzonderlijke erkenning" van het harde werk van alle medewerkers afgelopen jaar. De winstuitkering werd daarom verhoogd en ook kregen medewerkers van onderaannemers op het gebied van sorteren en bezorgen een bonus. Verder kondigde PostNL aan het betalen van dividend aan de aandeelhouders te hervatten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
32 minuten geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.
1 uur geledenDUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De exploitant van de Eiffeltoren heeft dinsdag bekendgemaakt dat de topman van de bezienswaardigheid eind dit jaar vertrekt. Het besluit volgt op de ophef die ontstond toen vrouwelijke medewerkers werden weggestuurd tijdens een bezoek van een hindoeïstische religieuze groep. Patrick Branco Ruivo is sinds 2018 topman van het monument.
6 uur geleden