Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Coronacrisis heeft blijvend effect op toerisme Amsterdam'

'Coronacrisis heeft blijvend effect op toerisme Amsterdam'

AMSTERDAM (ANP) - De economische schade van de coronacrisis voor de toerismesector in Amsterdam is enorm. Economen van ABN AMRO schatten dat de toeristische bestedingen in de hoofdstad dit jaar met 8 miljard euro zullen dalen ten opzichte van 2019. Bovendien zal de pandemie ook een blijvend negatief effect hebben op het aantal, vooral zakelijke, bezoekers.

Door de coronacrisis komen volgens ABN AMRO dit jaar 67 procent minder toeristen naar de hoofdstad dan in 2019. Afgelopen jaar kwamen 83 procent minder buitenlandse en 53 procent minder Nederlandse toeristen naar Amsterdam in vergelijking met een jaar eerder. De aantallen buitenlandse en Nederlandse toeristen daalden daardoor naar respectievelijk 2,1 miljoen en 900.000.

In niet-coronajaar 2019 leverde toerisme in Amsterdam ondernemers, inwoners en de gemeente 18,6 miljard euro aan inkomsten op. Ongeveer een derde hiervan werd besteed bij luchtvaartbedrijven en reisbureaus die in Amsterdam gevestigd zijn. Dit deel is niet direct toe te wijzen aan reizigers die fysiek naar Amsterdam komen.

De verwachte daling van het aantal bezoekers van Amsterdam dit jaar zorgt dat het overgebleven deel van de toeristische bestedingen flink lager zullen uitvallen. In coronajaar 2020 lag het aantal bezoekers aan de hoofdstad ook al twee derde lager dan een jaar eerder. Dat zorgde voor een daling van de bestedingen met 8,3 miljard euro.

Volgens ABN AMRO zal een deel van de zakelijke reiziger ook niet meer terugkeren, onder meer omdat onlinevergaderen gemeengoed is geworden. In 2019 waren zakelijke reizigers nog goed voor een derde van de totale inkomsten. Daarbij komt dat de zakelijke reiziger relatief meer uitgeeft aan overnachtingen en maaltijden dan de gemiddelde toerist die naar Amsterdam komt.

Meer uit Financieel

AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

2 uur geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

4 uur geleden
CNV vreest minimale stagevergoedingen na kabinetsvoorstel

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.

6 uur geleden
Eerste geldautomaten van DNB geopend op Saba en Sint Eustatius

AMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.

7 uur geleden
Duitse regering blijft rekenen op beursgang defensiebedrijf KNDS

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.

7 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor tweede maand op rij

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.

7 uur geleden
Huurder gasopslag hoeft niet voor aardbevingsschade te betalen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag bedrijven die de gasopslag in Grijpskerk willen gebruiken, niet verplichten om mee te betalen aan afwikkeling van aardbevingsschade in Groningen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft bepaald dat deze voorwaarde onredelijk is, omdat de NAM aansprakelijk is voor de schade.

8 uur geleden