Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronacrisis goed voor verkopen Amazon

Coronacrisis goed voor verkopen Amazon

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelreus Amazon heeft in het tweede kwartaal flink geprofiteerd van de vele onlineshoppers tijdens de talloze coronalockdowns in de wereld. Er was sprake van een soort online stormloop omdat consumenten massaal probeerden om fysieke winkels te mijden. Dat leverde het Amerikaanse concern tientallen miljarden dollars extra omzet op.

De kwartaalomzet steeg met 40 procent vergeleken met een jaar eerder tot bijna 89 miljard dollar. Amazon verdubbelde daarnaast zijn nettowinst op 5,2 miljard dollar. Ook voor een groot en snelgroeiend bedrijf als Amazon zijn dit opmerkelijke cijfers.

Topman Jeff Bezos spreekt van "opnieuw een hoogst ongebruikelijk kwartaal". Hij benadrukt dat Amazon ook meer dan 4 miljard dollar aan extra kosten heeft gemaakt om zijn werknemers te beschermen tegen het virus. Sinds maart heeft de onderneming al meer dan 175.000 nieuwe banen gecreëerd om de distributie van alle pakketjes in goede banen te leiden. Het gaat veelal om tijdelijke banen, maar Bezos geeft aan dat Amazon eraan werkt om 125.000 van die nieuwe medewerkers in vaste posities te behouden.

De resultaten van Amazon zijn veel beter dan analisten in doorsnee hadden voorzien. Amazon is ook met sterke verwachtingen gekomen voor het lopende kwartaal. Daarin denkt het bedrijf op 87 miljard tot 93 miljard dollar omzet uit te komen, aanzienlijk meer dan de marktvorsers voor mogelijk hielden.

Meer uit Financieel

Reuters: chipbedrijf Besi onderzoekt interesse kopers

DUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.

17 minuten geleden
Mediabedrijf BuzzFeed in financiële problemen

NEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.

37 minuten geleden
Rabobank: Iranoorlog remt groei in alle Nederlandse sectoren

UTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.

56 minuten geleden
Chinese vicepremier zaterdag naar Parijs voor handelsoverleg VS

PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese vicepremier He Lifeng vertrekt zaterdag naar Parijs voor economische besprekingen met de Verenigde Staten. Dat heeft China vrijdag bevestigd. De besprekingen in de Franse hoofdstad worden gezien als een opmaat voor de geplande topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping, die later deze maand in China moet plaatsvinden.

1 uur geleden
Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

9 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

11 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

11 uur geleden