Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Coronacrisis drukt flink op overslag in haven Rotterdam'

'Coronacrisis drukt flink op overslag in haven Rotterdam'

ROTTERDAM (ANP) - De coronacrisis heeft in het tweede kwartaal waarschijnlijk flink gedrukt op de overslag in de Rotterdamse haven. Het Havenbedrijf Rotterdam presenteert donderdag de nieuwe overslagcijfers. Eerder stelde de organisatie al dat de overslag in heel 2020 mogelijk een vijfde lager uitkomt als gevolg van de viruspandemie.

In het eerste kwartaal was sprake van een daling van de overslagvolumes met bijna 10 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, werd in april bekend. "We staan gesteld voor ongekende verstoringen. De impact van vraaguitval door de coronacrisis zal vanaf april echt duidelijk worden.​ Een afname van het overslagvolume tussen 10 en 20 procent op jaarbasis lijkt zeer waarschijnlijk", zei topman Allard Castelein van het Havenbedrijf destijds.

Door de corona-uitbraak kwamen wereldwijd veel fabrieken tijdelijk stil te liggen. Ook de wereldhandel kromp sterk, mede omdat consumentenuitgaven en bedrijfsinvesteringen overal terugliepen. Recent signaleerden verscheidene grote bedrijven wel weer een voorzichtig aantrekkende vraag in diverse markten. Mogelijk komt dit ook nog tot uiting in de Rotterdamse overslagcijfers over het tweede kwartaal. Castelein gaf in april al aan dat de vooruitzichten voor de haven ook erg afhankelijk zijn van hoelang overheidsmaatregelen in landen blijven gelden en hoe snel de productie en wereldhandel zich herstellen.

Meer uit Financieel

Woningtekort loopt op tot 410.000, vooral minder huurwoningen

UTRECHT (ANP) - In 2025 bedroeg het woningtekort in Nederland 4,8 procent van de woningvoorraad. Doordat er afgelopen jaar meer huishoudens zijn bijgekomen dan de stijging van de woningvoorraad, is het woningtekort opgelopen tot ongeveer 410.000 woningen. Dat meldt adviesbureau Capital Value in het jaarlijkse rapport over de woningmarkt.

1 uur geleden
Voorzichtig herstel prijzen goud en zilver na enorme daling

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver lieten dinsdag voorzichtig herstel zien van de enorme prijsdalingen eerder. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) steeg in Singapore met ruim 4 procent tot meer dan 4800 dollar en zilver werd 7 procent duurder op ruim 82 dollar. Waarschijnlijk slaan koopjesjagers hun slag door te profiteren van de fors lagere prijzen.

1 uur geleden
AkzoNobel verkoopt minder coatings door 'economische onzekerheid'

AMSTERDAM (ANP) - Verf- en coatingconcern AkzoNobel heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar minder verf en coatings verkocht. De onderneming wijt dat onder andere aan "macro-economische onzekerheid" in Noord-Amerika. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens werd tegelijkertijd winstgevender dankzij kostenbesparingen, waarbij vorig jaar 1800 banen verloren gingen.

1 uur geleden
VS grootste markt voor chocolademaker Tony's ondanks heffingen

AMSTERDAM (ANP) - De Verenigde Staten groeiden vorig jaar uit tot de belangrijkste markt voor chocolademaker Tony's Chocolonely. Dit gebeurde ondanks de handelsoorlog die president Donald Trump ontketende door tal van landen importheffingen op te leggen. Het snelgroeiende Nederlandse bedrijf had ook last van stijgende cacaoprijzen en twee terugroepacties. Daardoor zag Tony's zich genoodzaakt de prijzen extra te verhogen.

2 uur geleden
ING verwacht kleine daling in verkoop nieuwe auto's

AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.

6 uur geleden
Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

10 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

10 uur geleden