Coronacrisis blijft mensen naar internetmarktplaats eBay lokken
SAN JOSE (AFN/BLOOMERG) - Onlinemarktplaats eBay blijft profiteren van de toestroom van koopjesjagers, die zich juist in crisistijd lijken te verzamelen bij de onlineverkoopplatforms van het bedrijf. Het Amerikaanse bedrijf zette ook in het slotkwartaal een hogere omzet en winst in de boeken te zetten. Eerder had het concern de verwachting voor coronajaar 2020 al opwaarts bijgesteld.
EBay sloot de meetperiode af met een winst van 781 miljoen dollar. Een jaar eerder bleef onder de streep nog 469 miljoen dollar over. De omzet ging van 2,2 miljard dollar naar 2,9 miljard dollar. Over heel 2020 werd een omzet van meer dan 10 miljard dollar gehaald. Daarvan bleef onder de streep 2,5 miljard dollar over, ruim 1 miljard dollar meer dan een jaar eerder.
EBay is vooralsnog het moederbedrijf van het Nederlandse Marktplaats.nl. De onderneming maakte eerder bekend de advertentietak, waar Marktplaats onder valt voor 9,2 miljard dollar te verkopen aan het Noorse Adevinta. Daarvoor is nog wel goedkeuring vereist. Zo heeft de Britse marktwaakhond eind vorig jaar aangegeven onderzoek te doen naar de deal. EBay zelf verwacht de deal nog altijd in het lopende kwartaal af te kunnen ronden.
Meer uit Financieel
MONTREAL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen ziet Canada als partner in de handelsstrijd die momenteel wereldwijd wordt gevoerd. Dat zei ze op de eerste dag van de top tussen de EU en Canada.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet ging donderdag 13 procent onderuit op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google zag daarmee zo'n 489 miljard dollar aan beurswaarde verdampen. Het techconcern rapporteerde teleurstellende resultaten voor advertentie-inkomsten uit zoekopdrachten, terwijl de uitgaven door investeringen in AI fors zijn gestegen. Dit wakkerde zorgen aan of de miljardeninvesteringen van Alphabet in AI wel voldoende opleveren.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Winkeliers in Frankrijk zetten zich schrap voor een derde weekend vol onrust. De afgelopen weekenden mondden protesten in meerdere Franse steden uit in geweld en plunderingen van winkels. De schade en de gemiste inkomsten tot nu toe worden geschat op ongeveer 1,8 miljard euro.
1 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse producent van elektrische motoren LiveWire, waarin Harley-Davidson een meerderheidsbelang heeft, waarschuwt dat het bedrijf de komende twaalf maanden mogelijk niet overleeft. Het bedrijf kampt met geldproblemen en een zwakke vraag.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Burger King-restaurants hebben in de afgelopen drie maanden goede zaken gedaan met de verkopen van Whoppers en andere snacks. Dat volgt uit de kwartaalcijfers die moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) heeft gepubliceerd. De fastfoodketen is in de Amerikaanse thuismarkt bezig met een meerjarig plan om de omzetgroei te versnellen, waarbij onder meer fors is geïnvesteerd in reclames, verbouwingen en verhuizingen en keukenapparatuur.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,5 procent. De rentepauze geeft de centrale bank uit Frankfurt meer tijd om het effect van de eerdere renteverhogingen af te wachten. In september verhoogde de ECB het belangrijkste rentetarief nog met een kwart procentpunt om de inflatie in het eurogebied te bestrijden. Ook in juni gingen de leenkosten met een kwart procentpunt omhoog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de Verenigde Staten is in het derde kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een voorlopige raming van de Amerikaanse overheid groeide de grootste economie ter wereld op zogeheten geannualiseerde basis met 3,4 procent. Het cijfer komt overeen met een groei van 0,8 procent in vergelijking met een jaar eerder.
1 uur geleden