Coronacrisis blaast oude strijd bij easyJet nieuw leven in
LONDEN (ANP) - De coronacrisis heeft oprichter en grootaandeelhouder Stelios Haji-Ioannou van easyJet een nieuw argument gegeven in zijn langdurige strijd om de groei bij de luchtvaartmaatschappij te remmen. Dat komt naar voren uit een brief van hem aan het bestuur van de Britse prijsvechter, waarop persbureau Bloomberg de hand heeft weten te leggen.
De ondernemer, die jaren geleden opstapte als bestuurder van easyJet uit protest tegen bepaalde uitbreidingen, heeft zijn eis hernieuwd dat de budgetvlieger een bestelling voor meer dan 100 Airbus-vliegtuigen annuleert, met het argument dat het bedrijf de 4,5 miljard pond aan daarmee gemoeide kosten momenteel niet kan dragen.
Haji-Ioannou heeft ruim een derde van de aandelen van easyJet in handen. Hij dreigt komende weken telkens een bijzondere aandeelhoudersvergadering uit te roepen om de bestuurders van easyJet te laten ontslaan, als hij zijn zin niet krijgt.
Grootaandeelhouder
Een analist van Goodbody denkt niet dat het Haji-Ioannou lukt om zijn zin door te drijven. Waarschijnlijk is easyJet zelfs contractueel verplicht om de koop van de toestellen door te laten gaan. Maar de grootaandeelhouder maakt de situatie voor easyJet er ook niet makkelijker op.
De coronacrisis raakt easyJet hard. Het bedrijf staakte maandag per direct al zijn vluchten. EasyJet noemde daarbij als reden de ongekende reisbeperkingen die door landen zijn opgelegd in reactie op het coronavirus en de invoering van lockdowns in veel Europese landen. De maatschappij blijft wel samenwerken met overheden om op hun verzoek repatriëringsvluchten uit te voeren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het geschil over chipfabrikant Nexperia moet binnen het bedrijf zelf worden opgelost, vinden de Nederlandse en Chinese regering, aldus minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) vrijdag. Ze sprak deze week met ambassadeur Shen Bo van China.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Albert Heijn moet een voormalige uitzendkracht in vaste dienst nemen nadat hij ruim zeven jaar voor hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen had gewerkt. Het winkelbedrijf heeft misbruik van een uitzendovereenkomst gemaakt, oordeelt de rechtbank in Den Haag. Volgens vakbond FNV, die de Poolse uitzendkracht Pawel Rudzki steunde, werd hij uiteindelijk weggestuurd om zijn leidende rol bij een staking.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het wordt voor Nederlandse bedrijven die last hebben van de gestegen energieprijzen moeilijker om de hogere kosten door te berekenen dan bij de vorige energiecrisis in 2022. Dat stelt consultancykantoor PwC in een analyse over de economische effecten van de Iranoorlog. Vier jaar geleden kwam Nederland net uit de coronacrisis, waar steunpakketten, lage rentes en opgepot spaargeld ervoor zorgden dat consumenten veel te besteden hadden. Nu is dat veel minder het geval en zouden klanten hun producten links laten liggen als ze te duur worden, stellen economen van PwC.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet nog altijd geen indicatie van een "wijdverspreid tekort" aan vliegtuigbrandstof in de Europese Unie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) stelde donderdag dat binnen zes weken delen van Europa tegen vliegtuigbrandstoftekorten aan zullen lopen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt 180 miljoen euro vrij voor EU-instellingen voor de aankoop van Europese clouddiensten. Daarmee hoopt Brussel dat de EU minder afhankelijk wordt van clouddiensten van bijvoorbeeld Amerikaanse techbedrijven.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.
3 uur geleden