Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronacrisis af te lezen in bestedingspatroon huishoudens

Coronacrisis af te lezen in bestedingspatroon huishoudens

DEN HAAG (ANP) - De coronacrisis laat zijn sporen na bij de bestedingen door huishoudens. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) merkt op dat in september minder geld werd uitgegeven aan een bezoek aan restaurant, theater, pretpark, sportschool en voetbalwedstrijden in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder. Ook aan het gebruik van openbaar vervoer is minder besteed.

Consumenten hebben in september 3,5 procent minder besteed dan in september 2019. De krimp is wat groter dan de voorgaande maand.

De uitgaven aan diensten, zoals horeca en dagjes weg, daalden op jaarbasis met bijna 7 procent. Ook werd minder brandstof getankt. Daartegenover werd meer geld uitgegeven aan duurzame goederen als elektronische apparatuur en artikelen om het huis op te knappen of gezelliger te maken.

Ook aan voeding en genotsmiddelen werd meer uitgegeven. Dat zorgde onder meer voor flink hogere verkopen in de detailhandel.

Meer uit Financieel

AEX-index opent licht lager na flinke plus dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht lager geopend. Daarmee werd een stapje teruggedaan van de flinke plus een dag eerder toen de hoofdgraadmeter op het Damrak net boven de grens van 1000 punten sloot.

25 minuten geleden
Derde recordjaarwinst op rij voor bedrijf achter Zara en Bershka

ARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.

33 minuten geleden
Succes nieuwe Pokémon-game stuwt beurswaarde Nintendo

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo was woensdag een grote winnaar op de beurs in Japan dankzij het succes van de nieuwste game van Pokémon. Dat spel, genaamd Pokémon Pokopia, zou de verkoop van Nintendo's nieuwste console, de Switch 2, ook kunnen aanjagen, denken kenners.

47 minuten geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander blijft groeien

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft vorig jaar meer dan 43.000 huishoudens en kleinere bedrijven op het drukke elektriciteitsnet aangesloten. Het bedrijf investeerde meer in het uitbreiden van zijn energienetten en kon mede daardoor bijna 2000 grote bedrijven van de wachtlijst schrappen. Maar de vraag naar nieuwe en zwaardere aansluitingen neemt verder toe, net als het aantal aanvragen op de wachtlijst en de wachttijden.

1 uur geleden
Verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters, zegt NVM

UTRECHT (ANP) - De grootschalige verkoop van voormalige huurwoningen, ook wel uitponden genoemd, vergroot de ongelijkheid onder jongvolwassen starters op de woningmarkt. Dat stelt makelaarsorganisatie NVM na onderzoek.

2 uur geleden
Prijzen aan de pomp voor het eerst in dagen licht gedaald

EINDHOVEN (ANP) - De sterke opmars van de brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp door de oorlog in het Midden-Oosten is woensdag tot stilstand gekomen, nadat de gemiddelde landelijke adviesprijs voor diesel op dinsdag nog voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter steeg. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is die adviesprijs voor diesel nu een fractie gezakt tot 2,495 euro.

2 uur geleden
Achmea wil AI breed inzetten en verwacht banenverlies

ZEIST (ANP) - Ook bij verzekeraar Achmea zullen banen verloren gaan door de inzet van kunstmatige intelligentie, zei bestuursvoorzitter Bianca Tetteroo bij de bekendmaking van de jaarcijfers van het bedrijf. Hoeveel banen dit raakt bij de verzekeraar achter merken als FBTO, Interpolis, Centraal Beheer en InShared, kan de topvrouw nog niet zeggen. Eerder meldden grote Nederlandse banken dat bepaalde taken kunnen worden vervangen door AI.

2 uur geleden