Coronacijfers in België steeds gunstiger
BRUSSEL (ANP) - In België blijft het aantal nieuwe coronapatiënten in ziekenhuizen, het aantal nieuwe besmettingen en overlijdens door Covid-19 verminderen. Epidemioloog Yves Van Laethem sprak op de dagelijkse persconferentie van het crisiscentrum van "zeer gunstige cijfers".
De afgelopen 24 uur werden 43 nieuwe patiënten opgenomen, waarmee er in totaal 1614 in een ziekenhuis liggen. Het aantal daalt dagelijks met zo’n 4 procent. Op de intensivecareafdelingen liggen 342 mensen, drie minder dan een etmaal eerder.
Het aantal sterfgevallen steeg met 28 tot 9080. Hierbij is op dagelijkse basis sprake van een afname van 8 procent, zei viroloog Steven Van Gucht. Ook bij het aantal nieuw vastgestelde besmettingen zet de dalende trend door. De afgelopen 24 uur werden er 279 geregistreerd, wat het totaal brengt op 55.559. Hier is sprake van een dagelijkse daling van 7 procent.
Contactberoepen
In België mogen kappers, pedicures, schoonheidsspecialisten en andere contactberoepen sinds maandag weer klanten ontvangen. Markten zijn ook weer toegestaan, met maximaal vijftig kraampjes en mondkapjes voor het personeel. Musea en dierentuinen mogen onder onder voorwaarden ook weer open.
Ook voor sporten, huwelijken en begrafenissen zijn de maatregelen versoepeld. Verder is een deel van de scholen weer aan de slag gegaan. Zij konden vrijdag al proefdraaien. Cafés en restaurants hebben mogelijk uitzicht op heropening vanaf 8 juni.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Italië wil Spanje schorsen van de Schengenzone, vanwege het grote aantal migranten dat is aangekomen in de Spaanse exclave Ceuta. De Italiaanse premier Giorgia Meloni schrijft op X contact te hebben met relevante instanties en daarna bereid te zijn "met buitengewone maatregelen in te grijpen, om de grenzen en de veiligheid van burgers te beschermen".
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez reist vrijdag af naar Ceuta, de Spaanse exclave gelegen tegen Marokko. Daar kwamen donderdag onverwacht honderden migranten Spanje binnen, onder meer door een hek te bestormen of eromheen te zwemmen. Dat leidde al tot zeker negen doden.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Telegram-oprichter Pavel Doerov noemt de keuze van het Kremlin om hem aan te merken als terrorist een gevolg van zijn weigering om mee te werken aan massasurveillance en censuur. Eerder deze week werd Doerov in Rusland aangeklaagd om het vermeende faciliteren van terrorisme en sabotage, en werd er een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd.
3 uur geledenWINDER (ANP) - De vader van een tiener die twee jaar geleden een schietpartij pleegde op een school in de Verenigde Staten is veroordeeld tot vijftien jaar cel. De vader werd eerder door een jury schuldig bevonden aan meerdere aanklachten, waaronder doodslag. Hij gaf zijn zoon met kerst een wapen dat gebruikt werd bij de schietpartij.
4 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse regering stuurt militairen naar de exclave Ceuta, waar donderdag honderden migranten aankwamen. De politie zei overweldigd te zijn door hun plotselinge komst en de autoriteiten riepen een noodsituatie uit.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse oud-vicepresident Rebeca Grynspan lijkt vooralsnog de grootste kanshebber om secretaris-generaal van de Verenigde Naties te worden. Dat blijkt volgens persbureau Reuters uit een eerste niet-bepalende stemming van de VN-raad die donderdag achter gesloten deuren werd gehouden. Het persbureau beroept zich op twee anonieme diplomaten.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase parlement heeft strengere straffen voor het lekken van examens goedgekeurd. Nadat het lagerhuis woensdag akkoord ging, heeft ook het Indiase hogerhuis een wetsvoorstel hierover aangenomen. Grote groepen jongeren, die zich de kakkerlakkenbeweging (CJP) noemen, eisten ingrijpende maatregelen.
4 uur geleden