Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronacentrum heeft plaats voor 240 patiënten

Coronacentrum heeft plaats voor 240 patiënten

URMOND (ANP) - Het Coronacentrum Urmond, dat een thuiszorghotel en een huisartsenpost omvat, kan op termijn maximaal 240 patiënten opvangen. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie in het Van der Valkhotel waar het centrum dinsdag opent.

Het idee om het Coronacentrum in te richten ontstond vorige week toen duidelijk werd dat de ziekenhuiszorg in Italië de toestroom van patiënten niet meer aankon, vertelde Jack Jansen, voorzitter van de stuurgroep achter het centrum. Het moet de bestaande zorg in Zuid-Limburg ontlasten en extra capaciteit bieden.

Het Coronacentrum is geen noodhospitaal, benadrukte Jansen. Het wordt hoofdzakelijk een thuiszorghotel, dat patiënten moet opvangen die voor de reguliere thuiszorg een te zware last zijn. Ook komen er patiënten die uit het ziekenhuis zijn ontslagen, maar nog niet naar huis kunnen. Aanvankelijk is er plaats voor zestig patiënten. Er gaan dertig zorgmedewerkers aan de slag. Beademingsapparatuur is er niet voorhanden.

Luchtwegklachten

De huisartsenpost, bedoeld voor mensen met luchtwegklachten, bestaat uit een centrale tent aan de achterkant van het hotel waar de eerste onderzoeken worden verricht. Binnen in het Coronacentrum zijn voorzieningen voor aanvullend onderzoek. De huisartsenpost voert geen coronatesten uit en werkt alleen voor de Westelijke en Oostelijke Mijnstreek, meldde Esther van Engelshoven namens de huisartsenpraktijken in de regio. Patiënten uit Maastricht en uit het Heuvelland kunnen terecht in een speciaal ingerichte huisartsenpoli in Maastricht.

De omgeving van het Coronacentrum is volledig afgeschermd. Mensen krijgen de uitdrukkelijke oproep om niet op eigen initiatief langs te komen. Patiënten mogen er ook geen bezoek ontvangen.

Tijdens de persconferentie kwam naar buiten dat de zorgverzekeraars kosten voor de thuiszorg, net als bij de reguliere thuiszorg, betalen. Van der Valk krijgt een beperkte vergoeding voor het gebruik van de locatie, waarop de hotelketen geen winst wenst te maken, aldus stuurgroepvoorzitter Jansen, die zijn dank uitsprak naar de hotelketen en de zorgverzekeraars. Ook bedankte hij alle meewerkende instanties en iedereen die zich als vrijwilliger heeft gemeld, onder wie 270 geneeskundestudenten.

Meer uit Binnenland

Nederland en Duitsland intensiveren aanpak zwaar vuurwerk

DÜSSELDORF (ANP) - Nederland en Duitsland gaan nog intensiever samenwerken om de verspreiding en het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk tegen te gaan. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten, voorzitter van het Offensief tegen Explosies. Ze is woensdag met vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie en Veiligheid, de politie en het OM aanwezig voor overleg met de Duitse autoriteiten op het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen in Düsseldorf.

27 minuten geleden
Meer fietsers belandden vorig jaar op de spoedeisende hulp

AMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.

1 uur geleden
Onderzoek: veel jongeren krijgen gewelddadige porno te zien

LEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.

3 uur geleden
Bezoek koningspaar VS: nieuw samenwerkingsprogramma voor water

MIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.

6 uur geleden
Onderzoeksraad wil snel andere werkwijze voor reiniging reactoren

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.

6 uur geleden
Politie vermoedt 'onderling conflict' bij in brand steken man

UTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".

10 uur geleden
Dijksma spreekt na brandstichting van gruwelijke vorm van geweld

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.

11 uur geleden