Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronacentrum aangevallen in miljoenenstad in Ivoorkust

Coronacentrum aangevallen in miljoenenstad in Ivoorkust

ABIDJAN (ANP/AFP) - Inwoners van de miljoenenstad Abidjan in Ivoorkust hebben een centrum verwoest waar getest zou worden op het coronavirus. Op videobeelden op sociale media is te zien dat tientallen mensen het gebouw ontmantelen.

Een agent zei dat omwonenden niet zaten te wachten op de komst van het centrum, dat nog in aanbouw was. Ze vonden dat het te dicht bij hun huizen stond. Het zou niet de bedoeling zijn geweest om ook patiënten met het virus te gaan behandelen in het gebouw.

Het incident vond plaats het district Yopougon van de stad met circa vijf miljoen inwoners. Het ging voor zover bekend om het eerste gewelddadige incident dat in verband kan worden gebracht met de uitbraak van het coronavirus in het West-Afrikaanse land, waar tot dusver 261 besmettingen zijn gemeld en drie patiënten zijn overleden.

Abidjan, de commerciële hoofdstad van het land, zit op slot vanwege de pandemie. De stad is feitelijk afgesneden van de rest van het land. Ook zijn scholen, kerken en veel winkels gesloten.

Meer uit Buitenland

Zuid-Afrika: uitnodiging voor G7-top ingetrokken onder druk VS

PRETORIA (ANP/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zegt dat de uitnodiging voor zijn land voor een bijeenkomst van de G7 in juni is ingetrokken. Volgens hem heeft gastland Frankrijk die beslissing genomen onder Amerikaanse druk.

3 minuten geleden
Trump boos op Iraanse houding rond onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt boos te zijn op Iran over de onderhandelingen om de oorlog tot een einde te maken. Volgens de president "smeken" de Iraniërs om een deal, maar zeggen ze publiekelijk alleen "dat ze kijken naar ons voorstel".

11 minuten geleden
Nederland haalt oude NAVO-norm ruim, handvol landen ternauwernood

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de oude NAVO-norm voor defensie-uitgaven vorig jaar, toen de deadline verliep, ruim gehaald. Een handvol andere NAVO-landen lukte dat maar ternauwernood, terwijl de lidstaten sinds de top in Den Haag alweer moeten toewerken naar een veel hogere ondergrens. Het afgesproken minimum voor het aandeel dat voor wapens is bestemd, is niet door alle landen nagekomen.

40 minuten geleden
Europarlement maakt weg vrij voor terugkeerhubs voor migranten

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement heeft donderdag de weg vrijgemaakt voor strengere straffen voor illegale migranten en hun mogelijke uitzetting naar zogenoemde terugkeerhubs buiten de EU. De maatregelen, die door mensenrechtenorganisaties worden bekritiseerd, maken deel uit van een aanscherping van Europese immigratieregels als reactie op de druk binnen de lidstaten om migratie in te dammen.

41 minuten geleden
Russische rechter verbiedt Oscar-winnende documentaire om kritiek

TSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.

1 uur geleden
Iran zegt Israëlische nucleaire installaties te hebben bestookt

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.

1 uur geleden
Rusland dreigt demonstranten tegen internetblokkade op te pakken

MOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.

1 uur geleden