Coronacentrum aangevallen in miljoenenstad in Ivoorkust
ABIDJAN (ANP/AFP) - Inwoners van de miljoenenstad Abidjan in Ivoorkust hebben een centrum verwoest waar getest zou worden op het coronavirus. Op videobeelden op sociale media is te zien dat tientallen mensen het gebouw ontmantelen.
Een agent zei dat omwonenden niet zaten te wachten op de komst van het centrum, dat nog in aanbouw was. Ze vonden dat het te dicht bij hun huizen stond. Het zou niet de bedoeling zijn geweest om ook patiënten met het virus te gaan behandelen in het gebouw.
Het incident vond plaats het district Yopougon van de stad met circa vijf miljoen inwoners. Het ging voor zover bekend om het eerste gewelddadige incident dat in verband kan worden gebracht met de uitbraak van het coronavirus in het West-Afrikaanse land, waar tot dusver 261 besmettingen zijn gemeld en drie patiënten zijn overleden.
Abidjan, de commerciële hoofdstad van het land, zit op slot vanwege de pandemie. De stad is feitelijk afgesneden van de rest van het land. Ook zijn scholen, kerken en veel winkels gesloten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.
8 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
9 uur geleden