Coronabonus voor Duitse werknemers belastingvrij tot 1500 euro
BERLIJN (ANP) - Duitse werknemers die van hun werkgever een premie krijgen voor hun inzet in de coronacrisis, hoeven over een bonus tot 1500 euro geen belasting te betalen. Cijfers zeggen meer dan woorden, aldus het ministerie van Financiën over dit fiscale voordeel "voor iedereen die nu iets bijzonders doet".
Veel werknemers zijn nu belangrijke hulpverleners in de nood, vindt de overheid. De coronabonus kan tussen 1 maart en 31 december worden uitgekeerd, naast het normale loon, melden Duitse media.
Vriendelijke woorden aan de kassa en bijval voor medisch personeel zijn "een mooie manier om onze verbondenheid in moelijke tijden uit te drukken", aldus minister Olaf Scholz. "Maar wij willen meer doen om hen gepast te waarderen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
1 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).
10 uur geleden