Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronaboete voor gastheer verkiezingsbijeenkomst Trump in Nevada

Coronaboete voor gastheer verkiezingsbijeenkomst Trump in Nevada

HENDERSON (ANP) - De ondernemer die de Amerikaanse president Donald Trump toestond zondag in Henderson (Nevada) een grote verkiezingsbijeenkomst in zijn pakhuis te houden, krijgt een coronaboete van de gemeente. De campagnerally vond binnen plaats en er werd nauwelijks afstand gehouden of mondkapjes gedragen.

Het bedrijf, Xtreme Manufacturing genaamd, werd voorafgaand aan de bijeenkomst zondag al door de gemeente geïnformeerd dat het zich aan de coronarichtlijnen van de staat Nevada moest houden. Die houden in dat minder dan vijftig personen een bijeenkomst mogen bijwonen, dat zij afstand moeten houden en dat zij hun gezicht moeten bedekken.

"Tijdens het evenement heeft een handhaver zes overtredingen gezien", aldus een gemeentewoordvoerder van de stad Henderson. De gemeente heeft daarop besloten een boete van 3000 dollar op te leggen.

Bedrijfseigenaar Don Ahern zei maandag dat hij het als zijn patriottische plicht beschouwde om zijn pakhuis als locatie te verlenen aan de Trump-rally. Hij weigerde op de boete in te gaan. "We hebben respect voor ieders mening in deze situatie", aldus Ahern.

Het evenement trok zondag duizenden Trump-aanhangers. Trump verdedigde zijn keuze maandag tegenover lokale media door te zeggen dat hij zelf niet in gevaar was geweest. "Ik sta op een podium, en dat is ver weg", zei Trump. "Dus ik ben helemaal niet bezorgd."

Trump repte met geen woord over de veiligheid van de vele volgelingen die de rally bijwoonden. Volgens zijn campagneteam is van elke aanwezige de temperatuur gemeten en heeft iedereen desinfecterende handgel en een mondmasker gekregen. Op videobeelden is te zien dat slechts een enkeling een mondkapje of -masker droeg.

De Democratische gouverneur van Nevada, Steve Sisolak, haalde fel uit naar Trump en noemde hem "roekeloos en egoïstisch". Volgens Sisolak heeft de president zijn aanhangers in gevaar gebracht.

De Verenigde Staten zijn tot dusver van alle landen het hardst getroffen door de coronapandemie. Bij meer dan 6,5 miljoen personen in de VS is een besmetting vastgesteld, van wie er meer dan 194.000 zijn overleden.

Meer uit Buitenland

NAVO gaat pijpleidingen aanleggen richting het oosten

ANKARA (ANP) - De NAVO gaat de energie-infrastructuur van het bondgenootschap versterken, heeft secretaris-generaal Mark Rutte aangekondigd. Er wordt zeker 27 miljard euro vrijgemaakt om bestaande faciliteiten te moderniseren, maar ook om nieuwe pijpleidingen aan te leggen naar het oosten.

7 minuten geleden
NAVO-leiders spreken zich uit over Iran en Straat van Hormuz

ANKARA (ANP) - De leiders van de 32 NAVO-landen hebben Iran voor het eerst samen aangesproken op het blokkeren van de Straat van Hormuz. In de slotverklaring van de NAVO-top in Ankara schonken ze aandacht aan Iran, een van de grote zorgen van de Amerikaanse president Donald Trump.

33 minuten geleden
Trump kondigt zware aanvallen op Iran aan voor woensdag

ANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat zijn land zware aanvallen op Iran zal uitvoeren. "Ik geef alvast een kleine waarschuwing: we gaan ze vanavond hard raken", zei hij op de NAVO-top in Ankara.

34 minuten geleden
NAVO-steun aan Oekraïne voor twee jaar vastgelegd in verklaring

ANKARA (ANP) - De NAVO-landen hebben in hun slotverklaring van de top in Ankara vastgelegd in elk geval dit en volgend jaar Oekraïne te blijven steunen. Dit jaar gaat er 70 miljard euro naar Oekraïne en in 2027 wordt "op z'n minst hetzelfde" bedrag vrijgemaakt om het land te steunen in de oorlog met Rusland.

43 minuten geleden
NAVO noemt verzuimend Albanië niet meer als gastheer volgende top

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de NAVO-landen hebben Albanië op hun top in Turkije niet meer genoemd als het gastland voor een volgende top. Dit als waarschuwing dat het kleine NAVO-lid echt niet minder kan blijven uitgeven aan defensie dan afgesproken, aldus diplomaten.

50 minuten geleden
NAVO-leiders beloven geld, grotere rol Europa en steun Oekraïne

ANKARA (ANP) - De leiders van de NAVO-landen gaan de vorig jaar beloofde hogere defensiebudgetten waarmaken en Europese landen gaan NAVO-taken van de Verenigde Staten overnemen. Oekraïne kan rekenen op minstens 140 miljard euro aan steun, zeggen ze in de slotverklaring van hun top in Ankara. En Iran moet de blokkade van de Straat van Hormuz en elk streven naar een kernwapen opgeven.

1 uur geleden
Duitse arts krijgt levenslang voor moord op vijftien patiënten

BERLIJN (ANP/DPA) - Een rechter in Berlijn heeft een arts die palliatieve zorg verleende schuldig bevonden aan vijftienvoudige moord. De arts kreeg een levenslange gevangenisstraf en een beroepsverbod voor het leven opgelegd, zoals het Openbaar Ministerie had geëist.

1 uur geleden