Coronaboete voor gastheer verkiezingsbijeenkomst Trump in Nevada
HENDERSON (ANP) - De ondernemer die de Amerikaanse president Donald Trump toestond zondag in Henderson (Nevada) een grote verkiezingsbijeenkomst in zijn pakhuis te houden, krijgt een coronaboete van de gemeente. De campagnerally vond binnen plaats en er werd nauwelijks afstand gehouden of mondkapjes gedragen.
Het bedrijf, Xtreme Manufacturing genaamd, werd voorafgaand aan de bijeenkomst zondag al door de gemeente geïnformeerd dat het zich aan de coronarichtlijnen van de staat Nevada moest houden. Die houden in dat minder dan vijftig personen een bijeenkomst mogen bijwonen, dat zij afstand moeten houden en dat zij hun gezicht moeten bedekken.
"Tijdens het evenement heeft een handhaver zes overtredingen gezien", aldus een gemeentewoordvoerder van de stad Henderson. De gemeente heeft daarop besloten een boete van 3000 dollar op te leggen.
Bedrijfseigenaar Don Ahern zei maandag dat hij het als zijn patriottische plicht beschouwde om zijn pakhuis als locatie te verlenen aan de Trump-rally. Hij weigerde op de boete in te gaan. "We hebben respect voor ieders mening in deze situatie", aldus Ahern.
Het evenement trok zondag duizenden Trump-aanhangers. Trump verdedigde zijn keuze maandag tegenover lokale media door te zeggen dat hij zelf niet in gevaar was geweest. "Ik sta op een podium, en dat is ver weg", zei Trump. "Dus ik ben helemaal niet bezorgd."
Trump repte met geen woord over de veiligheid van de vele volgelingen die de rally bijwoonden. Volgens zijn campagneteam is van elke aanwezige de temperatuur gemeten en heeft iedereen desinfecterende handgel en een mondmasker gekregen. Op videobeelden is te zien dat slechts een enkeling een mondkapje of -masker droeg.
De Democratische gouverneur van Nevada, Steve Sisolak, haalde fel uit naar Trump en noemde hem "roekeloos en egoïstisch". Volgens Sisolak heeft de president zijn aanhangers in gevaar gebracht.
De Verenigde Staten zijn tot dusver van alle landen het hardst getroffen door de coronapandemie. Bij meer dan 6,5 miljoen personen in de VS is een besmetting vastgesteld, van wie er meer dan 194.000 zijn overleden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
8 uur geleden