Coronabesmettingen op cruiseschip bij Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - Zeker vijf passagiers van het cruiseschip dat dinsdag op Curaçao was aangemeerd, zijn besmet met het coronavirus. Dat heeft epidemioloog Izzy Gerstenbluth woensdag op Curaçao bekendgemaakt.
Curaçao heeft het RIVM op de hoogte gesteld. Het schip vaart nu rond in de Caribische Zee. Curaçaose artsen hebben dinsdag zeven personen aan boord van het schip MS Braemer van cruiseline Fred Olsen getest op een mogelijke corona-besmetting. Vijf personen zijn positief getest, van één is de uitslag nog onduidelijk. Eén persoon is negatief getest.
Het schip meerde dinsdag aan en vertrok daarna weer. Niemand is van boord gegaan.
Onrust
Op het schip was onrust uitgebroken nadat bekend werd dat een passagier positief was getest op het coronavirus, twee dagen na vertrek van het schip. Een bemanningslid die contact met de passagier had gehad, werd daarop in quarantaine geplaatst op het schip en begon later te hoesten en kreeg koorts.
Het schip zou na Curaçao naar Barbados gaan, maar dat eiland lijkt niet in staat het cruiseschip te ontvangen. Er wordt nu gekeken waar het cruiseschip kan aanmeren en de passagiers in quarantaine kunnen worden geplaatst.
Eén of twee Nederlanders
De meeste mensen op het schip zijn afkomstig uit de Filipijnen. Verder komen passagiers uit onder meer Thailand en Indonesië. Volgens Gerstenbluth zijn één of twee Nederlanders aan boord van het cruiseschip.
Op dit moment zijn er negen mensen aan boord van het schip in afzondering geplaatst. Volgens Gerstenbluth zijn al die personen in redelijk goede staat en is het volgens de kapitein van het schip niet nodig dat ze in een ziekenhuis worden opgenomen.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) overlegt nog onder meer met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en Spanje voordat duidelijk wordt wanneer en hoe de opvarenden van cruiseschip Hondius terug naar huis gaan. Op het schip zijn nog tien Nederlanders, zowel passagiers als bemanningsleden. Berendsen zegt dat Nederland "zich verantwoordelijk voelt voor het schip en alle mensen die aan boord zijn".
4 dagen geledenJOHANNESBURG (ANP) - De Nederlandse vrouw die op 26 april aan het hantavirus overleed is een dag eerder "korte tijd" aan boord geweest van een KLM-vliegtuig in Johannesburg. Dat meldt de vliegtuigmaatschappij, na geïnformeerd te zijn door het RIVM. "Vanwege de gezondheidstoestand van de passagier op dat moment heeft de crew besloten om de passagier niet mee te nemen op de vlucht", aldus KLM in een verklaring.
4 dagen geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Tata Steel heeft zijn gietwalsinstallatie nog niet herstart, omdat er nog steeds een te hoge uitstoot is van chroom-6. Deze voor de gezondheid zeer schadelijke stof is nog niet voldoende teruggebracht, zo heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied geconstateerd. In april werd de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) stilgelegd omdat de uitstoot in maart veel te hoog was. Na drie dagen proefdraaien bleek dat de vergunde norm nog steeds werd overschreden, aldus de dienst.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een patiënt van het cruiseschip MV Hondius die mogelijk is besmet met het hantavirus zal worden opgevangen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Wanneer de patiënt in Nederland aankomt en wordt overgebracht naar het LUMC is nog niet exact bekend, meldt het ziekenhuis op de website.
4 dagen geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) worden voorbereidingen getroffen voor de mogelijke komst van zeker één patiënt van het cruiseschip MV Hondius, zegt een woordvoerder. "Het LUMC is beschikbaar om een patiënt op te vangen en we hebben er de expertise voor in huis."
4 dagen geleden