Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronabesmettingen in Moskou nemen weer toe

Coronabesmettingen in Moskou nemen weer toe

MOSKOU (ANP) - Moskou kampt weer met een stijgende lijn van de coronacijfers. In 24 uur tijd registreerden de gezondheidsautoriteiten in de Russische hoofdstad 3719 nieuwe besmettingsgevallen. Het waren er voor de vierde dag op rij meer dan 3000.

Burgemeester Sergej Sobjanin sprak zondag op tv zijn verontrusting uit. Hij weet de toename onder meer aan de week vakantie in mei. Tijdens die vrije dagen gingen de Moskovieten aanzienlijk minder naar een dokter, waardoor virusinfecties pas later aan het licht kwamen. Daarnaast gelden er in Moskou al maanden amper beperkingen.

Sobjanin is bovendien niet te spreken over het vaccinatietempo in zijn stad met 12 miljoen inwoners. Het gaat veel te langzaam. In Moskou zijn in vergelijking met andere Europese metropolen tot dusver veel minder inwoners ingeënt. Dat veel mensen een prik weigeren is volgens de burgemeester "een schande".

In heel Rusland is pas ongeveer 11 procent van de bevolking gevaccineerd. In totaal kwamen er zondag 9694 nieuwe besmettingsgevallen bij. Het dagelijks aantal ligt sinds half maart onder de 10.000, maar nadert die grens nu weer, onder meer door de dreigende escalatie in Moskou. Het afgelopen etmaal overleden 355 Russische patiënten aan Covid-19. Het totale sterftecijfer is officieel de 120.000 gepasseerd.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij neerhalen raket in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.

25 minuten geleden
Pakistan vroeg VS en Israël om Araghchi en Qalibaf niet te doden

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad ⁠Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.

41 minuten geleden
Tientallen doden door bus die in rivier stort in Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.

2 uur geleden
WHO: gezondheidssituatie in Cuba is diep verontrustend

GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.

5 uur geleden
Brazilië toont eerste in eigen land geassembleerde straaljager

GAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.

6 uur geleden
Tariq Ramadan krijgt in Parijs 18 jaar cel voor verkrachtingen

PARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.

11 uur geleden
Iraanse buitenlandminister: niet van plan met VS te onderhandelen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.

11 uur geleden