Coronabesmettingen in Duitsland harder gestegen
BERLIJN (ANP) - Het aantal nieuwe coronabesmettingen dat is vastgesteld in Duitsland viel woensdag hoger uit dan een dag eerder. Het Duitse Robert Koch Instituut maakte melding van nog eens 7556 coronagevallen, tegenover 3856 op dinsdag. Ook overleden volgens officiƫle cijfers 560 coronapatiƫnten.
Het aantal vastgestelde coronagevallen in Duitsland stijgt veel minder snel dan eind vorig jaar. Toen maakte het instituut, het Duitse RIVM, soms melding van tienduizenden nieuwe besmettingen per dag. Hoewel sommige coronamaatregelen inmiddels weer worden versoepeld, bestaat ook grote bezorgdheid over nieuwe virusvarianten. Die worden gezien als besmettelijker.
De Duitse autoriteiten besloten dinsdag het inreisverbod te verlengen uit landen waar veel besmettingen met coronavarianten zijn. De maatregel, die deze week zou aflopen, geldt nu tot 3 maart. In principe mogen alleen personen die in Duitsland wonen, het land nog binnen, maar daarnaast bijvoorbeeld ook vrachtwagenchauffeurs.
Minister van Volksgezondheid Jens Spahn maakte dinsdag ook bekend dat zijn landgenoten vanaf komende maand gratis sneltesten kunnen ondergaan. Die kunnen worden afgenomen bij bijvoorbeeld apotheken, dokterspraktijken en testlocaties. De uitslag van zo'n antigeentest kan binnen een half uur bekend zijn. Die testen worden gezien als minder nauwkeurig dan PCR-testen, die geanalyseerd worden in laboratoria.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP/AFP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op oostelijke grensregio's van Afghanistan zijn 36 burgers omgekomen en 136 mensen gewond geraakt, zegt een woordvoerder van de Taliban. Pakistan zei eerder "precisieaanvallen" te hebben uitgevoerd.
7 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft maandag de Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko ontmoet in Beijing. "De betrekkingen tussen China en Belarus hebben de internationale uitdagingen doorstaan" en "betreden de beste periode in de geschiedenis", meldde de Chinese overheid achteraf in een verklaring.
30 minuten geledenCARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de viering van de 250e verjaardag van de Verenigde Staten in Brussel heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte de trans-Atlantische band geprezen. Volgens hem zijn de VS "een baken" en de fundering waarop de NAVO rust.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Sinds vrijdag zijn zeker vijftien mensen in Duitsland omgekomen tijdens het zwemmen. Het jongste slachtoffer was een kind van 8 jaar dat in het Rijn-Hernekanaal in het Ruhrgebied verdronk.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS en Iran hebben afgesproken om de aanvallen op elkaar te staken. Dat meldt Axios zondag op basis van een hoge Amerikaanse functionaris.
9 uur geleden