Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronabesmettingen in Caribisch deel Koninkrijk verviervoudigd

Coronabesmettingen in Caribisch deel Koninkrijk verviervoudigd

WILLEMSTAD (ANP) - Het aantal coronabesmettingen op de Caribische eilanden van het Koninkrijk is binnen een week tijd meer dan verviervoudigd. Op 20 december waren er 672 geregistreerde gevallen op Curaçao, Aruba, Sint Maarten, Bonaire, Sint Eustatius en Saba samen, op 27 december was dat aantal gestegen tot 2879.

Vooral op Curaçao en Aruba is de toename fors. Op Curaçao ging het in een week van 232 naar 1511, op Aruba van 267 naar 1105. Sint Maarten kende een stijging van 59 naar 136, Bonaire bleef gelijk op 111. Saba steeg van drie op 22 december naar zestien op 27 december. Op Sint Eustatius zijn al langere tijd geen besmettingen geregistreerd.

Opvallend is dat het aantal ziekenhuisopnames relatief laag is gebleven. Op alle eilanden samen liggen 22 personen met Covid-19 in het ziekenhuis, zes Arubaanse coronapatiënten worden op de intensive care van een ziekenhuis in Colombia behandeld.

De omikronvariant is tot nu toe alleen op Curaçao en Aruba vastgesteld. Maar het vermoeden bestaat dat die inmiddels ook andere eilanden heeft bereikt.

Meer uit Binnenland

Meerdere wegen in omgeving 't Harde dicht door natuurbrand Veluwe

'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.

9 minuten geleden
Natuurbrand in bos bij Den Ham in Overijssel

DEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedt een natuurbrand, meldt de Brandweer Twente. Die heeft opgeschaald naar "grote brand om voldoende materiaal en mensen ter plaatse te hebben".

38 minuten geleden
Natuurbrand 't Harde ontstond tijdens oefening op schietterrein

'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.

1 uur geleden
Natuurbrand in bosgebied bij Tilburg

TILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg heeft woensdag een natuurbrand gewoed. Dat gebeurde in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.

2 uur geleden
Natuurbrand 't Harde uitzonderlijk groot, blussen kan dagen duren

'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coördinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.

2 uur geleden
Rook van natuurbrand 't Harde tot in Amsterdam te zien en ruiken

AMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.

2 uur geleden
Luchtmacht zet Chinooks in om natuurbrand 't Harde te bestrijden

'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Het Defensie Helikopter Commando meldde op X dat drie van de zware helikopters zijn ingezet. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.

3 uur geleden