Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronabesmettingen Duitsland opnieuw naar recordniveau

Coronabesmettingen Duitsland opnieuw naar recordniveau

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland telt maar liefst 66.884 nieuwe coronabesmettingen. Het door het Robert Koch Instituut voor ziektebestrijding (RKI) gecommuniceerde dagcijfer is het hoogste tot nu sinds het begin van de pandemie. Binnen dezelfde 24 uur zijn ook 335 sterfgevallen geregistreerd.

Er waren afgelopen week gemiddeld 404,5 besmettingen op 100.000 inwoners, eveneens een nieuw record. Er belanden steeds meer coronapatiënten in de ziekenhuizen. Het gemiddelde van afgelopen week is 5,6 ziekenhuisopnames op de 100.000 inwoners.

Duitsland heeft sinds het begin van de pandemie bijna 5,5 miljoen besmettingen geteld, maar het werkelijke aantal infecties in het land is groter omdat niet alle gevallen worden vastgesteld. In Duitsland zijn bijna 100.000 mensen overleden aan Covid-19.

Meer uit Buitenland

Bronnen: Duitsland blokkeert EU-sancties tegen Israël om Gaza

BRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland en enkele andere EU-landen, waaronder Italië, blokkeren een voorstel om Israël strafmaatregelen op te leggen om de humanitaire noodsituatie in de Gazastrook. Dat melden diplomaten aan persbureau dpa.

31 minuten geleden
Tsunamiwaarschuwingen in Rusland, Japan en Hawaï na aardbeving

HONOLULU (ANP/AFP) - Een zware aardbeving met een kracht van 8,7 in het uiterste oosten van Rusland heeft geleid tot tsunamiwaarschuwingen voor golven tot drie meter hoog die mogelijk de kusten van Rusland en Hawaï kunnen bereiken. Daarvoor waarschuwden de Amerikaanse autoriteiten dinsdagavond (lokale tijd).

1 uur geleden
Australië verbiedt YouTube voor kinderen onder 16

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat baanbrekende socialemediawetten gebruiken om kinderen onder de zestien jaar te weren van de videoplatform YouTube. Dat maakte minister van Communicatie Anika Wells woensdag bekend. Ze wil met de maatregel kinderen beschermen tegen "roofzuchtige algoritmes".

1 uur geleden
Trump: Rusland heeft nog tien dagen voor bestand, anders sancties

WASHINGTON (ANP/AFP) - Moskou heeft nog tien dagen de tijd om tot een bestand te komen in Oekraïne, anders volgen er nieuwe sancties, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen verslaggevers.

9 uur geleden
Crewlid Oscarwinnende docu No Other Land gedood door kolonist

GAZA (ANP) - Een crewlid van de Oscarwinnende documentaire No Other Land, over de gevolgen van de bezetting van de Westelijke Jordaanoever, is gedood door een Israëlische kolonist. Dat maakte Yuval Abraham, een van de coregisseurs van de documentaire, bekend op X. Het slachtoffer, de 31-jarige Awdah Hathleen, zou in de buurt van Hebron onder vuur zijn genomen door een eerder door de Europese Unie en de Verenigde Staten bestrafte kolonist.

10 uur geleden
Londen zet Israël onder druk met dreigement erkenning Palestina

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse regering zet Israël onder druk met de mogelijke erkenning van de staat Palestina als de Israëlische regering de hulpverlening aan de Palestijnen in de Gazastrook niet verbetert. Ondertussen is de eerste Britse hulp vanuit de lucht op het afgegrendelde gebied gedropt.

11 uur geleden
Jordaanse koning tegen Israël: hulp mag niet gepolitiseerd worden

BERLIJN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah heeft tijdens zijn werkbezoek aan Duitsland Israël erop gewezen dat de hulpverlening aan de grotendeels verwoeste Gazastrook "niet gepolitiseerd mag worden". Dat zei hij tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Abdullah bezoekt het land vanaf dinsdag om het met Merz onder meer te hebben over de nijpende situatie in Gaza.

13 uur geleden