Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corona zet rem op groei Chinese webwinkel Alibaba

Corona zet rem op groei Chinese webwinkel Alibaba

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Chinese internetwinkel Alibaba is in het eerste kwartaal langzamer gegaan dan in de periodes ervoor. Desondanks wist het Chinese concern in de eerste drie maanden van het jaar en in zijn hele gebroken boekjaar goede resultaten te overleggen. Coronavirusmaatregelen zorgden voor meer omzet bij de clouddiensten van het techbedrijf, omdat meer mensen thuis moesten werken.

Alibaba had meer gebruikers dan een jaar eerder, zowel bij de webwinkels als bij de clouddiensten. Bij die webwinkels en marktplaats T-Mall gaf Alibaba begin dit jaar winkeliers een deel van de commissie terug.

Over heel het boekjaar steeg de omzet van Alibaba met 35 procent tot 509,7 miljard yuan, omgerekend is dat ongeveer 65,5 miljard euro. in het slotkwartaal, dat tot en met maart liep, was de groei met 22 procent beduidend lager. De nettowinst kwam uit op 149,3 miljoen yuan, tegen 87,6 miljard yuan vorig jaar.

Voor het huidige boekjaar rekent Alibaba op een omzetgroei van minimaal 27,5 procent naar zeker 650 miljard yuan. Door de toenemende concurrentie op de Chinese markt voor e-commerce houden analisten rekening met kortingsacties en mogelijk ook een lagere winstgevendheid.

Meer uit Financieel

Europese beleggers wachten op duidelijkheid handelsdeal China-VS

AMSTERDAM (ANP) - Europese beleggers hebben het maandag rustig aan gedaan in afwachting van duidelijkheid over de importheffingen tussen de Verenigde Staten en China. Dinsdag verlopen de tijdelijke afspraken in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten en er is nog niets officieel bekendgemaakt over het vervolg daarvan.

1 uur geleden
Papiermaker Crown Van Gelder krijgt geen inzage in administratie

HAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse papierfabriek Crown Van Gelder krijgt van de rechter geen inzicht in de volledige administratie van voor de doorstart in 2023. Het opnieuw noodlijdende bedrijf uit Velsen-Zuid had dat in een kort geding geëist na een conflict met de curatoren, maar daar is de rechtbank in Haarlem niet in meegegaan. Volgens Crown Van Gelder was de volledige inzage met name nodig "voor het aantrekken van externe financiering, noodzakelijk voor het voortbestaan van de fabriek".

1 uur geleden
Noors staatsfonds straft Israëlische bedrijven om Gaza-conflict

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsfonds gaat Israëlische bedrijven financieel afstraffen door honderden miljoenen aan investeringen terug te trekken en samenwerkingen stop te zetten. De reden is het Israëlisch-Palestijnse conflict, werd maandag bekend.

1 uur geleden
Brussel akkoord met overname Thuisbezorgd-moeder door Prosus

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie heeft de overname van Just Eat Takeaway door techinvesteerder Prosus voor 4,1 miljard euro goedgekeurd. De overname van de eigenaar van Thuisbezorgd.nl zou van Prosus een van de grootste maaltijdbezorggroepen ter wereld maken.

2 uur geleden
Nvidia en AMD omlaag op Wall Street na deal over Chinese verkopen

NEW YORK (ANP) - Nvidia en Advanced Micro Devices (AMD) gingen maandag bij de opening omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De twee Amerikaanse chipfabrikanten hebben toegezegd 15 procent van hun inkomsten uit chipverkopen in China af te staan aan de Amerikaanse regering, volgens verschillende media.

3 uur geleden
Marks & Spencer herstelt onlineverkoop na zware cyberaanval

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse warenhuisketen Marks & Spencer kan weer alles uit zijn assortiment online bezorgen, bijna vier maanden nadat het bedrijf werd getroffen door een zware cyberaanval. Door de hack moest Marks & Spencer tijdelijk stoppen met contactloos betalen en konden klanten geen kleding of woonartikelen via internet bestellen. Ook raakten schappen leeg doordat IT-systemen waren uitgeschakeld.

3 uur geleden
NAM schort gaswinning onder Ameland op na brief over bodemdaling

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) heeft de gaswinning onder het oosten van Ameland onlangs voorlopig beëindigd. Dit bevestigen woordvoerders van de NAM en het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM) na berichtgeving door de Leeuwarder Courant.

5 uur geleden