'Corona-uitbraak zorgt voor ergste recessie ooit in Zuid-Azië'
WASHINGTON (ANP) - De corona-uitbraak stort Zuid-Azië in de ergste recessie ooit gemeten. Dat heeft de Wereldbank becijferd. Volgens de organisatie drijft de crisis miljoenen Indiërs, Afghanen, Pakistanen en andere mensen uit de regio in extreme armoede.
In het gebied als geheel is dit jaar waarschijnlijk sprake van 7,7 procent krimp. Afgelopen jaren bedroeg de groei telkens nog meer dan 6 procent in de economisch sterk in opkomst zijnde regio.
Voor India, de grootste van Zuid-Azië, houdt de Wereldbank rekening met een krimp van bijna 10 procent in het fiscale jaar dat begon in maart 2020. Voor volgend jaar wordt wel weer op herstel gerekend, tot 4,5 procent regiobreed. Maar de uiteindelijke weg naar herstel zal langer duren.
Brutaler
"De ineenstorting van de Zuid-Aziatische economieën tijdens de coronacrisis was brutaler dan verwacht, met de ergste gevolgen voor kleine bedrijven en werknemers uit de informele sector die plotseling zonder werk komen te zitten en geen inkomen meer hebben", zegt Hartwig Schafer, vicepresident van de Wereldbank voor de Zuid-Aziatische regio.
Ook in Afrika ten zuiden van de Sahara komt de coronacrisis hard aan, komt naar voren uit nieuwe regionale voorspellingen van de Wereldbank. Voor dat gebied als geheel zorgt de virusuitbraak voor de eerste recessie in een kwart eeuw. De totale economie wordt er meer dan 3 procent kleiner. De pandemie zou dit jaar ook 40 miljoen mensen in extreme armoede kunnen drijven in Afrika, waardoor volgens de Wereldbank minstens vijf jaar progressie op het vlak van armoedebestrijding teniet wordt gedaan.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.
16 minuten geledenSAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido gaat zijn klanten niet compenseren nadat gegevens werden gelekt door een cyberaanval in februari. Dat bevestigt een woordvoerder na uitspraken van topman Søren Abildgaard in De Telegraaf. Volgens de topman is niet vastgesteld dat het telecombedrijf regels heeft overtreden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geschorste topambtenaar Pieter van Oordt roept de Tweede Kamer op om nogmaals te kijken naar de overname van Solvinity, het systeem dat DigiD laat draaien, door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl. Dat zegt hij in een interview met BNR. Nu de Kamer terug is van reces, zijn er volgens hem nog twee weken om de deal te verhinderen.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De grootste chipsfabrikant van Japan past zijn verpakkingen aan vanwege een inkttekort, dat het gevolg is van het conflict in het Midden-Oosten. Oranje-gele verpakkingen worden hierom tijdelijk vervangen door zwart-wit.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
5 uur geleden