'Corona-uitbraak zorgt voor ergste recessie ooit in Zuid-Azië'
WASHINGTON (ANP) - De corona-uitbraak stort Zuid-Azië in de ergste recessie ooit gemeten. Dat heeft de Wereldbank becijferd. Volgens de organisatie drijft de crisis miljoenen Indiërs, Afghanen, Pakistanen en andere mensen uit de regio in extreme armoede.
In het gebied als geheel is dit jaar waarschijnlijk sprake van 7,7 procent krimp. Afgelopen jaren bedroeg de groei telkens nog meer dan 6 procent in de economisch sterk in opkomst zijnde regio.
Voor India, de grootste van Zuid-Azië, houdt de Wereldbank rekening met een krimp van bijna 10 procent in het fiscale jaar dat begon in maart 2020. Voor volgend jaar wordt wel weer op herstel gerekend, tot 4,5 procent regiobreed. Maar de uiteindelijke weg naar herstel zal langer duren.
Brutaler
"De ineenstorting van de Zuid-Aziatische economieën tijdens de coronacrisis was brutaler dan verwacht, met de ergste gevolgen voor kleine bedrijven en werknemers uit de informele sector die plotseling zonder werk komen te zitten en geen inkomen meer hebben", zegt Hartwig Schafer, vicepresident van de Wereldbank voor de Zuid-Aziatische regio.
Ook in Afrika ten zuiden van de Sahara komt de coronacrisis hard aan, komt naar voren uit nieuwe regionale voorspellingen van de Wereldbank. Voor dat gebied als geheel zorgt de virusuitbraak voor de eerste recessie in een kwart eeuw. De totale economie wordt er meer dan 3 procent kleiner. De pandemie zou dit jaar ook 40 miljoen mensen in extreme armoede kunnen drijven in Afrika, waardoor volgens de Wereldbank minstens vijf jaar progressie op het vlak van armoedebestrijding teniet wordt gedaan.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
2 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
18 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
21 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
1 dag geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
1 dag geleden