Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Corona-uitbraak zorgt voor ergste recessie ooit in Zuid-Azië'

'Corona-uitbraak zorgt voor ergste recessie ooit in Zuid-Azië'

WASHINGTON (ANP) - De corona-uitbraak stort Zuid-Azië in de ergste recessie ooit gemeten. Dat heeft de Wereldbank becijferd. Volgens de organisatie drijft de crisis miljoenen Indiërs, Afghanen, Pakistanen en andere mensen uit de regio in extreme armoede.

In het gebied als geheel is dit jaar waarschijnlijk sprake van 7,7 procent krimp. Afgelopen jaren bedroeg de groei telkens nog meer dan 6 procent in de economisch sterk in opkomst zijnde regio.

Voor India, de grootste van Zuid-Azië, houdt de Wereldbank rekening met een krimp van bijna 10 procent in het fiscale jaar dat begon in maart 2020. Voor volgend jaar wordt wel weer op herstel gerekend, tot 4,5 procent regiobreed. Maar de uiteindelijke weg naar herstel zal langer duren.

Brutaler

"De ineenstorting van de Zuid-Aziatische economieën tijdens de coronacrisis was brutaler dan verwacht, met de ergste gevolgen voor kleine bedrijven en werknemers uit de informele sector die plotseling zonder werk komen te zitten en geen inkomen meer hebben", zegt Hartwig Schafer, vicepresident van de Wereldbank voor de Zuid-Aziatische regio.

Ook in Afrika ten zuiden van de Sahara komt de coronacrisis hard aan, komt naar voren uit nieuwe regionale voorspellingen van de Wereldbank. Voor dat gebied als geheel zorgt de virusuitbraak voor de eerste recessie in een kwart eeuw. De totale economie wordt er meer dan 3 procent kleiner. De pandemie zou dit jaar ook 40 miljoen mensen in extreme armoede kunnen drijven in Afrika, waardoor volgens de Wereldbank minstens vijf jaar progressie op het vlak van armoedebestrijding teniet wordt gedaan.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

9 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

9 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

12 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

15 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

17 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

1 dag geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden