
Corona remde groei van bevolking
DEN HAAG (ANP) - Door de uitbraak van het coronavirus is de Nederlandse bevolking langzamer toegenomen. De groei was op een bepaald moment gehalveerd. Dat komt doordat er meer mensen overleden dan er werden geboren, en doordat minder mensen naar Nederland verhuisden, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek uitgerekend.
Het is maandag drie jaar geleden dat het coronavirus voor het eerst werd vastgesteld in Nederland. Op 27 februari 2020 kreeg een man uit het Brabantse Loon op Zand te horen dat hij het virus had opgelopen. De toenmalige zorgminister Bruno Bruins maakte die eerste bevestigde besmetting bekend in een rechtstreekse tv-uitzending. Inmiddels staat de teller op 8,6 miljoen positieve tests. Het werkelijke aantal besmettingen is nog hoger.
In 2020, het jaar van de uitbraak, lag het tempo waarin de bevolking groeide op de helft van 2019. In 2021 was er even een geboortegolfje, maar in 2022 werden er juist weer minder baby's geboren.
In een terugblik op drie jaar coronavirus stelt het CBS ook dat de pandemie heeft geleid tot psychische problemen. Ongeveer een op de vijf jongeren heeft geestelijke klachten, aanzienlijk meer dan voor de uitbraak, en bijna de helft vindt dat de coronacrisis een negatieve invloed op hun leven heeft gehad.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis ziet dat het tekort aan opvangplekken voor Oekraïners tot steeds meer schrijnende situaties leidt. Steeds meer Oekraïners melden dat ze op straat of in een auto hebben geslapen. De hulporganisatie roept de overheid op om te zorgen voor genoeg opvangplekken. "Wat moet er nog gebeuren voordat de overheid in actie komt?", vraagt Suzanne Segaar, hoofd Nationale Hulp van het Rode Kruis, zich af.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
6 uur geledenMILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.
12 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.
13 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
13 uur geleden