Corona remde groei van bevolking
DEN HAAG (ANP) - Door de uitbraak van het coronavirus is de Nederlandse bevolking langzamer toegenomen. De groei was op een bepaald moment gehalveerd. Dat komt doordat er meer mensen overleden dan er werden geboren, en doordat minder mensen naar Nederland verhuisden, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek uitgerekend.
Het is maandag drie jaar geleden dat het coronavirus voor het eerst werd vastgesteld in Nederland. Op 27 februari 2020 kreeg een man uit het Brabantse Loon op Zand te horen dat hij het virus had opgelopen. De toenmalige zorgminister Bruno Bruins maakte die eerste bevestigde besmetting bekend in een rechtstreekse tv-uitzending. Inmiddels staat de teller op 8,6 miljoen positieve tests. Het werkelijke aantal besmettingen is nog hoger.
In 2020, het jaar van de uitbraak, lag het tempo waarin de bevolking groeide op de helft van 2019. In 2021 was er even een geboortegolfje, maar in 2022 werden er juist weer minder baby's geboren.
In een terugblik op drie jaar coronavirus stelt het CBS ook dat de pandemie heeft geleid tot psychische problemen. Ongeveer een op de vijf jongeren heeft geestelijke klachten, aanzienlijk meer dan voor de uitbraak, en bijna de helft vindt dat de coronacrisis een negatieve invloed op hun leven heeft gehad.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.
1 uur geledenGROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt niet langer voor plaatselijke gladheid. Code geel is rond het middaguur beëindigd in de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg, en daarmee staat het hele land nu weer op het laagste niveau, code groen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - De wegen in het westen en noorden van het land worden weer begaanbaar na de gladheid van woensdagochtend. In de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg geldt nog wel code geel. De waarschuwing van het KNMI duurt vooralsnog tot het middaguur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medicijntekorten zijn dit jaar aanzienlijk afgenomen. De tekorten zijn met ongeveer een derde gedaald vergeleken met 2024, signaleert adviesbureau in de zorg SiRM in een woensdag gepubliceerd rapport. Dat is opgesteld in opdracht van branchevereniging BG Pharma. Volgens de vereniging is er sprake van een keerpunt in de langdurige problemen met de beschikbaarheid van medicijnen.
4 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.
5 uur geleden