Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corona overvleugelt handbal bij Oranje in aanloop naar EK

Corona overvleugelt handbal bij Oranje in aanloop naar EK

ARNHEM (ANP) - Het coronavirus heeft de voorbereiding van de Nederlandse handballers op het komende EK flink verstoord. "De afgelopen dagen hebben we de focus helaas moeten verleggen van handbal naar corona", zegt bondscoach Erlingur Richardsson van Oranje, dat donderdag in Boedapest zijn eerste groepswedstrijd speelt tegen gastland Hongarije.

De ploeg reisde vorige week zonder de besmette Alec Smit af naar Zweden voor twee laatste oefenwedstrijden. Het tweede duel kon niet doorgaan door een positieve test van Ephrahim Jerry en bij de laatste testronde gaf ook Florent Bourget een positieve uitslag. Als zijn hertest eveneens positief uitvalt, kan ook hij dinsdag niet mee naar Boedapest. "We zijn alleen maar bezig met hoe we corona zo goed mogelijk kunnen beheersen. Ik kan je verzekeren dat we alles doen om verspreiding te voorkomen", zegt Richardsson.

Hij vreest ook een beetje de vlucht naar Hongarije. "We proberen zoveel mogelijk als groep bij elkaar te blijven. Op het vliegveld zullen we ons afzonderen en hopelijk lukt het om in het vliegtuig bij elkaar te zitten", aldus de bondscoach. "Het is even niet anders en andere landen hebben dit probleem natuurlijk ook."

Volgende stap maken

De IJslander is niettemin tevreden over de voorbereiding van de mannen, die zich opmaken voor hun tweede EK op rij. Twee jaar geleden strandde het Nederlands team bij zijn debuut in de groepsfase, nu wil Richardsson meer. "Het is belangrijk dat deze ploeg de volgende stap maakt, dus deze keer is het doel de groepsfase te overleven."

En dat is zeker mogelijk, meent de bondscoach. "Dit team is gegroeid. Er is meer samenhang in de groep en het spel is beter. De meeste jongens hebben het vorige EK meegemaakt en hebben nu de ervaring van zo'n eindronde, maar ik merk ook bij de nieuwkomers een sterke motivatie om de volgende stap te maken."

Openingswedstrijd

Naast Hongarije zijn IJsland en Portugal de tegenstanders in de groep. "De IJslanders ken ik goed, ik heb veel van die spelers getraind. De ploeg heeft de laatste tijd niet veel gespeeld en dat kan een voordeel zijn voor ons. Ook Portugal is een tegenstander waarvan wij kunnen winnen als het draait. De wedstrijd tegen Hongarije wordt een speciale. Het is de officiële openingswedstrijd van het toernooi; er zitten naar verwachting 20.000 mensen in de hal. Natuurlijk heeft Hongarije het thuisvoordeel met de steun van het publiek, maar een feestje verstoren is vaak makkelijker dat een feestje controleren", aldus de bondscoach.

Richardsson gaat zijn vijfde jaar in als bondscoach van Oranje. "Mijn contract loopt in juni af, maar ik ben daar helemaal niet mee bezig. Ik focus nu op het EK met een ploeg die heel interessant is. Nederland speelt aanvallend en defensief best agressief, maar de ploeg moet het vooral hebben van creativiteit. We leunen in de aanval niet op spelers van langer dan 2 meter en zijn steeds op zoek naar andere oplossingen om te scoren."

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

2 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

3 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

5 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

5 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

10 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

10 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

11 uur geleden