Corona overvleugelt handbal bij Oranje in aanloop naar EK
ARNHEM (ANP) - Het coronavirus heeft de voorbereiding van de Nederlandse handballers op het komende EK flink verstoord. "De afgelopen dagen hebben we de focus helaas moeten verleggen van handbal naar corona", zegt bondscoach Erlingur Richardsson van Oranje, dat donderdag in Boedapest zijn eerste groepswedstrijd speelt tegen gastland Hongarije.
De ploeg reisde vorige week zonder de besmette Alec Smit af naar Zweden voor twee laatste oefenwedstrijden. Het tweede duel kon niet doorgaan door een positieve test van Ephrahim Jerry en bij de laatste testronde gaf ook Florent Bourget een positieve uitslag. Als zijn hertest eveneens positief uitvalt, kan ook hij dinsdag niet mee naar Boedapest. "We zijn alleen maar bezig met hoe we corona zo goed mogelijk kunnen beheersen. Ik kan je verzekeren dat we alles doen om verspreiding te voorkomen", zegt Richardsson.
Hij vreest ook een beetje de vlucht naar Hongarije. "We proberen zoveel mogelijk als groep bij elkaar te blijven. Op het vliegveld zullen we ons afzonderen en hopelijk lukt het om in het vliegtuig bij elkaar te zitten", aldus de bondscoach. "Het is even niet anders en andere landen hebben dit probleem natuurlijk ook."
Volgende stap maken
De IJslander is niettemin tevreden over de voorbereiding van de mannen, die zich opmaken voor hun tweede EK op rij. Twee jaar geleden strandde het Nederlands team bij zijn debuut in de groepsfase, nu wil Richardsson meer. "Het is belangrijk dat deze ploeg de volgende stap maakt, dus deze keer is het doel de groepsfase te overleven."
En dat is zeker mogelijk, meent de bondscoach. "Dit team is gegroeid. Er is meer samenhang in de groep en het spel is beter. De meeste jongens hebben het vorige EK meegemaakt en hebben nu de ervaring van zo'n eindronde, maar ik merk ook bij de nieuwkomers een sterke motivatie om de volgende stap te maken."
Openingswedstrijd
Naast Hongarije zijn IJsland en Portugal de tegenstanders in de groep. "De IJslanders ken ik goed, ik heb veel van die spelers getraind. De ploeg heeft de laatste tijd niet veel gespeeld en dat kan een voordeel zijn voor ons. Ook Portugal is een tegenstander waarvan wij kunnen winnen als het draait. De wedstrijd tegen Hongarije wordt een speciale. Het is de officiële openingswedstrijd van het toernooi; er zitten naar verwachting 20.000 mensen in de hal. Natuurlijk heeft Hongarije het thuisvoordeel met de steun van het publiek, maar een feestje verstoren is vaak makkelijker dat een feestje controleren", aldus de bondscoach.
Richardsson gaat zijn vijfde jaar in als bondscoach van Oranje. "Mijn contract loopt in juni af, maar ik ben daar helemaal niet mee bezig. Ik focus nu op het EK met een ploeg die heel interessant is. Nederland speelt aanvallend en defensief best agressief, maar de ploeg moet het vooral hebben van creativiteit. We leunen in de aanval niet op spelers van langer dan 2 meter en zijn steeds op zoek naar andere oplossingen om te scoren."
Meer uit Sport
INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
28 minuten geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
1 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
2 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
2 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
3 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.
3 uur geledenKITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.
3 uur geleden