Corona overvleugelt handbal bij Oranje in aanloop naar EK
ARNHEM (ANP) - Het coronavirus heeft de voorbereiding van de Nederlandse handballers op het komende EK flink verstoord. "De afgelopen dagen hebben we de focus helaas moeten verleggen van handbal naar corona", zegt bondscoach Erlingur Richardsson van Oranje, dat donderdag in Boedapest zijn eerste groepswedstrijd speelt tegen gastland Hongarije.
De ploeg reisde vorige week zonder de besmette Alec Smit af naar Zweden voor twee laatste oefenwedstrijden. Het tweede duel kon niet doorgaan door een positieve test van Ephrahim Jerry en bij de laatste testronde gaf ook Florent Bourget een positieve uitslag. Als zijn hertest eveneens positief uitvalt, kan ook hij dinsdag niet mee naar Boedapest. "We zijn alleen maar bezig met hoe we corona zo goed mogelijk kunnen beheersen. Ik kan je verzekeren dat we alles doen om verspreiding te voorkomen", zegt Richardsson.
Hij vreest ook een beetje de vlucht naar Hongarije. "We proberen zoveel mogelijk als groep bij elkaar te blijven. Op het vliegveld zullen we ons afzonderen en hopelijk lukt het om in het vliegtuig bij elkaar te zitten", aldus de bondscoach. "Het is even niet anders en andere landen hebben dit probleem natuurlijk ook."
Volgende stap maken
De IJslander is niettemin tevreden over de voorbereiding van de mannen, die zich opmaken voor hun tweede EK op rij. Twee jaar geleden strandde het Nederlands team bij zijn debuut in de groepsfase, nu wil Richardsson meer. "Het is belangrijk dat deze ploeg de volgende stap maakt, dus deze keer is het doel de groepsfase te overleven."
En dat is zeker mogelijk, meent de bondscoach. "Dit team is gegroeid. Er is meer samenhang in de groep en het spel is beter. De meeste jongens hebben het vorige EK meegemaakt en hebben nu de ervaring van zo'n eindronde, maar ik merk ook bij de nieuwkomers een sterke motivatie om de volgende stap te maken."
Openingswedstrijd
Naast Hongarije zijn IJsland en Portugal de tegenstanders in de groep. "De IJslanders ken ik goed, ik heb veel van die spelers getraind. De ploeg heeft de laatste tijd niet veel gespeeld en dat kan een voordeel zijn voor ons. Ook Portugal is een tegenstander waarvan wij kunnen winnen als het draait. De wedstrijd tegen Hongarije wordt een speciale. Het is de officiële openingswedstrijd van het toernooi; er zitten naar verwachting 20.000 mensen in de hal. Natuurlijk heeft Hongarije het thuisvoordeel met de steun van het publiek, maar een feestje verstoren is vaak makkelijker dat een feestje controleren", aldus de bondscoach.
Richardsson gaat zijn vijfde jaar in als bondscoach van Oranje. "Mijn contract loopt in juni af, maar ik ben daar helemaal niet mee bezig. Ik focus nu op het EK met een ploeg die heel interessant is. Nederland speelt aanvallend en defensief best agressief, maar de ploeg moet het vooral hebben van creativiteit. We leunen in de aanval niet op spelers van langer dan 2 meter en zijn steeds op zoek naar andere oplossingen om te scoren."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
7 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden