Corona overvleugelt handbal bij Oranje in aanloop naar EK
ARNHEM (ANP) - Het coronavirus heeft de voorbereiding van de Nederlandse handballers op het komende EK flink verstoord. "De afgelopen dagen hebben we de focus helaas moeten verleggen van handbal naar corona", zegt bondscoach Erlingur Richardsson van Oranje, dat donderdag in Boedapest zijn eerste groepswedstrijd speelt tegen gastland Hongarije.
De ploeg reisde vorige week zonder de besmette Alec Smit af naar Zweden voor twee laatste oefenwedstrijden. Het tweede duel kon niet doorgaan door een positieve test van Ephrahim Jerry en bij de laatste testronde gaf ook Florent Bourget een positieve uitslag. Als zijn hertest eveneens positief uitvalt, kan ook hij dinsdag niet mee naar Boedapest. "We zijn alleen maar bezig met hoe we corona zo goed mogelijk kunnen beheersen. Ik kan je verzekeren dat we alles doen om verspreiding te voorkomen", zegt Richardsson.
Hij vreest ook een beetje de vlucht naar Hongarije. "We proberen zoveel mogelijk als groep bij elkaar te blijven. Op het vliegveld zullen we ons afzonderen en hopelijk lukt het om in het vliegtuig bij elkaar te zitten", aldus de bondscoach. "Het is even niet anders en andere landen hebben dit probleem natuurlijk ook."
Volgende stap maken
De IJslander is niettemin tevreden over de voorbereiding van de mannen, die zich opmaken voor hun tweede EK op rij. Twee jaar geleden strandde het Nederlands team bij zijn debuut in de groepsfase, nu wil Richardsson meer. "Het is belangrijk dat deze ploeg de volgende stap maakt, dus deze keer is het doel de groepsfase te overleven."
En dat is zeker mogelijk, meent de bondscoach. "Dit team is gegroeid. Er is meer samenhang in de groep en het spel is beter. De meeste jongens hebben het vorige EK meegemaakt en hebben nu de ervaring van zo'n eindronde, maar ik merk ook bij de nieuwkomers een sterke motivatie om de volgende stap te maken."
Openingswedstrijd
Naast Hongarije zijn IJsland en Portugal de tegenstanders in de groep. "De IJslanders ken ik goed, ik heb veel van die spelers getraind. De ploeg heeft de laatste tijd niet veel gespeeld en dat kan een voordeel zijn voor ons. Ook Portugal is een tegenstander waarvan wij kunnen winnen als het draait. De wedstrijd tegen Hongarije wordt een speciale. Het is de officiële openingswedstrijd van het toernooi; er zitten naar verwachting 20.000 mensen in de hal. Natuurlijk heeft Hongarije het thuisvoordeel met de steun van het publiek, maar een feestje verstoren is vaak makkelijker dat een feestje controleren", aldus de bondscoach.
Richardsson gaat zijn vijfde jaar in als bondscoach van Oranje. "Mijn contract loopt in juni af, maar ik ben daar helemaal niet mee bezig. Ik focus nu op het EK met een ploeg die heel interessant is. Nederland speelt aanvallend en defensief best agressief, maar de ploeg moet het vooral hebben van creativiteit. We leunen in de aanval niet op spelers van langer dan 2 meter en zijn steeds op zoek naar andere oplossingen om te scoren."
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
1 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
7 uur geleden