
Corona overschaduwt opnieuw kerstfestiviteiten in Bethlehem
BETHLEHEM (ANP) - Op het Kribbeplein in het Palestijnse Bethlehem waren vrijdag op kerstavond weliswaar weer meer mensen te zien dan in 2020, maar opnieuw lag het aantal bezoekers er veel lager dan gewoonlijk. Voor buitenlandse toeristen is het momenteel vanwege de coronapandemie, net als vorig jaar, erg moeilijk om op bedevaart te gaan naar de Bijbelse geboorteplaats van Jezus.
Normaal gesproken lopen er met kerst duizenden bezoekers door de straten van Bethlehem en zitten alle hotels in de stad vol. Maar Israël, dat de controle over alle toegangswegen tot Bethlehem op de bezette Westelijke Jordaanoever heeft, sloot ook dit jaar de grenzen voor buitenlandse bezoekers. Het land doet dat in een poging om het aantal besmettingen met de omikronvariant van het coronavirus zoveel mogelijk te beperken. Van de 10.000 mensen die de stad voor de coronapandemie elk jaar rond kerst verwelkomde, kwam ongeveer de helft uit het buitenland.
Bethlehem zei dit jaar nadrukkelijk te hebben geïnvesteerd in het aantrekken van meer lokale bezoekers. Toch bleef zeker een kwart van alle beschikbare kamers in de stad leeg. De Palestijnse minister van Toerisme, Rula Maayah, probeerde de zaken echter positief te bekijken. Hij zei dat het "te danken is aan de vaccins" dat Bethlehem dit jaar tenminste weer enigszins feest kan vieren met kerst.
Ook de rooms-katholieke aartsbisschop Pierbattista Pizzaballa zei in zijn preek in de Sint-Catharinakerk in Bethlehem dat het bemoedigend is dat de kerstviering dit jaar weer "vreugdevoller" is. "In vergelijking met het kerstfeest van vorig jaar is het aantal deelnemers weer veel groter, dat is een bemoedigend teken", zei hij. Maar ook hij zei de afwezigheid van buitenlandse gelovigen, als gevolg van de pandemie, te betreuren.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger zegt een raket te hebben onderschept die vanuit Jemen op het land werd afgeschoten. In verschillende gebieden in Israël ging het luchtalarm af, aldus het leger.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, is "geschokt" over de situatie in de Palestijnse Gazastrook, die het doelwit is van een uitgebreid nieuw Israëlisch offensief. Het EU-kopstuk riep de Israëlische regering op een einde te maken aan het geweld.
6 uur geledenBASEL (ANP) - In het centrum van Basel is het kort voor het begin van het Eurovisie Songfestival onrustig. In de stad demonstreren enkele honderden pro-Palestijnse activisten, melden lokale media.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Leiders van Arabische landen roepen andere landen en instellingen op om hun plan voor de wederopbouw van de Gazastrook te financieren. Dat staat in de slotverklaring van een top van de Arabische Liga. De landen willen bovendien dat de internationale gemeenschap meer doet om een einde te maken aan het bloedvergieten in Gaza en dat de humanitaire hulp kan worden hervat.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump spreekt maandag telefonisch met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne, schrijft de Amerikaanse president op Truth Social. Vervolgens praat hij met Volodymyr Zelensky. Samen met de Oekraïense president spreekt hij daarna nog met verschillende NAVO-leden.
9 uur geledenMADRID (ANP/DPA) - Tijdens een vlucht van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is de copiloot flauwgevallen terwijl de gezagvoerder naar het toilet was. Het vliegtuig met 199 passagiers, op weg van Frankfurt naar Sevilla, vloog ongeveer tien minuten zonder een controlerende piloot.
9 uur geledenDOHA (ANP/RTR/DPA) - Israël en Hamas onderhandelen in de Qatarese hoofdstad Doha opnieuw over een wapenstilstand in Gaza. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz gezegd. Een vertegenwoordiger van Hamas heeft het bericht bevestigd.
11 uur geleden