Corona kost Duitsland 20 miljard aan misgelopen belastingen
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland kan volgend jaar bijna 20 miljard euro minder innen aan belastingen dan voorspeld. Dat verwacht het ministerie van Financiën als gevolg van de coronacrisis.
De inkomsten uit belasting vormen de basis van de Duitse begroting voor volgend jaar, die minister van Financiën Olaf Scholz waarschijnlijk op 23 september presenteert. Het eerste half jaar van 2020 had Duitsland al een bestedingstekort van 51,6 miljard euro. Scholz verwacht dat het land komend jaar nieuwe schulden moet aangaan om Duitsland uit een diepe recessie te halen.
Meer uit Financieel
DAMASCUS (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse oliebedrijf Chevron heeft een voorlopige deal getekend voor het zoeken naar olie en gas in de wateren voor de kust van Syrië. De exploratieovereenkomst werd getekend met staatsoliemaatschappij Syrian Petroleum Company en het bedrijf UCC Holding uit Qatar, aldus een woordvoerder van Chevron.
8 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.
4 uur geleden