Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corona in China zet rem op omzet luxemerken Richemont en Burberry

Corona in China zet rem op omzet luxemerken Richemont en Burberry

BELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van luxemerken Richemont en Burberry hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar geleden onder de strenge coronabeperkingen in China. Voor beide bedrijven steeg de omzet weliswaar, maar niet zo sterk als van tevoren werd verwacht.

De totale inkomsten van Richemont , onder meer bekend van zijn Cartier-horloges en -juwelen, bedroegen in de periode oktober tot en met december 5,4 miljard euro. Dat is een groei van 5 procent op jaarbasis. Analisten hadden echter verwacht dat de omzet van het beursgenoteerde bedrijf met 8 procent zou stijgen tot zo’n 5,7 miljard euro. Vorig jaar rapporteerde Richemont nog de snelste omzetgroei in tien jaar, tijdens het vakantieseizoen.

Volgens het luxebedrijf steeg de omzet in vrijwel alle regio’s, behalve in Azië. Dat zou komen door de tegenslagen in China, als gevolg van de strenge coronamaatregelen. Het loslaten van die maatregelen leidde tot een golf aan nieuwe besmettingen in China. Maar er kwam ook een einde aan de beperkingen op reizen en detailhandel. Veel luxebedrijven kunnen zich daardoor nu voorbereiden op de inkopen voor Chinees Nieuwjaar op 22 januari.

Burberry

Ook het Britse Burberry leed onder de coronabeperkingen in China, waardoor de verkoop in het laatste kwartaal van vorig jaar instortte met 23 procent op jaarbasis. De omzet van het luxemodebedrijf steeg nog wel met 1 procent, waar analisten uitgingen van 1,4 procent. Wordt de verkoop in China echter buiten beschouwing gelaten, dan laten de inkomsten een stijging zien van 11 procent.

Algemeen directeur van Burberry Jonathan Akeroyd is desondanks tevreden met de prestaties. Dat komt met name doordat de omzet buiten China dubbele cijfers noteerde en zo de schade in China wist te compenseren. "We blijven vertrouwen hebben in ons vermogen om onze doelstellingen op middellange termijn te halen, ondanks de huidige macro-economische omgeving", aldus Akeroyd.

Meer uit Financieel

Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

5 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

7 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

9 uur geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

20 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

20 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

20 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

21 uur geleden