Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corona in China zet rem op omzet luxemerken Richemont en Burberry

Corona in China zet rem op omzet luxemerken Richemont en Burberry

BELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van luxemerken Richemont en Burberry hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar geleden onder de strenge coronabeperkingen in China. Voor beide bedrijven steeg de omzet weliswaar, maar niet zo sterk als van tevoren werd verwacht.

De totale inkomsten van Richemont , onder meer bekend van zijn Cartier-horloges en -juwelen, bedroegen in de periode oktober tot en met december 5,4 miljard euro. Dat is een groei van 5 procent op jaarbasis. Analisten hadden echter verwacht dat de omzet van het beursgenoteerde bedrijf met 8 procent zou stijgen tot zo’n 5,7 miljard euro. Vorig jaar rapporteerde Richemont nog de snelste omzetgroei in tien jaar, tijdens het vakantieseizoen.

Volgens het luxebedrijf steeg de omzet in vrijwel alle regio’s, behalve in Azië. Dat zou komen door de tegenslagen in China, als gevolg van de strenge coronamaatregelen. Het loslaten van die maatregelen leidde tot een golf aan nieuwe besmettingen in China. Maar er kwam ook een einde aan de beperkingen op reizen en detailhandel. Veel luxebedrijven kunnen zich daardoor nu voorbereiden op de inkopen voor Chinees Nieuwjaar op 22 januari.

Burberry

Ook het Britse Burberry leed onder de coronabeperkingen in China, waardoor de verkoop in het laatste kwartaal van vorig jaar instortte met 23 procent op jaarbasis. De omzet van het luxemodebedrijf steeg nog wel met 1 procent, waar analisten uitgingen van 1,4 procent. Wordt de verkoop in China echter buiten beschouwing gelaten, dan laten de inkomsten een stijging zien van 11 procent.

Algemeen directeur van Burberry Jonathan Akeroyd is desondanks tevreden met de prestaties. Dat komt met name doordat de omzet buiten China dubbele cijfers noteerde en zo de schade in China wist te compenseren. "We blijven vertrouwen hebben in ons vermogen om onze doelstellingen op middellange termijn te halen, ondanks de huidige macro-economische omgeving", aldus Akeroyd.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit licht lager in afwachting van rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.

8 uur geleden
Microsoft gaat tientallen miljarden investeren in VK

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.

8 uur geleden
Youforce: nettomaandsalaris Jan Modaal stijgt met ruim 38 euro

AMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.

8 uur geleden
Witte Huis verlengt uitstel van TikTok-verbod tot medio december

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Voorzitter Nestlé treedt af enkele weken na ontslag topman

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.

11 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit lager op Prinsjesdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

12 uur geleden
KLM: stakingen grondpersoneel brengen toekomst in gevaar

SCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".

12 uur geleden