Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corona grote zorg voor WK veldrijden: wie positief test is af

Corona grote zorg voor WK veldrijden: wie positief test is af

RUCPHEN (ANP) - Marianne Vos noemt het "onze grootste zorg", en Lars van der Haar is er "niet mee bezig". Over een kleine drie weken zijn de WK veldrijden in het Amerikaanse Fayetteville. Een uitdaging, vindt bondscoach Gerben de Knegt met het oog op de besmettingscijfers die hier, maar ook in de Verenigde Staten nadrukkelijk stijgen. Wie de komende weken positief test is af.

Over twee weken vertrekt de Nederlandse delegatie. Er zijn vijftig fietsen die via Houston naar Fayetteville moeten worden gebracht. Er is een delegatie van negentien renners en zeven begeleiders die naar het stadje in de staat Arkansas moet worden gevlogen. De "papierwinkel" is al een reden dat De Knegt soms zegt er "helemaal klaar" mee te zijn. De stilte vanuit de internationale wielrenunie UCI helpt ook niet mee. "Wij kijken ook maar naar wat de rijksoverheid er op de site over zegt. Maar als de cijfers hier en in Amerika nu zouden verdubbelen, vraag ik me af of het wel door kan gaan. Goed, dan blijven we thuis. Veel erger zou zijn als je daar bent en niet terug kunt."

Vos, zondag goed voor haar zevende nationale titel, is voorzichtig. "Ik blijf zo veel mogelijk uit de problemen en houd afstand. Een positieve test is onze grootste zorg. Het kan natuurlijk dat we niet mogen reizen of dat het WK wordt afgelast. Als dat zo is, dan is het zo. Dan denk ik maar dat het al mooi is dat we met een uitzonderingspositie hebben kunnen sporten."

Risico

Titelverdedigster Lucinda Brand heeft voor de komende weken haar huis in Dordrecht verkozen boven een trainingskamp in warmere oorden. "Ik ga niet vliegen als het niet per se nodig is. Boodschappen doe ik ook zo min mogelijk. De angst voor corona heeft zeker impact op je sociale leven. Als iemand nu vraagt: kom eens eten, zeg ik nee."

De Knegt ziet dat bij de veldrijders, in tegenstelling tot bijvoorbeeld bij voetballers of skiërs, er amper sprake is van positieve gevallen. "Iedereen blijft ook in zijn familiebubbel; in de eigen camper bijvoorbeeld, bij wedstrijden. Maar straks bij de WK gaan we al die bubbels mengen. Dat is een risico. Natuurlijk zorg je dat het zo veilig mogelijk is, met testen, met mondkapjes. Maar we weten allemaal dat het niet sluitend is." Zelf lag hij er in het najaar vier weken uit door corona. "Ik heb behoorlijk wat last gehad en het duurde lang voordat ik weer negatief testte."

Test je de komende weken positief dan is het klaar, weet De Knegt. Of je moet op de dag van vertrek nog negatief testen.

Van der Haar, bij afwezigheid van Mathieu van de Poel straks Nederlands hoop, blijft er nuchter onder. "Ik ben er niet mee bezig", sprak hij zondag na het behalen van de Nederlandse titel. "Hoe spastischer je ermee omgaat, hoe eerder je het krijgt. En waar kom ik nou? Ik zit op de fiets of ik zit thuis. Mijn vrouw doet de boodschappen. Als je het krijgt, krijg je het. Dat houd je echt niet tegen."

Meer uit Sport

Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

1 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

3 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

4 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

4 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

5 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

5 uur geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

6 uur geleden