Corona-epidemie eist meer dan 200.000 levens in Verenigde Staten
BALTIMORE (ANP) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 200.000 coronapatiënten bezweken aan de gevolgen van het virus. Dat blijkt uit een telling van de Amerikaanse universiteit Johns Hopkins.
President Donald Trump zei in maart dat de regering het heel goed zou hebben gedaan als het totale aantal coronadoden in zijn land zou kunnen worden beperkt tot 100.000 of 200.000. In het land van bijna 330 miljoen inwoners waren eind mei 100.000 mensen overleden aan Covid-19.
Het wereldwijde dodental door het virus is volgens de universiteit in Baltimore opgelopen tot bijna 966.000. Na koploper VS volgen Brazilië (ruim 137.000), India (bijna 89.000) en Mexico (bijna 74.000).
In de VS zijn ruim 6,8 miljoen besmettingen vastgesteld, waarmee het land India en Brazilië voorblijft. Rusland staat met ruime afstand op plaats vier.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP/AFP) - De luchthaven in Praag meldt dat vrijdag zeker acht vluchten van en naar het vliegveld te maken hebben met bommeldingen. Het gaat onder meer om een vlucht met Nederland als bestemming.
23 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Er zijn vrijdag opnieuw bommeldingen gedaan voor Europese vluchten. Dit soort meldingen ontregelen deze week het vliegverkeer in Europa, tientallen vliegtuigen kregen er de afgelopen dagen mee te maken. Er zijn vooralsnog nergens explosieven gevonden.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) doet onderzoek naar mogelijke fraude rond het dodelijke treinongeluk in Spanje eind oktober. Er wordt gekeken naar spoorbeheerder Adif, de Spaanse overheidsinstantie voor spoorveiligheid AESF en de Spaanse rekenkamer.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip accepteert het ontslag van premier Bart De Wever en daarmee zijn regering niet. De premier moet een nieuwe poging doen om tot een akkoord te komen over de begroting van 2027. Dat heeft het koningshuis vrijdag in een verklaring gemeld, na een gesprek tussen de koning en de premier. Als de koning het ontslag had aanvaard, dreigden vervroegde verkiezingen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental na een Russische aanval op een distributiepunt voor hulpgoederen in Oekraïne afgelopen maandag is verder opgelopen. Er zijn tot nu toe 53 doden gevallen, meldden Oekraïense autoriteiten. Er worden ook nog mensen vermist, het zoeken naar slachtoffers gaat volgens de hulpdiensten door.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De toegang tot schoon drinkwater in Gaza dreigt nog verder te verslechteren, waarschuwt hulporganisatie CARE. Door tekorten aan geld en materiaal kunnen volgens CARE de komende maanden rond de 360 waterdistributiepunten wegvallen. Driekwart van de bevolking in Gaza is afhankelijk van drinkwater dat met vrachtwagens wordt vervoerd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische parlement heeft een omstreden wet goedgekeurd na een fel debat dat de hele nacht heeft geduurd. De wet maakt het mogelijk woningen binnen te gaan van mensen zonder verblijfsrecht en hen te arresteren.
4 uur geleden