Corona eiste al 30.000 levens in België sinds begin pandemie
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Sinds het begin van de coronapandemie zijn in België meer dan 30.000 coronadoden gevallen. Viroloog Steven Van Gucht van het gezondheidsinstituut Sciensano zegt dat dinsdag het aantal geregistreerde overlijdens door Covid-19 over de 30.000 zal gaan.
"Achter dat cijfer steekt een hele evolutie, twee jaar met twee winterseizoenen", aldus Van Gucht. Covid-19 maakte de meeste slachtoffers in 2020, met twee zware golven. "Dat was een heel dodelijk jaar, we moeten al teruggaan tot de Spaanse griep om dit soort oversterfte te zien", zegt de viroloog. "Duizenden extra doden in 2020 die je normaal niet ziet."
België heeft van het begin van de uitbraak de overlijdens in bejaardentehuizen en andere verzorgingscentra met oudere bewoners nauwkeurig geteld en ook bij twijfel toegeschreven aan het longvirus. Uit het buitenland kwam geregeld commentaar op het hoge aantal sterfgevallen in het land. In mei 2020 zei Van Gucht dat Nederland het aantal sterfgevallen als gevolg van Covid-19 zwaar onderschatte. "Het aantal overlijdens dat we in België rapporteren, komt bijna voor 100 procent overeen met de gemeten oversterfte", zei hij toen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
10 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
10 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
10 uur geleden