Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corona-effect zorgt voor flinke stijging autoverkopen

Corona-effect zorgt voor flinke stijging autoverkopen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal autoverkopen is afgelopen maand voor het eerst dit jaar flink gestegen. Er zijn in april ruim de helft meer auto's verkocht ten opzichte van een jaar geleden, melden brancheorganisaties RAI Vereniging en BOVAG. Dit komt vooral door de coronapandemie. Daardoor waren er in de vergelijkbare maand vorig jaar juist heel weinig verkopen.

In totaal werden er in april 23.846 nieuwe personenauto's geregistreerd. Dat is 55,6 procent meer dan in dezelfde periode een jaar geleden, toen er maar 15.322 nieuwe auto's werden geregistreerd. De populairste modellen waren de KIA Niro, de KIA Picanto, de Volvo XC40, de Toyota Yaris en de Peugeot 208.

In dezelfde periode een jaar geleden had de hele autobranche veel last van de gevolgen van de coronapandemie. Fabrieken werden gesloten, showrooms in Nederland en Europa waren dicht en er was wereldwijd sprake van logistieke problemen. Als gevolg daarvan werden veel minder nieuwe auto's geproduceerd en dus geregistreerd en verkocht.

104.497 nieuwe auto’s geregistreerd

Nu mogen showrooms weer mondjesmaat klanten ontvangen. Ten opzichte van april 2019 loopt het aantal registraties wel nog met bijna een derde achter. Destijds werden er nog 32.701 nieuwe auto's geregistreerd.

In de eerste vier maanden van 2021 werden in totaal 104.497 nieuwe auto’s geregistreerd. Dat is bijna 12 procent minder dan in de eerste vier maanden van vorig jaar. Vanaf eind 2020 werden de coronamaatregelen weer aangescherpt, waardoor showrooms dicht moesten. Daarnaast kampt de auto-industrie met een tekort aan chips, waardoor de autoproductie vertraging oploopt. Voor dit jaar verwachten BOVAG en RAI Vereniging 400.000 registraties in totaal. Het afgelopen jaar werden in totaal iets meer dan 356.000 nieuwe auto's geregistreerd.

Meer uit Financieel

Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

1 uur geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

3 uur geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

5 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

6 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

22 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

23 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

1 dag geleden