Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corona-effect zorgt voor flinke stijging autoverkopen

Corona-effect zorgt voor flinke stijging autoverkopen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal autoverkopen is afgelopen maand voor het eerst dit jaar flink gestegen. Er zijn in april ruim de helft meer auto's verkocht ten opzichte van een jaar geleden, melden brancheorganisaties RAI Vereniging en BOVAG. Dit komt vooral door de coronapandemie. Daardoor waren er in de vergelijkbare maand vorig jaar juist heel weinig verkopen.

In totaal werden er in april 23.846 nieuwe personenauto's geregistreerd. Dat is 55,6 procent meer dan in dezelfde periode een jaar geleden, toen er maar 15.322 nieuwe auto's werden geregistreerd. De populairste modellen waren de KIA Niro, de KIA Picanto, de Volvo XC40, de Toyota Yaris en de Peugeot 208.

In dezelfde periode een jaar geleden had de hele autobranche veel last van de gevolgen van de coronapandemie. Fabrieken werden gesloten, showrooms in Nederland en Europa waren dicht en er was wereldwijd sprake van logistieke problemen. Als gevolg daarvan werden veel minder nieuwe auto's geproduceerd en dus geregistreerd en verkocht.

104.497 nieuwe auto’s geregistreerd

Nu mogen showrooms weer mondjesmaat klanten ontvangen. Ten opzichte van april 2019 loopt het aantal registraties wel nog met bijna een derde achter. Destijds werden er nog 32.701 nieuwe auto's geregistreerd.

In de eerste vier maanden van 2021 werden in totaal 104.497 nieuwe auto’s geregistreerd. Dat is bijna 12 procent minder dan in de eerste vier maanden van vorig jaar. Vanaf eind 2020 werden de coronamaatregelen weer aangescherpt, waardoor showrooms dicht moesten. Daarnaast kampt de auto-industrie met een tekort aan chips, waardoor de autoproductie vertraging oploopt. Voor dit jaar verwachten BOVAG en RAI Vereniging 400.000 registraties in totaal. Het afgelopen jaar werden in totaal iets meer dan 356.000 nieuwe auto's geregistreerd.

Meer uit Financieel

Kwallen zitten stroomproductie Franse kerncentrale dwars

PARIJS (ANP/AFP) - Kwallen hebben de stroomproductie van een kerncentrale in Frankrijk gedwarsboomd. De dieren zijn in een pompsysteem voor het koelen van de reactoren terechtgekomen, waarna drie reactoren van de centrale bij Gravelines werden uitgeschakeld.

6 minuten geleden
Brandstof in delen van Duitsland fors duurder door laagwater

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Door de lage waterstanden lopen de prijzen van benzine en diesel flink op in sommige delen van Duitsland. Dat komt vooral doordat brandstof in het land deels via rivieren wordt aangevoerd, vooral over de Rijn. Door het lage water kunnen binnenvaartschepen minder vracht meenemen of helemaal niet varen. Hierdoor moeten transporteurs uitwijken naar duurdere alternatieven zoals vrachtwagens.

38 minuten geleden
Bestellen bij webshop de Bijenkorf nauwelijks nog mogelijk

AMSTERDAM (ANP) - Het bestellen van artikelen via de website van de Bijenkorf is momenteel nauwelijks mogelijk. Alleen producten die in de winkels op voorraad zijn, kunnen nog online worden besteld. Bij andere artikelen krijgen klanten de melding dat het product online is uitverkocht.

2 uur geleden
Roemenië dreigt laatste actieve kernreactor uit te moeten zetten

BOEKAREST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Roemenië dreigt donderdag de laatste actieve kernreactor uit te moeten zetten door de extreem lage waterstand van de Donau. Daardoor heeft de Cernavoda-kerncentrale onvoldoende koelwater om operationeel te blijven.

2 uur geleden
Natuurrampen veroorzaken voor 100 miljard dollar aan schade

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Natuurrampen hebben in de eerste helft van 2026 wereldwijd voor 100 miljard dollar (87 miljard euro) aan economische schade veroorzaakt, meldt de Zwitserse herverzekeraar Swiss Re. De schade viel daarmee lager uit dan de 152 miljard dollar in de eerste zes maanden van vorig jaar.

3 uur geleden
Energiebedrijf Uniper heeft locaties voor bouw AI-datacenters

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse energieconcern Uniper heeft tien Europese locaties van het bedrijf, waaronder één in Nederland, aangewezen waarop AI-datacenters gebouwd kunnen worden. Met de verkoop of verhuur van die terreinen wil het bedrijf inspelen op de sterke vraag naar AI-infrastructuur. Informatie om welke Nederlandse locatie het gaat, werd niet gegeven.

3 uur geleden
Tanken weer duurder door stijgende olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn dinsdag weer iets opgelopen nadat de prijs van benzine en diesel de afgelopen dagen juist was gedaald. Dat komt omdat olieprijzen stijgen doordat de hoop op een snelle heropening van de Straat van Hormuz langzaam verdwijnt.

5 uur geleden