Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corona-effect: Schiphol binnen normen voor geluid en uitstoot

Corona-effect: Schiphol binnen normen voor geluid en uitstoot

AMSTERDAM (ANP) - De dreun die de corona-uitbraak de luchtvaartsector heeft gegeven, heeft ook positieve gevolgen. Zo hadden omwonenden van Schiphol de afgelopen maanden een stuk minder last van geluidsoverlast en nachtvluchten. De normen op het gebied van geluidsoverlast en uitstoot van schadelijke stoffen worden dit jaar waarschijnlijk niet overschreden, meldt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) in een halfjaarlijks verslag over milieu en veiligheid.

Het verslag heeft betrekking op de periode tussen 1 november 2019 en 30 april van dit jaar. In maart greep het coronavirus om zich heen in Nederland en nam de overheid steeds verdergaande maatregelen. Het vliegverkeer nam in de periode die volgde sterk af. Zo is het aantal nachtvluchten volgens de ILT met 26 procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. In 2019 werden de geluidsnormen nog overschreden. Dat zal dit jaar niet snel meer gebeuren. Zeker niet aangezien sinds april slechts drie van de vier landingsbanen in gebruik zijn.

De ILT gaf slechts één luchtvaartmaatschappij een waarschuwing, omdat deze zonder geldige reden in de nachtelijke uren van een vertrekroute was afgeweken.

Meer uit Binnenland

Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

17 minuten geleden
Gorinchem deed aangifte van meerdere vormen van verkiezingsfraude

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.

1 uur geleden
Verbod op uitkleedfunctie Grok is baanbrekend, zegt Offlimits

AMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.

2 uur geleden
VluchtelingenWerk steunt oproep asielminister over opvangplekken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.

2 uur geleden
Geldmaat: zwaardere en meer explosieven bij plofkraken

WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.

3 uur geleden
Rechter verbiedt uitkleedfunctie in chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.

3 uur geleden
Advocaat vraagt ook vrijspraak Ali B voor verkrachting Ten Damme

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.

3 uur geleden