'Corona drukt stempel op jaarcijfers Basic-Fit en Douwe Egberts'
HOOFDDORP (ANP) - De coronacrisis drukt naar verwachting flink haar stempel op de jaarcijfers van uitbater van sportscholen Basic-Fit en koffie- en theebedrijf JDE Peet's, het bedrijf achter Douwe Egberts. Maar de crisis uit zich bij beide ondernemingen, die dinsdag met jaarcijfers komen, wel op een andere manier. Bij Basic-Fit stonden de inkomsten waarschijnlijk flink onder druk, terwijl JDE Peet's ook de voordelen wist te plukken van de veranderde marktomstandigheden.
Door het oplaaiende virus moesten veel fitnessclubs van Basic-Fit vorig jaar meerdere keren tijdelijk worden gesloten. Bezien over de eerste negen maanden van 2020 kwam de omzet zo'n 14 procent lager uit, werd eerder al bekend. Die afname kwam voornamelijk door de sluiting van clubs tijdens de lockdown kort na het begin van de coronapandemie. Maar in het najaar gingen veel vestigingen van Basic-Fit opnieuw dicht als gevolg van nieuwe lockdowns in de landen waar het bedrijf actief is.
JDE Peet's profiteerde naar verwachting juist van de coronacrisis. In de eerste helft van 2020 werd zelfs een recordomzet behaald met koffie voor thuisdrinkers, omdat veel mensen vanwege de virusuitbraak vanuit huis werken en voor hun dagelijkse kopjes koffie dus niet terechtkunnen bij de koffieautomaat op kantoor. De tak die leverde aan de horeca en bedrijven had het wel een stuk zwaarder. Maar in augustus stelde JDE Peet's over de gehele linie toch te rekenen op extra omzet en een hogere winst.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
5 uur geledenKAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.
8 uur geleden