'Corona drukt stempel op jaarcijfers Basic-Fit en Douwe Egberts'
HOOFDDORP (ANP) - De coronacrisis drukt naar verwachting flink haar stempel op de jaarcijfers van uitbater van sportscholen Basic-Fit en koffie- en theebedrijf JDE Peet's, het bedrijf achter Douwe Egberts. Maar de crisis uit zich bij beide ondernemingen, die dinsdag met jaarcijfers komen, wel op een andere manier. Bij Basic-Fit stonden de inkomsten waarschijnlijk flink onder druk, terwijl JDE Peet's ook de voordelen wist te plukken van de veranderde marktomstandigheden.
Door het oplaaiende virus moesten veel fitnessclubs van Basic-Fit vorig jaar meerdere keren tijdelijk worden gesloten. Bezien over de eerste negen maanden van 2020 kwam de omzet zo'n 14 procent lager uit, werd eerder al bekend. Die afname kwam voornamelijk door de sluiting van clubs tijdens de lockdown kort na het begin van de coronapandemie. Maar in het najaar gingen veel vestigingen van Basic-Fit opnieuw dicht als gevolg van nieuwe lockdowns in de landen waar het bedrijf actief is.
JDE Peet's profiteerde naar verwachting juist van de coronacrisis. In de eerste helft van 2020 werd zelfs een recordomzet behaald met koffie voor thuisdrinkers, omdat veel mensen vanwege de virusuitbraak vanuit huis werken en voor hun dagelijkse kopjes koffie dus niet terechtkunnen bij de koffieautomaat op kantoor. De tak die leverde aan de horeca en bedrijven had het wel een stuk zwaarder. Maar in augustus stelde JDE Peet's over de gehele linie toch te rekenen op extra omzet en een hogere winst.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
10 uur geleden