Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Corona drukt stempel op jaarcijfers Basic-Fit en Douwe Egberts'

'Corona drukt stempel op jaarcijfers Basic-Fit en Douwe Egberts'

HOOFDDORP (ANP) - De coronacrisis drukt naar verwachting flink haar stempel op de jaarcijfers van uitbater van sportscholen Basic-Fit en koffie- en theebedrijf JDE Peet's, het bedrijf achter Douwe Egberts. Maar de crisis uit zich bij beide ondernemingen, die dinsdag met jaarcijfers komen, wel op een andere manier. Bij Basic-Fit stonden de inkomsten waarschijnlijk flink onder druk, terwijl JDE Peet's ook de voordelen wist te plukken van de veranderde marktomstandigheden.

Door het oplaaiende virus moesten veel fitnessclubs van Basic-Fit vorig jaar meerdere keren tijdelijk worden gesloten. Bezien over de eerste negen maanden van 2020 kwam de omzet zo'n 14 procent lager uit, werd eerder al bekend. Die afname kwam voornamelijk door de sluiting van clubs tijdens de lockdown kort na het begin van de coronapandemie. Maar in het najaar gingen veel vestigingen van Basic-Fit opnieuw dicht als gevolg van nieuwe lockdowns in de landen waar het bedrijf actief is.

JDE Peet's profiteerde naar verwachting juist van de coronacrisis. In de eerste helft van 2020 werd zelfs een recordomzet behaald met koffie voor thuisdrinkers, omdat veel mensen vanwege de virusuitbraak vanuit huis werken en voor hun dagelijkse kopjes koffie dus niet terechtkunnen bij de koffieautomaat op kantoor. De tak die leverde aan de horeca en bedrijven had het wel een stuk zwaarder. Maar in augustus stelde JDE Peet's over de gehele linie toch te rekenen op extra omzet en een hogere winst.

Meer uit Financieel

Volkswagen pauzeert ontwikkeling elektrische Golf om besparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.

1 uur geleden
Universal Music Group wint in lagere AEX-index na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.

2 uur geleden
Vakbonden verwachten nieuwe stakingen na eindbod ov-werkgevers

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.

3 uur geleden
Frankrijk roept in EU 7 miljoen condooms terug om scheurgevaar

PARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.

4 uur geleden
Intel en Amazon hard onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.

5 uur geleden
Chemiebedrijf Evonik verwerpt ook hoger overnamebod van BASF

ESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.

6 uur geleden
Binance reserveert miljarden voor verliezen na aanval cryptobeurs

ABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.

6 uur geleden