'Corona-cruiseschip' legt aan in Australië
SYDNEY (ANP/AFP) - Een cruiseschip dat in verband is gebracht met honderden coronabesmettingen in Australië, mocht daar maandag weer aanleggen. Zo'n tweehonderd bemanningsleden van de Ruby Princess vertonen symptomen van het virus.
Het schip bevindt zich al weken in Australische wateren. Ongeveer 2700 passagiers mochten vorige maand al ontschepen in het land, hoewel de autoriteiten daar hadden besloten cruiseschepen te weren. Naderhand bleken veel voormalige opvarenden besmet te zijn met het coronavirus.
Omroep ABC bericht dat het schip in verband is gebracht met 600 besmettingen en 11 doden. De autoriteiten hebben het schip vanwege de medische situatie aan boord toch weer laten aanleggen. Dat gebeurde dit keer in Port Kembla, ten zuiden van Sydney.
Gevaarlijke taak
"Het is altijd een gevaarlijke taak om zieke bemanningsleden en passagiers op volle zee van een schip te halen", zegt politiecommissaris Mick Fuller volgens ABC. "Daarom mocht het schip aanleggen." Zieke bemanningsleden krijgen aan boord een medische behandeling of worden naar een ziekenhuis gebracht.
De politie is ook een onderzoek begonnen naar cruisebedrijf Carnival Australia. Politiecommissaris Fuller zei dat wordt uitgezocht of het bedrijf transparant was over de gezondheidstoestand van de passagiers op de Ruby Princess en of wetten zijn overtreden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.
59 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interimregering heeft met een deel van de oppositie afgesproken om het hooggerechtshof te hervormen. Dat is de uitkomst van een tweede gespreksronde tussen de beide blokken, onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
3 uur geleden