
'Corona-cruiseschip' legt aan in Australië
SYDNEY (ANP/AFP) - Een cruiseschip dat in verband is gebracht met honderden coronabesmettingen in Australië, mocht daar maandag weer aanleggen. Zo'n tweehonderd bemanningsleden van de Ruby Princess vertonen symptomen van het virus.
Het schip bevindt zich al weken in Australische wateren. Ongeveer 2700 passagiers mochten vorige maand al ontschepen in het land, hoewel de autoriteiten daar hadden besloten cruiseschepen te weren. Naderhand bleken veel voormalige opvarenden besmet te zijn met het coronavirus.
Omroep ABC bericht dat het schip in verband is gebracht met 600 besmettingen en 11 doden. De autoriteiten hebben het schip vanwege de medische situatie aan boord toch weer laten aanleggen. Dat gebeurde dit keer in Port Kembla, ten zuiden van Sydney.
Gevaarlijke taak
"Het is altijd een gevaarlijke taak om zieke bemanningsleden en passagiers op volle zee van een schip te halen", zegt politiecommissaris Mick Fuller volgens ABC. "Daarom mocht het schip aanleggen." Zieke bemanningsleden krijgen aan boord een medische behandeling of worden naar een ziekenhuis gebracht.
De politie is ook een onderzoek begonnen naar cruisebedrijf Carnival Australia. Politiecommissaris Fuller zei dat wordt uitgezocht of het bedrijf transparant was over de gezondheidstoestand van de passagiers op de Ruby Princess en of wetten zijn overtreden.
Meer uit Buitenland
RAFAH (ANP) - Israël houdt de grensovergang bij Rafah voorlopig nog dicht voor burgers, melden Israëlische media als Haaretz en The Times of Israel. Ook blijft de toegang voor vrachtwagens met humanitaire hulp richting Gaza beperkt. Israël zou dat zo willen houden tot Hamas de lichamen van overleden gijzelaars heeft teruggegeven.
14 minuten geledenANTANANARIVO (ANP/AFP) - Het parlement van Madagaskar heeft gestemd voor de afzetting van president Andry Rajoelina, die het land is ontvlucht. Een hoge legerfunctionaris meldt dat de krijgsmacht de macht heeft overgenomen.
43 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn vanuit Israël de eerste lichamen aangekomen van Palestijnen die zijn omgekomen tijdens de oorlog. Het Nasser-ziekenhuis meldt dat het 45 lichamen in ontvangst heeft genomen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een Afghaanse man heeft in Engeland vijf jaar gevangenisstraf gekregen voor een doodsbedreiging tegen de rechtspopulistische politicus Nigel Farage. Hij dreigde de leider van Reform UK een jaar geleden te doden in een filmpje op TikTok.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De VN en het Rode Kruis roepen op om alle grensposten in de Gazastrook te openen. De organisaties vinden de beperkte toegang voor noodhulpverleners nu onvoldoende om de hongersnood in het gebied effectief te bestrijden. VN-experts zeggen dat zeker een half miljoen Gazanen een "catastrofaal" lot wacht.
2 uur geledenANTANANARIVO (ANP/RTR) - De president van Madagaskar, Andry Rajoelina, heeft de Nationale Vergadering per decreet naar huis gestuurd. Dat meldt de bestuurder op de presidentiële Facebookpagina.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft de lichamen geïdentificeerd van de vier doden die Hamas heeft overgedragen. Een van hen is de 22-jarige Nepalese student en boerenknecht Bipin Joshi, van wie nog lange tijd werd gehoopt dat hij in leven was.
4 uur geleden