Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Corona-app voor nu een goede maatregel'

'Corona-app voor nu een goede maatregel'

NIJMEGEN (ANP) - De nieuwe app CoronaMelder, die zaterdag in Nijmegen officieel in gebruik is genomen, is op dit moment een goede maatregel. Zolang de testcapaciteit bij de GGD's onvoldoende is, is het belangrijk dat mensen zonder klachten een waarschuwing krijgen dat ze in de buurt zijn geweest van iemand met een coronabesmetting. Dan kunnen ze in de tijd voordat ze zelf eventueel klachten krijgen alvast extra voorzichtig zijn in hun contacten met andere mensen, vindt klinisch epidemioloog Carl Moons van de Universiteit Utrecht. Hij is voorzitter van de begeleidingscommissie die het ministerie van Volksgezondheid adviseerde over de invoering van de CoronaMelder.

De app was sinds augustus op proef beschikbaar in enkele veiligheidsregio's. Tot zaterdag was de CoronaMelder 1,5 miljoen keer gedownload volgens het ministerie. Sinds zaterdag is de corona-app landelijk beschikbaar. Zorgminister Hugo de Jonge benadrukte dat iedereen de app moet gaan gebruiken: "Bestrijden van het virus is te belangrijk om dit maar niet te doen. Je beschermt niet alleen jezelf, maar ook anderen." Dat is ook de boodschap van de campagne die zaterdag van start is gegaan.

De app geeft een melding als iemand enige tijd in de buurt is geweest van een besmet persoon, die dat dan wel zelf op zijn eigen app moet invoeren. Alle gegevens zijn anoniem. Het advies is om na een melding zoveel mogelijk thuis te blijven en sociale contacten uit de weg te gaan. Wie klachten krijgt kan zich laten testen. Omdat de GGD's overbelast zijn is testen zonder klachten op dit moment niet mogelijk. Een besmet persoon kan via een speciale code op de app zijn contacten zelf ook waarschuwen. "Dat werkt sneller en dus beter dan iedereen gaan bellen", meent De Jonge.

Moons denkt dat de testcapaciteit van de GGD's over vijf weken weer op orde is. "De app is ondersteunend en komt niet in plaats van testen", zegt hij. De Jonge hoopt ook dat testen zonder klachten snel weer mogelijk is. "Maar vooral moet iedereen zich heel goed aan de regels houden. We kunnen de GGD's niet laten dweilen als we zelf de kraan open laten staan", aldus de zorgminister.

Meer uit Binnenland

Haarlemmermeer zet camera's in om protesten rond NAVO-top

HOOFDDORP (ANP) - Haarlemmermeer zet extra bewakingscamera's in om de wegen van Schiphol richting Den Haag in de gaten te houden tijdens de NAVO-top. De gemeente noemt het "aannemelijk dat er potentieel verstorende acties zullen plaatsvinden op de route tussen Schiphol en Den Haag".

7 uur geleden
Motorrijder dood door aanrijding met auto in Nieuw-Beijerland

NIEUW-BEIJERLAND (ANP) - Een motorrijder is donderdagavond om het leven gekomen door een aanrijding met een auto op de Schutskooi in Nieuw-Beijerland. Het slachtoffer is 19 jaar en komt uit Klaaswaal, meldt de politie.

8 uur geleden
ANWB verwacht komende dagen drukte bij Wegenwacht door warmte

DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht dat het de komende dagen veel drukker wordt bij de Wegenwacht door het warme weer. Hoge temperaturen zorgen volgens de ANWB vaak voor technische problemen aan auto's, zoals startproblemen en problemen met de accu. De ANWB zet extra mensen in.

11 uur geleden
Ook lichaam vermiste Paul (83) gevonden in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Ook het lichaam van de 83-jarige Paul Klapper is gevonden in Frankrijk, bevestigt Namens de Familie. Eerder donderdag werd bekend dat het lichaam van zijn partner Gerda Klapper woensdag in Frankrijk was gevonden, het lichaam van Paul is donderdag gevonden. Het echtpaar uit Alphen aan den Rijn was al een paar dagen vermist.

11 uur geleden
Nederlandse militairen kunnen niet weg uit Irak door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Militairen van de Luchtmobiele Brigade in Irak kunnen door de oorlog tussen Israël en Iran het land niet verlaten. Zij zijn daar voor de beveiliging van de NAVO-missie. De Nederlandse bijdrage duurt tot eind deze maand, maar een deel van de militairen zou nu al vertrekken. Zij gaan nu voorlopig door met hun werkzaamheden.

11 uur geleden
Vrouw uit Alphen waarschijnlijk niet door misdrijf omgekomen

DEN HAAG (ANP) - De 80-jarige Gerda Klapper uit Alphen aan den Rijn is waarschijnlijk niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat meldt de politie nadat bekend is geworden dat haar lichaam woensdag in Frankrijk is gevonden. Daar wordt nog altijd "met man en macht" gezocht naar haar 83-jarige echtgenoot Paul.

12 uur geleden
Commissie: veel schade aangericht bij afstandsmoeders en kinderen

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen die vroeger hun kind moesten afstaan omdat ze ongehuwd zwanger waren geworden, hebben daar veel schade door geleden. Dat geldt ook voor de kinderen. Moeder en kind, en ook de vader, hadden "niet of nauwelijks een stem, laat staan enige regie", oordeelt een commissie onder leiding van hoogleraar pedagogiek Micha de Winter. "Hierdoor is grote schade aangericht."

12 uur geleden