Corona-app gestart in vier Italiaanse regio's
ROME (ANP/DPA) - Italië is begonnen met het gebruik van een corona-waarschuwingsapp. Minister van Innovatie Paola Pisano bevestigde maandag dat de app bij wijze van proef in vier regio's is gelanceerd. Volgens het Italiaanse persbureau ANSA hebben zo'n twee miljoen Italianen de app al gedownload.
Hoewel de app in alle twintig Italiaanse regio's kan worden gedownload, wordt met de waarschuwingsmeldingen vooralsnog alleen geëxperimenteerd in de Abruzzen, de Marken, Apulië en in Ligurië.
'Immuni', zoals de app heet, zendt gebruikers een bericht als zij in de buurt van een besmet persoon zijn geweest. De in Milaan ontwikkelde app werkt met Bluetooth-technologie, waarmee smartphones op korte afstand verbinding met elkaar kunnen maken. De bedoeling is dat Immuni snel in heel Italië live gaat.
Italië geldt als een van de landen die het zwaarst is getroffen door het nieuwe coronavirus. Volgens de gegevens van Johns Hopkins University zijn 234.998 Italianen besmet geraakt met het longvirus en zijn van hen 33.899 personen overleden. Noord-Italië, en met name de regio Lombardije, was in februari de eerste grote infectiehaard van het nieuwe coronavirus in Europa.
Meer uit Buitenland
GEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental door het bootongeval voor de kust van Guyana is verder opgelopen. De autoriteiten melden dat 73 lichamen zijn geborgen. Er wordt nog altijd gezocht naar vermisten.
16 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering houdt vrijdagavond crisisoverleg over de branden die het land teisteren. Minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez meldde dat al 110.000 mensen zijn geëvacueerd vanwege de branden in het zuidwesten.
36 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez gaat zaterdag naar bestrijders van de natuurbranden ten westen van Madrid. Hij bezoekt onder meer een coördinatiecentrum van brandbestrijders en woont een crisisbijeenkomst bij in Cenicientos. Daar is ook de minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska bij.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag hebben in New York hoofdaanklager Karim Khan uit zijn functie gezet. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diplomatieke bronnen. Khan wordt beschuldigd van seksueel wangedrag.
2 uur geledenPARENTIS-EN-BORN (ANP) - Een dorp ongeveer 60 kilometer ten zuidwesten van Bordeaux wordt geëvacueerd uit voorzorg omdat er vlakbij een grote bosbrand woedt. Circa 8000 mensen moeten weg uit Parentis-en-Born in het departement Landes.
2 uur geledenOXFORD (ANP/AFP) - Het eerste shot van een vaccin dat is ontwikkeld tegen de bundibugyavariant van het ebolavirus, is gezet bij een vrijwilliger. Dat meldt de Universiteit van Oxford. Het gaat om de eerste toediening bij een mens in de zogenoemde fase 1-testen, de testfase waarin medicatie voor het eerst wordt getest op mensen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat bij Rusland protesteren na nieuwe aanvallen op Oekraïne. Op meerdere plekken in het land kwamen mensen om het leven en in Slovjansk liep een ereconsulaat van EU-lid Letland schade op.
2 uur geleden