Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corona-app gestart in vier Italiaanse regio's

Corona-app gestart in vier Italiaanse regio's

ROME (ANP/DPA) - Italië is begonnen met het gebruik van een corona-waarschuwingsapp. Minister van Innovatie Paola Pisano bevestigde maandag dat de app bij wijze van proef in vier regio's is gelanceerd. Volgens het Italiaanse persbureau ANSA hebben zo'n twee miljoen Italianen de app al gedownload.

Hoewel de app in alle twintig Italiaanse regio's kan worden gedownload, wordt met de waarschuwingsmeldingen vooralsnog alleen geëxperimenteerd in de Abruzzen, de Marken, Apulië en in Ligurië.

'Immuni', zoals de app heet, zendt gebruikers een bericht als zij in de buurt van een besmet persoon zijn geweest. De in Milaan ontwikkelde app werkt met Bluetooth-technologie, waarmee smartphones op korte afstand verbinding met elkaar kunnen maken. De bedoeling is dat Immuni snel in heel Italië live gaat.

Italië geldt als een van de landen die het zwaarst is getroffen door het nieuwe coronavirus. Volgens de gegevens van Johns Hopkins University zijn 234.998 Italianen besmet geraakt met het longvirus en zijn van hen 33.899 personen overleden. Noord-Italië, en met name de regio Lombardije, was in februari de eerste grote infectiehaard van het nieuwe coronavirus in Europa.

Meer uit Buitenland

VS noemt overleg met Rusland over oorlog Oekraïne constructief

WASHINGTON (ANP/RTR) - De gesprekken tussen de Russische gezant Kirill Dmitriëv en Amerikaanse functionarissen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne waren "constructief", aldus een Amerikaanse functionaris. Tijdens de ontmoeting zijn ook potentiële energie-initiatieven tussen de Verenigde Staten en Rusland na de oorlog besproken.

1 uur geleden
Veertig arrestaties bij scholierenprotesten in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij scholierenprotesten in Frankrijk zijn veertig manifestanten aangehouden, volgens het ministerie van Onderwijs. Bij acties rond bijna 340 onderwijsinstellingen zijn tien gewonden gevallen onder leerlingen en schoolpersoneel.

2 uur geleden
Spaanse regering wil huurders beter beschermen met maatregelen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse regering wil huurders beter beschermen tegen de huizencrisis in het land. De regering wil daarom huurcontracten automatisch laten verlengen en een verbod op huisuitzettingen invoeren. Dit meldt gezondheidsminister Mónica García. Door het gefragmenteerde Spaanse parlement is het nog de vraag of de minderheidscoalitie voldoende steun kan krijgen voor de maatregelen.

2 uur geleden
Steun voor Estland na claim over brandstichting door Rusland

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Meerdere Europese bondgenoten betuigen steun aan Estland nadat het land Rusland beschuldigde van brandstichting bij een dronefabrikant. Ook laten ze weten dat hun steun aan Oekraïne standhoudt.

3 uur geleden
Dode en gewonden bij aanval op school in Slowakije

BRATISLAVA (ANP/AFP/DPA) - Slowakije is opnieuw opgeschrikt door een dodelijke steekpartij op een school. De politie meldt dat de verdachte een leerling van 13 is.

4 uur geleden
Rusland klaagt bij NAVO over 'bedreigen' Kaliningrad

BRUSSEL (ANP) - Rusland heeft zijn beklag gedaan bij de NAVO over volgens het Kremlin dreigende taal en manoeuvres tegen de Russische exclave Kaliningrad. De NAVO zegt de klacht te hebben ontvangen, maar dat die misplaatst is.

4 uur geleden
Brussel wil plotselinge pieken asielzoekers aanpakken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een vijfpuntenplan opgesteld om sneller en flexibeler te kunnen optreden tegen de plotselinge aankomst van grote aantallen asielzoekers, zoals deze zomer in de Spaanse exclave Ceuta. Doel van het plan is het versterken van de veiligheid van de EU-buitengrenzen.

4 uur geleden