Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cornet schakelt Halep uit op Australian Open

Cornet schakelt Halep uit op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Franse tennisster Alizé Cornet heeft voor het eerst de laatste acht gehaald op een grandslamtoernooi. De 32-jarige Cornet, nummer 61 van de wereld, versloeg Simona Halep in de vierde ronde van de Australian Open in drie sets: 6-4 3-6 6-4. Bij haar 63e deelname aan een grandslamtoernooi staat de Française nu voor het eerst in de kwartfinales.

Halep, voormalig nummer 1 van de wereld en winnares van Roland Garros (2018) en Wimbledon (2019), had aanvankelijk weinig in te brengen tegen Cornet. Na verlies van de eerste set kwam de Roemeense in de tweede met 3-1 achter. De nummer 15 van de wereld knokte zich echter terug in de partij met drie breaks op rij. Op 3-3 in de laatste set verloor Halep haar servicebeurt. Cornet maakte het karwei daarna af in de Rod Laver Arena, waar de temperatuur opliep tot zo'n 30 graden Celsius.

De Française gaat het nu opnemen tegen de Amerikaanse Danielle Collins, die Elise Mertens uit België versloeg: 4-6 6-4 6-4. De partij duurde bijna 3 uur. Collins is na Madison Keys en Jessica Pegula de derde Amerikaanse bij de laatste acht in Melbourne. De 28-jarige Collins, nummer 30 van de wereld, haalde in 2019 al eens de halve finales op de Australian Open.

Meer uit Sport

Van der Poel sprint naar tweede ritzege in Tirreno-Adriatico

MARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.

56 minuten geleden
Paraskiesters Van Bergen en Petit naast podium op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.

2 uur geleden
Ferrari wil roterende achtervleugel in training China inzetten

SHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.

2 uur geleden
Russell verwacht dit jaar spannende strijd Mercedes en Ferrari

SHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.

5 uur geleden
Verstappen 'op perfecte leeftijd' voor langeafstandsraces

SHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.

6 uur geleden
Djokovic verliest na spannend duel van Draper in Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).

7 uur geleden
Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

20 uur geleden