Cornet schakelt Halep uit op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Franse tennisster Alizé Cornet heeft voor het eerst de laatste acht gehaald op een grandslamtoernooi. De 32-jarige Cornet, nummer 61 van de wereld, versloeg Simona Halep in de vierde ronde van de Australian Open in drie sets: 6-4 3-6 6-4. Bij haar 63e deelname aan een grandslamtoernooi staat de Française nu voor het eerst in de kwartfinales.
Halep, voormalig nummer 1 van de wereld en winnares van Roland Garros (2018) en Wimbledon (2019), had aanvankelijk weinig in te brengen tegen Cornet. Na verlies van de eerste set kwam de Roemeense in de tweede met 3-1 achter. De nummer 15 van de wereld knokte zich echter terug in de partij met drie breaks op rij. Op 3-3 in de laatste set verloor Halep haar servicebeurt. Cornet maakte het karwei daarna af in de Rod Laver Arena, waar de temperatuur opliep tot zo'n 30 graden Celsius.
De Française gaat het nu opnemen tegen de Amerikaanse Danielle Collins, die Elise Mertens uit België versloeg: 4-6 6-4 6-4. De partij duurde bijna 3 uur. Collins is na Madison Keys en Jessica Pegula de derde Amerikaanse bij de laatste acht in Melbourne. De 28-jarige Collins, nummer 30 van de wereld, haalde in 2019 al eens de halve finales op de Australian Open.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
43 minuten geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen de teamsprint op hun naam geschreven. Anna Boersma, Marrit Fledderus en Femke Kok kwamen tot een tijd van 1.25,18. Ze waren daarmee sneller dan de schaatssters uit Canada en Polen.
2 uur geledenTERRALBA (ANP) - De Belgische veldrijder Michael Vanthourenhout heeft op Sardinië de Nederlander Joris Nieuwenhuis van zijn eerste wereldbekerzege van dit seizoen afgehouden. Vanthourenhout was de beste op het parcours van Terralba, waar lang een groep van tien renners vooraan reed. Achter Nieuwenhuis pakte de Belg Laurens Sweeck de derde podiumplaats. De Nederlander Ryan Kamp werd vierde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft voor de tweede keer dit seizoen een wereldbekerwedstrijd op de massastart gewonnen. Met een late aanval bleef de 39-jarige schaatser Chung Jae-Won uit Zuid-Korea en landgenoot Bart Hoolwerf voor.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris liet zijn tranen de vrije loop bij de eerste woorden die hij sprak na het behalen van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik had niet gedacht dat ik zou huilen, ik voel me net een loser", zei hij in het interview op de baan van Abu Dhabi. "Het is zo'n lange reis geweest, ik wil vooral mijn ouders bedanken en iedereen bij McLaren."
3 uur geleden