Cornet schakelt Halep uit op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Franse tennisster Alizé Cornet heeft voor het eerst de laatste acht gehaald op een grandslamtoernooi. De 32-jarige Cornet, nummer 61 van de wereld, versloeg Simona Halep in de vierde ronde van de Australian Open in drie sets: 6-4 3-6 6-4. Bij haar 63e deelname aan een grandslamtoernooi staat de Française nu voor het eerst in de kwartfinales.
Halep, voormalig nummer 1 van de wereld en winnares van Roland Garros (2018) en Wimbledon (2019), had aanvankelijk weinig in te brengen tegen Cornet. Na verlies van de eerste set kwam de Roemeense in de tweede met 3-1 achter. De nummer 15 van de wereld knokte zich echter terug in de partij met drie breaks op rij. Op 3-3 in de laatste set verloor Halep haar servicebeurt. Cornet maakte het karwei daarna af in de Rod Laver Arena, waar de temperatuur opliep tot zo'n 30 graden Celsius.
De Française gaat het nu opnemen tegen de Amerikaanse Danielle Collins, die Elise Mertens uit België versloeg: 4-6 6-4 6-4. De partij duurde bijna 3 uur. Collins is na Madison Keys en Jessica Pegula de derde Amerikaanse bij de laatste acht in Melbourne. De 28-jarige Collins, nummer 30 van de wereld, haalde in 2019 al eens de halve finales op de Australian Open.
Meer uit Sport
HALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.
23 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.
6 uur geledenLOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.
23 uur geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.
1 dag geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaans kampioene van UAE Team ADQ nam met de ritzege ook de leiderstrui over van Femke de Vries.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag zonder het spelen van kwalificaties meedoen aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 72 van de wereld, die vorige maand de vierde ronde haalde op Roland Garros, profiteert van de afmelding van de geblesseerde Tomáš Macháč. Dat meldt de toernooiorganisatie.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is weer opgenomen in de Oranjeselectie. Dat meldt turnbond KNGU.
1 dag geleden