Corendon wil met eigen trein naar Brussel en Düsseldorf
LIJNDEN (ANP) - Reisorganisatie Corendon wil met een eigen treindienst reizigers vervoeren tussen de luchthavens Schiphol en Zaventem bij Brussel. Dat meldt oprichter van het bedrijf Atilay Uslu in een interview met De Telegraaf. Als dat traject eenmaal is gerealiseerd, wil hij ook een verbinding met Düsseldorf.
"We willen vanuit België de reizigers naar Schiphol kunnen brengen in verband met onze vluchten vanaf Amsterdam naar Curaçao", legt Uslu in het interview uit. De oprichter heeft al nagedacht over hoe de trein eruit moet komen te zien: in de kleuren van Corendon en met een rijtuig waar passagiers cocktails kunnen drinken. "Het is de bedoeling dat de vakantie begint in de trein", zegt Uslu tegen de krant.
De luchtvaartsector pleitte onlangs in een pamflet nog voor meer internationale treinen op korte afstanden. Dat pamflet werd gesteund door verschillende organisaties, bedrijven en universiteiten, ook door Corendon. In een toelichting deed Corendon-topvrouw en voormalig cultuurstaatssecretaris Gunay Uslu, de zus van Atilay, een beroep op de hulp van de overheid. "Die is essentieel om de duurzame ambities van onze sector te kunnen behalen", stelde ze.
Corendon is niet de enige reisorganisatie die meer wil inzetten op treinvervoer. Zo biedt TUI al geen vliegreizen meer aan naar Parijs. Ook werkt het bedrijf samen met GreenCityTrip dat nachttreinen rijdt, bijvoorbeeld richting skigebieden, Antwerpen, Berlijn en Keulen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs voor benzine in Nederland bereikt woensdag een recordhoogte, verwacht consumentencollectief UnitedConsumers. Door de opgelopen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten vervliegt de hoop dat de Straat van Hormuz snel open kan. Die zeestraat is belangrijk voor olie en brandstoffen uit de Golfregio, maar wordt sinds het begin van de Iranoorlog zo goed als geblokkeerd door Iran.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Actiecamerafabrikant GoPro fuseert met het Amerikaanse fotonicabedrijf Starman Optical. Daarmee wordt GoPro gered van een dreigend faillissement.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies gesloten, waarbij zorgen over oplopende olieprijzen, inflatie en rentes overheersten. Ook op andere Europese beurzen daalden de belangrijkste graadmeters.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financiële positie van pensioenfondsen is in augustus verder verbeterd. Daarbij profiteerden ze vooral van de gestegen rente, meldt financieel dienstverlener Aon. Dit is gunstig voor de tientallen pensioenfondsen die volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Er valt dan ook meer te verdelen op het moment van de overgang, legt Aon-bestuurder Frank Driessen uit.
7 uur geleden