Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corendon voelt financiële malaise Canadese vliegpartner

Corendon voelt financiële malaise Canadese vliegpartner

LIJNDEN (ANP) - Corendon heeft last van financiële problemen bij een samenwerkingspartner, Canada Jetlines. Van dat bedrijf huurde de reisorganisatie twee vliegtuigen voor vluchten vanaf de vliegvelden bij Maastricht en Rotterdam, maar Canada Jetlines heeft alle activiteiten gestaakt en een vorm van uitstel van betaling aangevraagd. Voor de al geplande vluchten vanaf de Nederlandse luchthavens huurt Corendon nu vervangende vliegtuigen.

"We zullen voor zover mogelijk de vluchten op schema uitvoeren om zo het ongemak voor onze passagiers te beperken. Vanaf volgende week neemt Corendon Airlines alle geplande vluchten van Canada Jetlines over", schrijft Corendon op zijn site.

Canada Jetlines maakte eerder deze week bekend "tijdelijk" alle activiteiten stop te zetten. Het bedrijf, dat sinds 2022 vliegt, is verlieslatend en had telkens nieuwe financiering nodig.

Corendon maakte in april bekend dit jaar twee toestellen van de Canadese luchtvaartmaatschappij te huren voor een aantal vluchten. Nu is de reisorganisatie "genoodzaakt om de samenwerking met Canada Jetlines voortijdig te beëindigen".

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

2 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

4 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

6 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

8 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden