Corendon vliegt in juli weer naar Turkije ondanks advies kabinet
LIJNDEN (ANP) - Reisorganisatie Corendon hervat vanaf 10 juli weer zijn vakantiereizen naar Turkije, hoewel het kabinet voor dat land een 'oranje' reisadvies geeft. Dit reisadvies houdt in dat het ministerie van Buitenlandse Zaken alle niet-essentiële reizen naar Turkije afraadt en als mensen toch gaan ze bij terugkomst voor twee weken in quarantaine moeten. Corendon is door eigen onderzoek overtuigd dat een overgroot deel van zijn klanten deze zomer toch wil afreizen naar Turkije.
Om een verplichte quarantaine te vermijden, biedt Corendon haar klanten de mogelijkheid aan een dag voor vertrek uit Turkije of direct na de terugvlucht een gratis coronatest te ondergaan. Als het virus niet wordt aangetroffen, is thuisquarantaine niet nodig, aldus de organisatie. Daarnaast belooft het bedrijf vakantiegangers, die een vakantie met een hotelverblijf hebben geboekt, kosteloos naar Nederland terug te brengen als Turkije bijvoorbeeld een lockdown afkondigt.
Reizigers die kiezen om wel naar Turkije te gaan moeten goed de polisvoorwaarden van hun reisverzekering checken, aldus een woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars. Volgens Corendon blijven de meeste reisverzekeraars alles behalve corona-gerelateerde kosten dekken, ook bij een oranje reisadvies. Het verbond hamert erop dat er wel degelijk verzekeraars zijn die juist niks dekken bij een negatief reisadvies.
Reisverzekering blijft dekking verlenen
De ANWB bevestigt dat zijn reisverzekering dekking blijft verlenen bij een oranje reisadvies, behalve voor kosten die met het virus te maken hebben, zoals een verplicht verblijf voor gasten in het hotel als ze in isolatie moeten.
Ook zou volgens Corendon de Nederlandse ziektekostenverzekering in Turkije geldig zijn in het geval dat een vakantieganger besmet raakt met het coronavirus. Zorgverzekeraars Nederland bevestigt dat de basiszorgverzekering wereldwijd van toepassing is, ongeachte het reisadvies. Acute zorg, zoals ziekenhuiszorg, waaronder ic-opname en ambulance, maken deel uit van het basispakket.
Corendon acht situatie veilig
Corendon vindt dat de situatie in Antalya, Bodrum en Dalaman, bestemmingen die vanaf juli beschikbaar zijn, veilig is. Het aantal coronabesmettingen is in die gebieden "zeer laag", aldus de reisorganisatie. Op Turkse vliegvelden en in de toeristische hotels gelden strikte protocollen om het welzijn en de gezondheid van de gasten te waarborgen, benadrukt de operator. De medische voorzieningen in de toeristengebieden in Turkije staan verder op een hoog niveau, aldus de reisorganisatie.
"Wij hebben ook het idee dat maatregelen in Turkije wellicht voldoende zouden kunnen zijn om het reisadvies naar geel te brengen", aldus brancheorganisatie ANVR. "Maar het is aan het ministerie om dat te wijzigen." De belangenclub ziet overigens dat mensen de laatste tijd zelf een ticket boeken en naar Turkije gaan. "Dat wordt behoorlijk gedaan".
Meer uit Financieel
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
45 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.
47 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
1 uur geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.
3 uur geleden