Corendon-vakanties gaan vooralsnog door, bij TUI nog onduidelijk
SCHIPHOL (ANP) - Alle vakanties die deze zomer zijn geboekt bij Corendon gaan zoals het er nu naar uitziet door. De organisatie maakte eerder al bekend dat reizigers die met Corendon zelf vliegen niet bang hoeven te zijn voor een annulering, al is het wel mogelijk dat de vlucht van Schiphol naar een ander vliegveld wordt verplaatst. Diezelfde inschatting is volgens een woordvoerster nu gemaakt voor reizigers van Corendon die vliegen met andere maatschappijen, zoals Transavia en KLM.
TUI had voor reizigers die vliegen met andere maatschappijen nog geen duidelijkheid. De reisorganisatie zegt nu bezig te zijn met het informeren van reizigers die met het eigen TUI fly vliegen. Zij kunnen allemaal op vakantie, maar vertrekken mogelijk vanaf een andere luchthaven. Behalve Rotterdam The Hague Airport is dat ook het vliegveld van Luik in België, omdat daar nog voldoende beschikbaarheid was.
Uitwijken naar het vliegveld bij Groningen bleek volgens de reisorganisatie niet mogelijk vanwege beperkte openingstijden. "Zowel TUI als de directie van Groningen Eelde Airport heeft meermaals en nadrukkelijk het verzoek bij de autoriteiten neergelegd om in deze uitzonderlijke situatie tijdelijk meer ruimte te geven. Helaas is op deze verzoeken geen akkoord gegeven", meldt een woordvoerster van TUI. Die ruime openingstijden zijn nodig om vaker per dag te kunnen vliegen. Volgens de zegsvrouw ligt de prioriteit nu bij het informeren van TUI fly-reizigers, daarna zijn overige passagiers "zo snel mogelijk" aan de beurt.
Sunweb kwam vorige week al met de garantie dat alle vakanties van 7 juli tot en met 14 augustus kunnen doorgaan. Luchtvaartmaatschappij Transavia annuleert tot half augustus 240 vluchten. KLM zal in juli en augustus op "beperkte schaal" vluchten annuleren, maar wilde eerder geen aantallen noemen. De luchtvaartmaatschappij zei dat de reizen van passagiers die voor deze zomer een vlucht hebben geboekt "gewoon" zullen doorgaan. De maatschappijen moesten vanwege personeelstekorten op Schiphol hun passagiersaantallen terugbrengen voor de zomer.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister voor Digitale Zaken, Karsten Wildberger, staat open voor een verbod op sociale media voor kinderen, zoals dat in Australië is ingevoerd. "Ik zie daar veel voordelen in. Ik vind de vraag naar een leeftijdsbeperking meer dan gerechtvaardigd", zei hij tegen het Duitse persbureau dpa.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Britse techactivist Imran Ahmed, hoofd van de in de Verenigde Staten gevestigde anti-desinformatiewaakhond Center for Countering Digital Hate, heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om een aan hem opgelegd visumverbod. Volgens Ahmed is de maatregel een "ongrondwettelijke" poging om een Amerikaanse inwoner uit te zetten.
2 uur geleden