Corendon-vakanties gaan vooralsnog door, bij TUI nog onduidelijk
SCHIPHOL (ANP) - Alle vakanties die deze zomer zijn geboekt bij Corendon gaan zoals het er nu naar uitziet door. De organisatie maakte eerder al bekend dat reizigers die met Corendon zelf vliegen niet bang hoeven te zijn voor een annulering, al is het wel mogelijk dat de vlucht van Schiphol naar een ander vliegveld wordt verplaatst. Diezelfde inschatting is volgens een woordvoerster nu gemaakt voor reizigers van Corendon die vliegen met andere maatschappijen, zoals Transavia en KLM.
TUI had voor reizigers die vliegen met andere maatschappijen nog geen duidelijkheid. De reisorganisatie zegt nu bezig te zijn met het informeren van reizigers die met het eigen TUI fly vliegen. Zij kunnen allemaal op vakantie, maar vertrekken mogelijk vanaf een andere luchthaven. Behalve Rotterdam The Hague Airport is dat ook het vliegveld van Luik in België, omdat daar nog voldoende beschikbaarheid was.
Uitwijken naar het vliegveld bij Groningen bleek volgens de reisorganisatie niet mogelijk vanwege beperkte openingstijden. "Zowel TUI als de directie van Groningen Eelde Airport heeft meermaals en nadrukkelijk het verzoek bij de autoriteiten neergelegd om in deze uitzonderlijke situatie tijdelijk meer ruimte te geven. Helaas is op deze verzoeken geen akkoord gegeven", meldt een woordvoerster van TUI. Die ruime openingstijden zijn nodig om vaker per dag te kunnen vliegen. Volgens de zegsvrouw ligt de prioriteit nu bij het informeren van TUI fly-reizigers, daarna zijn overige passagiers "zo snel mogelijk" aan de beurt.
Sunweb kwam vorige week al met de garantie dat alle vakanties van 7 juli tot en met 14 augustus kunnen doorgaan. Luchtvaartmaatschappij Transavia annuleert tot half augustus 240 vluchten. KLM zal in juli en augustus op "beperkte schaal" vluchten annuleren, maar wilde eerder geen aantallen noemen. De luchtvaartmaatschappij zei dat de reizen van passagiers die voor deze zomer een vlucht hebben geboekt "gewoon" zullen doorgaan. De maatschappijen moesten vanwege personeelstekorten op Schiphol hun passagiersaantallen terugbrengen voor de zomer.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan dit jaar en volgend jaar tot 15.000 extra bedrijfsfaillissementen wereldwijd leiden. Dat verwacht kredietverzekeraar Allianz Trade in nieuwe voorspellingen, waarin ook voor Nederland wordt uitgegaan van meer bankroeten.
29 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan dit jaar en volgend jaar tot 15.000 extra bedrijfsfaillissementen wereldwijd leiden. Dat verwacht kredietverzekeraar Allianz Trade in nieuwe voorspellingen, waarin ook voor Nederland wordt uitgegaan van meer bankroeten.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met winst geopend. Beleggers op het Damrak bogen zich over kwartaalcijfers van onder meer verfproducent AkzoNobel, chiptoeleverancier ASMI en uitzendconcern Randstad. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden woensdagochtend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België trekt de federale regering tot 80 miljoen euro uit voor steunmaatregelen om de pijn te verzachten van de flink gestegen energieprijzen en prijzen aan de pomp. Het grootste deel van het bedrag, 60 miljoen euro, gaat naar een aanmoediging aan werkgevers om de kilometervergoeding voor hun personeel te verhogen of om er een in te voeren.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA/BELGA) - Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen. Door de zeer concurrerende markt en stijgende kosten kan het bedrijf de busritten niet langer winstgevend uitvoeren, heeft de rivaal van bijvoorbeeld FlixBus aangekondigd.
2 uur geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, België en Luxemburg daalden de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italië lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.
3 uur geleden