Corendon stelt Turkije-vakanties verder uit
AMSTERDAM (ANP) - Corendon voert zeker tot 12 augustus geen vakanties naar Turkije uit, meldt de reisorganisatie. Per week bekijkt het bedrijf of er weer op Turkije kan worden gevlogen. Dat zal niet zijn voordat het reisadvies is aangepast van 'oranje' naar 'geel'.
Aanvankelijk zou Corendon al op 10 juli met vakanties naar Turkije beginnen. Minister-president Mark Rutte noemde dat "onverstandig en onverantwoord". Het 'oranje' reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken houdt in dat vakantiereizen worden afgeraden. Vanwege de corona-uitbraak is verreweg het grootste deel van de wereldkaart momenteel oranjegekleurd.
Corendon voerde eerder deze maand gesprekken met de regering over de situatie, onder anderen met minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat). De reisorganisatie laat weten nog steeds met de overheid in overleg te zijn, maar wil over de inhoud van de gesprekken niets zeggen.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.
27 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Een dag nadat websites van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall uit de lucht werden gehaald, is er nog altijd veel onduidelijk over de storing bij de bedrijven. Albert Heijn maakte maandagochtend bekend dat de sites sinds zondag kampen met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn voorzichtig begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers zijn in afwachting van kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.
3 uur geledenRUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat Shell duidelijkheid geeft over de toekomst van zijn grote chemiecomplex in Moerdijk. De naar schatting 1400 medewerkers worden volgens de bonden in het ongewisse gelaten, terwijl "inmiddels openlijk wordt gespeculeerd over toekomstscenario's die uiteenlopen van verkoop en opknippen tot sanering of zelfs sluiting".
4 uur geleden