Corendon stelt omstreden Turkije-vakanties uit
AMSTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Corendon voert zeker tot 22 juli geen vakanties naar Turkije uit, meldt het bedrijf. Eerder kreeg Corendon veel kritiek op de vakanties naar Turkije, omdat het 'oranje' reisadvies voorschrijft alleen noodzakelijke reizen naar het land uit te voeren.
Aanvankelijk zou Corendon al op 10 juli met vakanties naar Turkije beginnen. Het besluit van Corendon volgt op een motie die vannacht in de Tweede Kamer werd aangenomen, waarin de regering werd opgeroepen de Kamer zo snel mogelijk te informeren over het beleid ten aanzien van vluchten naar risicovolle gebieden.
Pas als het reisadvies weer versoepeld is, zal Corendon reizen naar het land weer uitvoeren. Het bedrijf stelt wel die reizen alleen uit te stellen, als ook andere luchtvaartmaatschappijen tot die tijd geen vluchten naar en vanuit Turkije zullen aanbieden die specifiek voor vakantiegangers zijn.
Gezondheidsrisico's
Corendon heeft de afgelopen week diverse gesprekken gevoerd met de regering, onder meer met minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat). Uit die gesprekken bleek dat de minister niet op de hoogte was van het aantal vluchten dat de komende tijd tussen Nederland en Turkije gepland staat, zegt Corendon. Op korte termijn moeten gezondheidsrisico's en bijbehorende maatregelen bepaald worden. Volgens Corendon heeft de minister gezegd dat vliegverboden tot de mogelijkheid behoren.
Corendon wil dat de overheid het reisadvies aanpast voor specifieke regio's binnen een land. Het bedrijf noemt daarbij als reden het lage aantal gerapporteerde besmettingen in de Turkse kustgebieden.
Voor een paar duizend reizigers uit Nederland en België kan de vakantie nu niet doorgaan, laat Corendon weten. Klanten krijgen een mail met daarin de mogelijkheid tot omboeken of geld terugvragen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten die op dit moment een nieuw vast contract voor de levering van gas willen afsluiten, betalen daarvoor het hoogste tarief in de afgelopen drie jaar. Ook de tarieven van vaste contracten voor elektriciteit zijn gestegen, volgt uit een nieuwe publicatie van de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers mogen geen telefonische verkopers meer inzetten die zich ten onrechte voordoen als onafhankelijke energievergelijkers. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) laten weten aan alle energieleveranciers. Door die praktijken is de kans groot dat consumenten een contract afsluiten dat niet goed past bij hun situatie, waarschuwt de toezichthouder.
4 uur geleden