Corendon stelt omstreden Turkije-vakanties uit
AMSTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Corendon voert zeker tot 22 juli geen vakanties naar Turkije uit, meldt het bedrijf. Eerder kreeg Corendon veel kritiek op de vakanties naar Turkije, omdat het 'oranje' reisadvies voorschrijft alleen noodzakelijke reizen naar het land uit te voeren.
Aanvankelijk zou Corendon al op 10 juli met vakanties naar Turkije beginnen. Het besluit van Corendon volgt op een motie die vannacht in de Tweede Kamer werd aangenomen, waarin de regering werd opgeroepen de Kamer zo snel mogelijk te informeren over het beleid ten aanzien van vluchten naar risicovolle gebieden.
Pas als het reisadvies weer versoepeld is, zal Corendon reizen naar het land weer uitvoeren. Het bedrijf stelt wel die reizen alleen uit te stellen, als ook andere luchtvaartmaatschappijen tot die tijd geen vluchten naar en vanuit Turkije zullen aanbieden die specifiek voor vakantiegangers zijn.
Gezondheidsrisico's
Corendon heeft de afgelopen week diverse gesprekken gevoerd met de regering, onder meer met minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat). Uit die gesprekken bleek dat de minister niet op de hoogte was van het aantal vluchten dat de komende tijd tussen Nederland en Turkije gepland staat, zegt Corendon. Op korte termijn moeten gezondheidsrisico's en bijbehorende maatregelen bepaald worden. Volgens Corendon heeft de minister gezegd dat vliegverboden tot de mogelijkheid behoren.
Corendon wil dat de overheid het reisadvies aanpast voor specifieke regio's binnen een land. Het bedrijf noemt daarbij als reden het lage aantal gerapporteerde besmettingen in de Turkse kustgebieden.
Voor een paar duizend reizigers uit Nederland en België kan de vakantie nu niet doorgaan, laat Corendon weten. Klanten krijgen een mail met daarin de mogelijkheid tot omboeken of geld terugvragen.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.
19 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op supermarktkoelingen in Europa zijn mogelijk een voorbode van steeds vaker voorkomende verstoringen. Dat zei het hoofd van de Britse cybersecuritydienst dinsdag. Volgens hem zullen dit soort incidenten toenemen doordat verouderde technologie de ontwikkelingen van hackers niet kan bijhouden.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP/BLOOMBERG) - De chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen, die vorig jaar centraal stond in een diplomatiek conflict tussen Nederland en China, heeft een rechtszaak aangespannen tegen het Chinese moederbedrijf Wingtech Technology. Dat maakte Wingtech dinsdag bekend. Volgens de Chinezen eist Nexperia een schadevergoeding van meer dan 2 miljard dollar.
4 uur geleden