Corendon bij rechter om overname door Sunweb af te dwingen
AMSTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Corendon probeert maandag via de kortgedingrechter in Amsterdam af te dwingen dat branchegenoot Sunweb toch doorgaat met de overname van het Nederlandse vakantieconcern. Sunweb trok onlangs de stekker uit die deal, omdat volgens het bedrijf niet kon worden voldaan aan de eisen om de transactie af te ronden. Maar volgens Corendon is dat onzin.
Topman Steven van der Heijden van Corendon vindt dat wel degelijk aan alle voorwaarden is voldaan, met als laatste horde de goedkeuring van de overname door de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vorige maand. Naar verluidt was met de in juni vorig jaar aangekondigde deal een bedrag gemoeid van meer dan 100 miljoen euro. Van der Heijden heeft de indruk dat de Zweedse investeringsmaatschappij Triton, de eigenaar van Sunweb, onder de overname probeert uit te komen vanwege de coronacrisis en de malaise in de reissector door de virusuitbraak.
Vanwege de coronamaatregelen is op vakantie gaan naar het buitenland vrijwel onmogelijk, waardoor reisorganisaties flink onder druk staan en sommige spelers in de branche grote moeite hebben het hoofd boven water te houden. Ook op Sunweb heeft Covid-19 een aanzienlijke impact gehad, zo erkende de onderneming. Sunweb ziet de rechtszaak evenwel met vertrouwen tegemoet.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
4 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
6 uur geleden