Corendon bij rechter om overname door Sunweb af te dwingen
AMSTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Corendon probeert maandag via de kortgedingrechter in Amsterdam af te dwingen dat branchegenoot Sunweb toch doorgaat met de overname van het Nederlandse vakantieconcern. Sunweb trok onlangs de stekker uit die deal, omdat volgens het bedrijf niet kon worden voldaan aan de eisen om de transactie af te ronden. Maar volgens Corendon is dat onzin.
Topman Steven van der Heijden van Corendon vindt dat wel degelijk aan alle voorwaarden is voldaan, met als laatste horde de goedkeuring van de overname door de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vorige maand. Naar verluidt was met de in juni vorig jaar aangekondigde deal een bedrag gemoeid van meer dan 100 miljoen euro. Van der Heijden heeft de indruk dat de Zweedse investeringsmaatschappij Triton, de eigenaar van Sunweb, onder de overname probeert uit te komen vanwege de coronacrisis en de malaise in de reissector door de virusuitbraak.
Vanwege de coronamaatregelen is op vakantie gaan naar het buitenland vrijwel onmogelijk, waardoor reisorganisaties flink onder druk staan en sommige spelers in de branche grote moeite hebben het hoofd boven water te houden. Ook op Sunweb heeft Covid-19 een aanzienlijke impact gehad, zo erkende de onderneming. Sunweb ziet de rechtszaak evenwel met vertrouwen tegemoet.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
5 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
7 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
8 uur geleden