Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corendon: bij ons vijf keer zoveel boekingen als vorige weken

Corendon: bij ons vijf keer zoveel boekingen als vorige weken

DEN HAAG (ANP) - Bij Corendon worden momenteel vijf keer zoveel vakanties geboekt als in de vorige weken. Dat laat de reisorganisatie weten aan het ANP. Ook bij concurrenten in de reisbranche neemt het aantal boekingen sinds de coronapersconferentie van dinsdag toe.

Premier Mark Rutte en coronaminister Hugo de Jonge maakten toen bekend dat landen per 15 mei weer allemaal een individueel reisadvies krijgen. De afgelopen tijd stond de hele wereld op oranje, wat inhoudt dat het buitenland volgens het advies alleen voor noodzakelijke redenen kon worden bezocht.

"De drukte zet goed door", vertelt een woordvoerder van Corendon. Of het toenemend aantal boekingen betekent dat de organisatie meer capaciteit moet boeken, is nog niet bekend. "Daar is het nu nog te vroeg voor. Laten we eerst zaterdag maar even afwachten, als sommige landen ook daadwerkelijk op geel springen."

Toegenomen interesse

Ook de ANWB merkt een toegenomen interesse in buitenlandvakanties op. Meer mensen bezoeken de ANWB-website en steeds vaker zoeken zij naar buitenlandvakanties, maar dat leidt nog niet per se tot meer boekingen. "Ons publiek is minder afhankelijk van vluchten en hotels dus wacht nog rustig af", zegt een woordvoerder daarover.

Eerder sprak TUI al van een "gekkenhuis" bij de reisbureaus. Ook bij Sunweb zet het aantal boekingen sinds de persconferentie goed door. De reisorganisaties geven ook aan wanneer nodig het aantal vluchten en geboekte hotels op te kunnen schalen. "Wij hebben daar flexibele afspraken over gemaakt met onze partners", laat een woordvoerder van Sunweb weten.

Meer uit Binnenland

Persoon neergeschoten bij gevangenis Alphen aan den Rijn

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is een persoon neergeschoten. Een politiewoordvoerder meldt dat het slachtoffer naar een ziekenhuis is vervoerd. De verdachte is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.

4 minuten geleden
Defensie stuurt tweede militair voor verkenning naar Groenland

DEN HAAG (ANP) - Defensie stuurt ook een logistiek planner naar Groenland naast de eerder aangekondigde stafofficier voor de operationele planning. Demissionair minister Ruben Brekelmans zei voorafgaand aan de ministerraad dat beide militairen vrijdag vertrekken naar het Deense eiland in het poolgebied voor een verkenning.

10 minuten geleden
Van Weel meldt vrijlating Nederlandse gevangenen in Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.

40 minuten geleden
Geen slachtoffers onder puin na explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Onder de restanten van een ingestort gebouw in het centrum van Utrecht zijn geen slachtoffers gevonden. Ook zijn er geen vermisten, laat de gemeente weten. Een zoekactie met speurhonden had ook al niets opgeleverd.

47 minuten geleden
Verdachte zedenzaak Barendrecht: 'Ik had het kunnen voorkomen'

ROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.

2 uur geleden
Omgeving ontploffing Utrecht zeker tot 16.00 uur afgesloten

UTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.

2 uur geleden
Veiligheidsregio vermoedt gas als oorzaak explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.

3 uur geleden