Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corendon: bij ons vijf keer zoveel boekingen als vorige weken

Corendon: bij ons vijf keer zoveel boekingen als vorige weken

DEN HAAG (ANP) - Bij Corendon worden momenteel vijf keer zoveel vakanties geboekt als in de vorige weken. Dat laat de reisorganisatie weten aan het ANP. Ook bij concurrenten in de reisbranche neemt het aantal boekingen sinds de coronapersconferentie van dinsdag toe.

Premier Mark Rutte en coronaminister Hugo de Jonge maakten toen bekend dat landen per 15 mei weer allemaal een individueel reisadvies krijgen. De afgelopen tijd stond de hele wereld op oranje, wat inhoudt dat het buitenland volgens het advies alleen voor noodzakelijke redenen kon worden bezocht.

"De drukte zet goed door", vertelt een woordvoerder van Corendon. Of het toenemend aantal boekingen betekent dat de organisatie meer capaciteit moet boeken, is nog niet bekend. "Daar is het nu nog te vroeg voor. Laten we eerst zaterdag maar even afwachten, als sommige landen ook daadwerkelijk op geel springen."

Toegenomen interesse

Ook de ANWB merkt een toegenomen interesse in buitenlandvakanties op. Meer mensen bezoeken de ANWB-website en steeds vaker zoeken zij naar buitenlandvakanties, maar dat leidt nog niet per se tot meer boekingen. "Ons publiek is minder afhankelijk van vluchten en hotels dus wacht nog rustig af", zegt een woordvoerder daarover.

Eerder sprak TUI al van een "gekkenhuis" bij de reisbureaus. Ook bij Sunweb zet het aantal boekingen sinds de persconferentie goed door. De reisorganisaties geven ook aan wanneer nodig het aantal vluchten en geboekte hotels op te kunnen schalen. "Wij hebben daar flexibele afspraken over gemaakt met onze partners", laat een woordvoerder van Sunweb weten.

Meer uit Binnenland

Organisatie Pride Amsterdam pakt uit voor 30e editie

AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.

6 uur geleden
Gemeente Breda roept op niet meer naar drukke binnenstad te komen

BREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.

10 uur geleden
Schade aan bovenleiding bij Utrecht groter dan gedacht

UTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.

11 uur geleden
NS overrompeld door troep carnavalsvierders: neem rommel mee

UTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.

11 uur geleden
Brabantse gemeenten: kleed je warm aan tijdens carnaval

BREDA (ANP) - Gemeenten in Brabant waarschuwen carnavalsvierders zaterdag voor de kou. Mensen moeten zich warm aankleden, zeggen ze. De eerste carnavalsdag op vrijdag verliep volgens Breda "gezellig en veilig". Het weer blijft een "aandachtspunt", aldus de gemeente. Tilburg en Den Bosch geven dezelfde waarschuwing. Het advies is laagjes kleding te dragen tijdens de koude nachten.

12 uur geleden
Reparatie bovenleiding bij Utrecht duurt langer dan verwacht

UTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.

14 uur geleden
Toezichthouder: versterking huizen Groningen moet sneller

DEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.

15 uur geleden