Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corendon bereid tot 'fair share' bij oplossen problemen Schiphol

Corendon bereid tot 'fair share' bij oplossen problemen Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Corendon voert "zeer complexe gesprekken" met Schiphol, maar het reisconcern denkt er uiteindelijk wel uit te komen en zijn steentje bij te dragen aan het oplossen van de problemen rond de grote drukte op de luchthaven. "Ik ben er optimistisch over dat wij ons 'fair share' kunnen leveren", stelt topman Steven van der Heijden in gesprek met het ANP.

Voor Corendon is het geen optie om zomaar vluchten te schrappen, legt hij uit. Dat zou namelijk betekenen dat er vakanties van mensen niet door kunnen gaan. "Omdat er ook al hotels zijn geboekt zou dat voor ons een kostbare zaak zijn, los van het feit dat het ook een drama zou zijn voor de mensen die het betreft."

Maar Van der Heijden is wel bereid om vluchten te verplaatsen naar andere luchthavens in de regio. Vakantiegangers zouden in zijn ogen ook vanaf Rotterdam of een vliegveld net over de grens kunnen vertrekken. Verder vliegt Corendon op sommige Turkse bestemmingen nu meerdere keren per dag. "Mogelijk kunnen we daar nog wat in elkaar schuiven en er een vlucht tussenuit halen", geeft de topman aan. "Maar alleen als er elders capaciteit beschikbaar is."

De Corendon-baas denkt op deze manier tot overeenstemming te kunnen komen met Schiphol. "Het probleem is relatief natuurlijk ook niet super groot", redeneert hij. Op een drukke dag telt Schiphol volgens hem ongeveer 100.000 vertrekkende passagiers. "Dat betekent dat er omgerekend zo'n 8000 mensen per uur door de security moeten. Als de beveiliging bijvoorbeeld 10 procent te weinig capaciteit heeft, zijn dat er dus 800 te veel. En dat kan zorgen voor lange rijen. Maar wij hoeven het aantal passagiers vanaf Schiphol dan maar met 10 procent te beperken."

Het percentage dat Van der Heijden noemt is maar ter illustratie. Hoe hoog het percentage werkelijk is en wat dan precies het 'fair share' is dat Corendon zou moeten bijdragen, wordt nog besproken. Die gesprekken zouden erg complex zijn omdat bij de drukte ook een rol speelt wanneer vluchten precies vertrekken: welke dag en op welk tijdstip.

De topman van Corendon benadrukt dat de situatie van zijn maatschappij heel anders is dan bij KLM, dat de voorbije periode al meerdere keren besloot om veel vluchten te schrappen. "Als je een groot netwerk hebt met veel overstappers kun je alles nog wel een beetje herverdelen", geeft Van der Heijden aan. Dan stappen mensen die van Azië naar de VS willen bijvoorbeeld in Parijs over in plaats van op Schiphol. "Maar bij ons vertrek je op Schiphol en landt je op Schiphol. Dat is echt wat anders."

Meer uit Financieel

Tweede langste 'shutdown' ooit dreigt economie VS te ontwrichten

WASHINGTON (ANP) - De voortslepende sluiting van de Amerikaanse overheid, die inmiddels de 22e dag ingaat, is de op een na langste in de geschiedenis geworden. Alleen de 'shutdown' van 35 dagen tijdens de eerste termijn van president Donald Trump duurde langer.

20 minuten geleden
Artiesten verliezen zaak over streaminginkomsten van Universal

AMSTERDAM (ANP) - Henk Westbroek, Arriën Molema en Marinus de Goederen krijgen geen hogere vergoeding van platenlabel Universal. De rechtbank Amsterdam oordeelde woensdag dat de platenmaatschappij geen hogere vergoeding hoeft te betalen voor streams en downloads van de drie artiesten.

27 minuten geleden
China weer belangrijkste handelspartner Duitsland om heffingen VS

BERLIJN (ANP/RTR) - China heeft de Verenigde Staten na minder dan een jaar weer afgelost als belangrijkste handelspartner van Duitsland. De importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump hebben een steeds groter effect op de Duitse export. Ook in China kan Duitsland minder producten kwijt, maar de import uit het Aziatische land groeit wel fors.

1 uur geleden
Ruim veertig Nederlandse bedrijven naar techbeurs CES in Vegas

DEN HAAG (ANP) - Meer dan veertig Nederlandse start-ups en snelgroeiende ondernemingen gaan in januari naar de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas, de grootste techbeurs ter wereld. Dat heeft de Nederlandse overheid bekendgemaakt. Bij de overheid kunnen de deelnemende bedrijven de komende maanden een trainingsprogramma volgen over hoe ze hun innovaties zo goed mogelijk kunnen presenteren aan potentiële klanten en investeerders.

1 uur geleden
FT: Washington werkt aan nieuwe studie naar geneesmiddelenprijzen

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt een nieuw onderzoek voor naar de geneesmiddelenprijzen in de Verenigde Staten. Die studie maakt mogelijk de weg vrij voor een nieuwe golf van importheffingen in de farmaceutische industrie, schrijft de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Modehuis Hermès profiteert van Amerikaanse kooplust

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van de zijden sjaals en prijzige tassen, heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verder zien toenemen. Het modebedrijf deed vooral in de Verenigde Staten goede zaken, waar de omzet met ruim 14 procent toenam.

2 uur geleden
Viaplay wint klein deel van verloren abonnees terug na zomerstop

STOCKHOLM (ANP) - Iets meer mensen hadden afgelopen maanden een abonnement op streamingdienst Viaplay. De Zweedse uitzendgemachtigde van onder meer de Formule 1 in Nederland verloor in het tweede kwartaal nog veel abonnees door de zomerstop van voetbalcompetities. Daarvan is een deel het afgelopen derde kwartaal teruggekeerd, maar het verlies ten opzichte van een jaar geleden is fors.

2 uur geleden