Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corendon bereid tot 'fair share' bij oplossen problemen Schiphol

Corendon bereid tot 'fair share' bij oplossen problemen Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Corendon voert "zeer complexe gesprekken" met Schiphol, maar het reisconcern denkt er uiteindelijk wel uit te komen en zijn steentje bij te dragen aan het oplossen van de problemen rond de grote drukte op de luchthaven. "Ik ben er optimistisch over dat wij ons 'fair share' kunnen leveren", stelt topman Steven van der Heijden in gesprek met het ANP.

Voor Corendon is het geen optie om zomaar vluchten te schrappen, legt hij uit. Dat zou namelijk betekenen dat er vakanties van mensen niet door kunnen gaan. "Omdat er ook al hotels zijn geboekt zou dat voor ons een kostbare zaak zijn, los van het feit dat het ook een drama zou zijn voor de mensen die het betreft."

Maar Van der Heijden is wel bereid om vluchten te verplaatsen naar andere luchthavens in de regio. Vakantiegangers zouden in zijn ogen ook vanaf Rotterdam of een vliegveld net over de grens kunnen vertrekken. Verder vliegt Corendon op sommige Turkse bestemmingen nu meerdere keren per dag. "Mogelijk kunnen we daar nog wat in elkaar schuiven en er een vlucht tussenuit halen", geeft de topman aan. "Maar alleen als er elders capaciteit beschikbaar is."

De Corendon-baas denkt op deze manier tot overeenstemming te kunnen komen met Schiphol. "Het probleem is relatief natuurlijk ook niet super groot", redeneert hij. Op een drukke dag telt Schiphol volgens hem ongeveer 100.000 vertrekkende passagiers. "Dat betekent dat er omgerekend zo'n 8000 mensen per uur door de security moeten. Als de beveiliging bijvoorbeeld 10 procent te weinig capaciteit heeft, zijn dat er dus 800 te veel. En dat kan zorgen voor lange rijen. Maar wij hoeven het aantal passagiers vanaf Schiphol dan maar met 10 procent te beperken."

Het percentage dat Van der Heijden noemt is maar ter illustratie. Hoe hoog het percentage werkelijk is en wat dan precies het 'fair share' is dat Corendon zou moeten bijdragen, wordt nog besproken. Die gesprekken zouden erg complex zijn omdat bij de drukte ook een rol speelt wanneer vluchten precies vertrekken: welke dag en op welk tijdstip.

De topman van Corendon benadrukt dat de situatie van zijn maatschappij heel anders is dan bij KLM, dat de voorbije periode al meerdere keren besloot om veel vluchten te schrappen. "Als je een groot netwerk hebt met veel overstappers kun je alles nog wel een beetje herverdelen", geeft Van der Heijden aan. Dan stappen mensen die van Azië naar de VS willen bijvoorbeeld in Parijs over in plaats van op Schiphol. "Maar bij ons vertrek je op Schiphol en landt je op Schiphol. Dat is echt wat anders."

Meer uit Financieel

S&P 500 op Wall Street sluit voor het eerst boven de 7800 punten

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.

1 uur geleden
Kledingsite ASOS bevestigt 'ongeautoriseerde' melding aan klanten

LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.

2 uur geleden
Onderzoek legt kwetsbaarheid wind- en zonneparken Nederland bloot

DEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.

2 uur geleden
Teksten van ChatGPT krijgen onzichtbaar watermerk in EU

SAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.

3 uur geleden
AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

5 uur geleden
FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

6 uur geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

7 uur geleden