Corbyn: wij doen niet aan coalities
LONDEN (ANP) - Labour is niet van plan een coalitie met anderen te vormen na de Britse parlementsverkiezingen van 12 december. Leider Jeremy Corbyn heeft dat duidelijk gemaakt in een interview met de BBC. Op de vraag of hij het een optie zou vinden om een deal te sluiten met de Scottish National Party (SNP), antwoordde Corbyn: "Wij sluiten met niemand deals."
Momenteel ligt Labour in de peilingen achter op de conservatieven van premier Boris Johnson. Maar als het aan de orde zou komen, ziet Corbyn het niet zitten om het op een akkoordje te gooien met de SNP. Die zou Labour kunnen steunen in ruil voor een tweede referendum over Schotse onafhankelijkheid, opperde de interviewer.
"Wij vormen geen coalitieregeringen", zei Corbyn. "We zullen het programma voorleggen waarop we zijn verkozen. De SNP zal dan de keuze hebben: willen ze Boris Johnson weer aan de macht helpen, of zullen ze zeggen dat een Labour-regering het beste zou zijn voor Schotland?"
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink weet nog niet wanneer de asielaanvragen van meer dan 140.000 Oekraïners behandeld worden. Het Europese Hof van Justitie oordeelde op 1 oktober dat die aanvragen gewoon behandeld moeten worden, maar de CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat andere aanvragen voorrang krijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale ziekenhuizen hebben de afgelopen jaren niet meer planbare zorg kunnen aanbieden, terwijl hier wel afspraken over waren, zei minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een debat in de Tweede Kamer. Hoogcomplexe zorg wordt wel steeds vaker samengebracht in ziekenhuizen met meer specialisten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hulpverlening aan slachtoffers van seksueel misbruik en geweld moet laagdrempeliger en minder versnipperd. Daarom komt het kabinet met een nieuwe landelijke werkwijze die de ondersteuning aan slachtoffers moet verbeteren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bestuur van NSC reageert met "verbazing en teleurstelling" op het vertrek van Europarlementariër Dirk Gotink. De politieke partij verliest daarmee haar laatste volksvertegenwoordiger. "Het bestuur had liever gezien dat hij naar voren was gestapt om in politieke zin de kar te trekken", staat in een reactie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Europarlementariër Dirk Gotink zegt zijn lidmaatschap van NSC op. Aanleiding is de aanwezigheid van partijloos Tweede Kamerlid Mona Keijzer als gastspreker bij een aanstaande ledenbijeenkomst van de partij. Dat bevestigt Gotink op X. NSC verliest daarmee zijn laatste actieve volksvertegenwoordiger.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil niet dat kleine spaarders en beleggers de rekening betalen voor de beoogde hervorming van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Een ruime meerderheid vraagt het kabinet om in ieder geval naar de erf- en schenkbelasting te kijken als alternatieve dekking. Ook de regeringspartijen D66 en CDA steunen die oproep, zeer tegen de zin van coalitiepartner VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-fractievoorzitter in de Eerste Kamer Gaby Perin-Gopie heeft het kabinet uitgenodigd om voor een brede meerderheid te gaan samenwerken met haar partij en PRO. In de Algemene Politieke Beschouwingen in de senaat zei ze dat dit de beste en snelste oplossing is voor premier Rob Jetten.
1 dag geleden