Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corbyn: wij doen niet aan coalities

Corbyn: wij doen niet aan coalities

LONDEN (ANP) - Labour is niet van plan een coalitie met anderen te vormen na de Britse parlementsverkiezingen van 12 december. Leider Jeremy Corbyn heeft dat duidelijk gemaakt in een interview met de BBC. Op de vraag of hij het een optie zou vinden om een deal te sluiten met de Scottish National Party (SNP), antwoordde Corbyn: "Wij sluiten met niemand deals."

Momenteel ligt Labour in de peilingen achter op de conservatieven van premier Boris Johnson. Maar als het aan de orde zou komen, ziet Corbyn het niet zitten om het op een akkoordje te gooien met de SNP. Die zou Labour kunnen steunen in ruil voor een tweede referendum over Schotse onafhankelijkheid, opperde de interviewer.

"Wij vormen geen coalitieregeringen", zei Corbyn. "We zullen het programma voorleggen waarop we zijn verkozen. De SNP zal dan de keuze hebben: willen ze Boris Johnson weer aan de macht helpen, of zullen ze zeggen dat een Labour-regering het beste zou zijn voor Schotland?"

Meer uit Politiek

Drie nieuwe Kamerleden in parlementaire enquêtecommissie corona

DEN HAAG (ANP) - Drie nieuwe Kamerleden gaan meehelpen bij de parlementaire enquête over de coronacrisis. Dat zijn Dion Huidekooper (D66), André Poortman (CDA) en Annelotte Lammers (Groep Markuszower), maakte Kamervoorzitter Thom van Campen donderdag bekend. D66'er Henk-Jan Oosterhuis gaat juist uit de commissie.

13 minuten geleden
Jetten ziet weinig ruimte om hypotheekrenteaftrek af te bouwen

DEN HAAG (ANP) - De kans is klein dat pogingen om de hypotheekrenteaftrek verder af te bouwen op iets uitlopen, zei premier Rob Jetten in het debat over de regeringsverklaring. "Er is geen ruimte om daar de komende tijd heel uitvoerig over te filosoferen. Of ja, er is altijd ruimte om te filosoferen, maar de kans dat daar dan uit wordt gekomen is echt beperkt."

1 uur geleden
X komt niet naar gesprek over sociale media, Kamer teleurgesteld

DEN HAAG (ANP) - X komt niet naar de Tweede Kamer voor een gesprek over sociale media. "Dat u niet op onze uitnodiging ingaat om het gesprek aan te gaan, vinden wij teleurstellend", schrijven Kamerleden die een grote meerderheid vertegenwoordigen in een brief aan het sociale platform van techmiljardair Elon Musk.

2 uur geleden
Partijen verwijten Jetten 'valse start' in samenwerking met Kamer

DEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de oppositie vindt dat premier Rob Jetten een "valse start" heeft gemaakt in de samenwerking met de Tweede Kamer, door in hun ogen te halsstarrig vast te houden aan de AOW-plannen. Onder meer GroenLinks-PvdA, de ChristenUnie, PVV, 50PLUS, DENK, SP en Volt vinden dat Jetten zich meer richting de Kamer moet bewegen, omdat zijn kabinet meerderheden moet blijven zoeken.

2 uur geleden
Keijzer wil na BBB nog geen 'avontuur' aangaan bij andere partij

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Mona Keijzer gaat na haar vertrek bij BBB vooralsnog niet bij een andere partij. "Je weet nooit hoe het in het leven loopt, maar ik stap niet zomaar weer in een nieuw avontuur met mensen die ik allemaal niet ken", zei ze in een verklaring.

2 uur geleden
Jetten erkent dat 'opening' nodig is op AOW-plannen coalitie

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten erkent dat wat betreft de AOW-plannen uit het coalitieakkoord "een opening vanuit het kabinet" nodig is om de relatie met de vakbonden te herstellen. FNV, CNV en VCP hebben alle gesprekken opgeschort zolang het voornemen om de AOW-leeftijd volledig te laten meestijgen met de levensverwachting niet volledig van tafel gaat.

3 uur geleden
Jetten weet nog niet hoe het nieuwe AOW-plan eruit gaat zien

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.

15 uur geleden