Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corbion onderuit op lager Damrak na ING-rapport

Corbion onderuit op lager Damrak na ING-rapport

AMSTERDAM (ANP) - Corbion ging maandag onderuit op de Amsterdamse beurs na een negatief rapport van ING. De analisten van de bank schroefden het koersdoel voor het aandeel flink terug en waarschuwden dat het speciaalchemiebedrijf waarschijnlijk zijn doelstellingen voor 2025 niet zal halen. Het aandeel Corbion werd bijna 10 procent lager gezet en was de grootste daler in de MidKap.

Beleggers reageerden daarnaast op de kortdurende opstand van de Wagner Groep afgelopen weekeinde. De muitende huurlingen kwamen zaterdag in opstand tegen de Russische legerleiding en rukten op naar Moskou. Uiteindelijk maakten de huurlingen rechtsomkeert nadat hun baas Jevgeni Prigozjin akkoord ging met een voorstel van het Kremlin. Daarnaast wordt uitgekeken naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Portugese Sintra, die maandag begint.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 755,68 punten. De MidKap verloor 0,7 procent tot 876,54 punten. De beurzen in Londen en Parijs daalden tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,3 procent, na een verdere verslechtering van het Duitse ondernemersvertrouwen. De kans op een recessie in de grootste economie van Europa neemt daardoor toe.

Waardedaling Russische roebel

Op de aandelenbeurs in Moskou werd ook gehandeld, ondanks dat de burgemeester van de Russische hoofdstad een vrije dag heeft afgekondigd na de Wagneropstand. De MOEX-index in Moskou verloor 1 procent en RTSI zakte 1,5 procent. Ook de Russische roebel daalde in waarde.

Verzekeraar NN Group (plus 2,1 procent) profiteerde van een koopadvies door de Amerikaanse zakenbank JPMorgan en was de sterkste stijger in de AEX. Chiptoeleverancier Besi werd daarentegen door analisten van Deutsche Bank van de kooplijst gehaald en stond in de staartgroep, met een verlies van 1,4 procent. Ook uitzender Randstad en investeringsbedrijf Exor verloren ruim 1 procent.

Koerswinst Aston Martin, euro- en oliekoers

In Londen maakte Aston Martin een koerssprong van dik 9 procent. Beleggers reageerden verheugd op de strategische samenwerking van de Britse sportwagenfabrikant en de Amerikaanse maker van elektrische auto's Lucid. AB Foods daalde 1 procent, ondanks dat het Britse moederbedrijf van Primark de verkopen van de kledingketen in het afgelopen kwartaal flink zag stijgen.

De olieprijzen gingen licht omhoog door de onrust in Rusland. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 69,43 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 74,20 dollar. De euro was 1,0898 dollar waard, tegen 1,0889 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Nvidia boekt driekwart hogere omzet dankzij AI-investeringen

SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.

6 uur geleden
Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

7 uur geleden
AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

8 uur geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

9 uur geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

11 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

12 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

12 uur geleden