Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corbion onderuit op lager Damrak na ING-rapport

Corbion onderuit op lager Damrak na ING-rapport

AMSTERDAM (ANP) - Corbion ging maandag onderuit op de Amsterdamse beurs na een negatief rapport van ING. De analisten van de bank schroefden het koersdoel voor het aandeel flink terug en waarschuwden dat het speciaalchemiebedrijf waarschijnlijk zijn doelstellingen voor 2025 niet zal halen. Het aandeel Corbion werd bijna 10 procent lager gezet en was de grootste daler in de MidKap.

Beleggers reageerden daarnaast op de kortdurende opstand van de Wagner Groep afgelopen weekeinde. De muitende huurlingen kwamen zaterdag in opstand tegen de Russische legerleiding en rukten op naar Moskou. Uiteindelijk maakten de huurlingen rechtsomkeert nadat hun baas Jevgeni Prigozjin akkoord ging met een voorstel van het Kremlin. Daarnaast wordt uitgekeken naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Portugese Sintra, die maandag begint.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 755,68 punten. De MidKap verloor 0,7 procent tot 876,54 punten. De beurzen in Londen en Parijs daalden tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,3 procent, na een verdere verslechtering van het Duitse ondernemersvertrouwen. De kans op een recessie in de grootste economie van Europa neemt daardoor toe.

Waardedaling Russische roebel

Op de aandelenbeurs in Moskou werd ook gehandeld, ondanks dat de burgemeester van de Russische hoofdstad een vrije dag heeft afgekondigd na de Wagneropstand. De MOEX-index in Moskou verloor 1 procent en RTSI zakte 1,5 procent. Ook de Russische roebel daalde in waarde.

Verzekeraar NN Group (plus 2,1 procent) profiteerde van een koopadvies door de Amerikaanse zakenbank JPMorgan en was de sterkste stijger in de AEX. Chiptoeleverancier Besi werd daarentegen door analisten van Deutsche Bank van de kooplijst gehaald en stond in de staartgroep, met een verlies van 1,4 procent. Ook uitzender Randstad en investeringsbedrijf Exor verloren ruim 1 procent.

Koerswinst Aston Martin, euro- en oliekoers

In Londen maakte Aston Martin een koerssprong van dik 9 procent. Beleggers reageerden verheugd op de strategische samenwerking van de Britse sportwagenfabrikant en de Amerikaanse maker van elektrische auto's Lucid. AB Foods daalde 1 procent, ondanks dat het Britse moederbedrijf van Primark de verkopen van de kledingketen in het afgelopen kwartaal flink zag stijgen.

De olieprijzen gingen licht omhoog door de onrust in Rusland. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 69,43 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 74,20 dollar. De euro was 1,0898 dollar waard, tegen 1,0889 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

5 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

6 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

7 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

9 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

10 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

19 uur geleden