Corbion onderuit op lager Damrak na ING-rapport
AMSTERDAM (ANP) - Corbion ging maandag onderuit op de Amsterdamse beurs na een negatief rapport van ING. De analisten van de bank schroefden het koersdoel voor het aandeel flink terug en waarschuwden dat het speciaalchemiebedrijf waarschijnlijk zijn doelstellingen voor 2025 niet zal halen. Het aandeel Corbion werd bijna 10 procent lager gezet en was de grootste daler in de MidKap.
Beleggers reageerden daarnaast op de kortdurende opstand van de Wagner Groep afgelopen weekeinde. De muitende huurlingen kwamen zaterdag in opstand tegen de Russische legerleiding en rukten op naar Moskou. Uiteindelijk maakten de huurlingen rechtsomkeert nadat hun baas Jevgeni Prigozjin akkoord ging met een voorstel van het Kremlin. Daarnaast wordt uitgekeken naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Portugese Sintra, die maandag begint.
De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 755,68 punten. De MidKap verloor 0,7 procent tot 876,54 punten. De beurzen in Londen en Parijs daalden tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,3 procent, na een verdere verslechtering van het Duitse ondernemersvertrouwen. De kans op een recessie in de grootste economie van Europa neemt daardoor toe.
Waardedaling Russische roebel
Op de aandelenbeurs in Moskou werd ook gehandeld, ondanks dat de burgemeester van de Russische hoofdstad een vrije dag heeft afgekondigd na de Wagneropstand. De MOEX-index in Moskou verloor 1 procent en RTSI zakte 1,5 procent. Ook de Russische roebel daalde in waarde.
Verzekeraar NN Group (plus 2,1 procent) profiteerde van een koopadvies door de Amerikaanse zakenbank JPMorgan en was de sterkste stijger in de AEX. Chiptoeleverancier Besi werd daarentegen door analisten van Deutsche Bank van de kooplijst gehaald en stond in de staartgroep, met een verlies van 1,4 procent. Ook uitzender Randstad en investeringsbedrijf Exor verloren ruim 1 procent.
Koerswinst Aston Martin, euro- en oliekoers
In Londen maakte Aston Martin een koerssprong van dik 9 procent. Beleggers reageerden verheugd op de strategische samenwerking van de Britse sportwagenfabrikant en de Amerikaanse maker van elektrische auto's Lucid. AB Foods daalde 1 procent, ondanks dat het Britse moederbedrijf van Primark de verkopen van de kledingketen in het afgelopen kwartaal flink zag stijgen.
De olieprijzen gingen licht omhoog door de onrust in Rusland. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 69,43 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 74,20 dollar. De euro was 1,0898 dollar waard, tegen 1,0889 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De bestedingen van huishoudens in Nederland zijn in juni met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huishoudens kochten die maand vooral meer goederen. In mei groeide de consumptie met 2,2 procent.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van ondernemers in de Nederlandse economie is duidelijk verbeterd aan het begin van het derde kwartaal vergeleken met een kwartaal eerder. Wel blijft de onzekerheid groot, vooral door geopolitieke ontwikkelingen zoals de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met andere organisaties.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om een importheffing in te stellen op polysilicium. Dat melden ingewijden aan Bloomberg en Reuters. Polysilicium is een belangrijke grondstof voor zonnepanelen die in zijn zuiverste vorm ook een grondstof is voor de productie van chips.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van onder meer SpaceX en Walt Disney. Daarnaast is hun hoop op een heropening van de Straat van Hormuz toegenomen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben de terrorismesancties tegen de Iraakse luchtvaartmaatschappij Fly Baghdad opgeheven. Die werden in 2024 opgelegd vanwege banden met de Iraanse Revolutionaire Garde. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt woensdag dat Fly Baghdad van de sanctielijst is gehaald.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Babboe, Batavus en Sparta, blijft kampen met financiële problemen. Het bedrijf meldt woensdag dat voorlopig uitstel van betaling is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.
13 uur geleden