Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corbion onderuit op lager Damrak na ING-rapport

Corbion onderuit op lager Damrak na ING-rapport

AMSTERDAM (ANP) - Corbion ging maandag onderuit op de Amsterdamse beurs na een negatief rapport van ING. De analisten van de bank schroefden het koersdoel voor het aandeel flink terug en waarschuwden dat het speciaalchemiebedrijf waarschijnlijk zijn doelstellingen voor 2025 niet zal halen. Het aandeel Corbion werd bijna 10 procent lager gezet en was de grootste daler in de MidKap.

Beleggers reageerden daarnaast op de kortdurende opstand van de Wagner Groep afgelopen weekeinde. De muitende huurlingen kwamen zaterdag in opstand tegen de Russische legerleiding en rukten op naar Moskou. Uiteindelijk maakten de huurlingen rechtsomkeert nadat hun baas Jevgeni Prigozjin akkoord ging met een voorstel van het Kremlin. Daarnaast wordt uitgekeken naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Portugese Sintra, die maandag begint.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 755,68 punten. De MidKap verloor 0,7 procent tot 876,54 punten. De beurzen in Londen en Parijs daalden tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,3 procent, na een verdere verslechtering van het Duitse ondernemersvertrouwen. De kans op een recessie in de grootste economie van Europa neemt daardoor toe.

Waardedaling Russische roebel

Op de aandelenbeurs in Moskou werd ook gehandeld, ondanks dat de burgemeester van de Russische hoofdstad een vrije dag heeft afgekondigd na de Wagneropstand. De MOEX-index in Moskou verloor 1 procent en RTSI zakte 1,5 procent. Ook de Russische roebel daalde in waarde.

Verzekeraar NN Group (plus 2,1 procent) profiteerde van een koopadvies door de Amerikaanse zakenbank JPMorgan en was de sterkste stijger in de AEX. Chiptoeleverancier Besi werd daarentegen door analisten van Deutsche Bank van de kooplijst gehaald en stond in de staartgroep, met een verlies van 1,4 procent. Ook uitzender Randstad en investeringsbedrijf Exor verloren ruim 1 procent.

Koerswinst Aston Martin, euro- en oliekoers

In Londen maakte Aston Martin een koerssprong van dik 9 procent. Beleggers reageerden verheugd op de strategische samenwerking van de Britse sportwagenfabrikant en de Amerikaanse maker van elektrische auto's Lucid. AB Foods daalde 1 procent, ondanks dat het Britse moederbedrijf van Primark de verkopen van de kledingketen in het afgelopen kwartaal flink zag stijgen.

De olieprijzen gingen licht omhoog door de onrust in Rusland. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 69,43 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 74,20 dollar. De euro was 1,0898 dollar waard, tegen 1,0889 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Marks & Spencer schat kosten gevolgen cyberaanval op 300 miljoen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse warenhuisketen Marks & Spencer verwacht dat de gevolgen van een cyberaanval een flinke financiële impact zullen hebben. Door de hack ontstonden lege schappen en werden online bestellingen opgeschort. Het bedrijf houdt nu rekening met een klap van 300 miljoen pond (omgerekend bijna 356 miljoen euro) op de bedrijfswinst over het huidige boekjaar.

28 minuten geleden
Chipbedrijf ASMI omhoog na koopadvies op somber Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het woensdag bij de opening voorzichtig aan na de koersdalingen op Wall Street dinsdag. De stemming werd ook gedrukt door berichten over een voorbereiding op een mogelijke Israëlische aanval op Iraanse nucleaire installaties. Daarnaast zorgde het gebrek aan voortgang in de Amerikaanse handelsgesprekken over invoerheffingen voor terughoudendheid bij aandelenhandelaren.

1 uur geleden
Huurcommissie krijgt fors meer klachten. vooral over onderhoud

DEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar veel meer klachten ontvangen. Meer dan 18.500 huurders en verhuurders hebben in 2024 een zaak gestart bij de geschillenbeslechter. Dat is een toename van 30 procent, meldt de Huurcommissie in haar jaarverslag.

1 uur geleden
Olieprijs hoger na bericht voorbereiding aanval Israël op Iran

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag omhoog na een bericht van nieuwszender CNN dat Israël zich voorbereidt op een aanval op Iraanse nucleaire installaties. Volgens CNN hebben de VS inlichtingen gekregen over die voorbereidingen. Een Israëlische aanval zou de spanningen in het Midden-Oosten kunnen vergroten en de olie-export uit die regio verstoren.

2 uur geleden
Hornbach ziet winst niet groeien door stijgende kosten

HOUTEN (ANP) - Ondanks een "veelbelovend" voorjaarsseizoen is doe-het-zelfketen Hornbach terughoudend over de resultaten voor zijn hele boekjaar. Dit komt onder meer doordat de operationele kosten stijgen. "En de macro-economische en geopolitieke situatie is dermate onvoorspelbaar dat dit impact kan hebben op de toeleveringsketens en het consumentensentiment", waarschuwt het bedrijf bij de presentatie van zijn jaarcijfers.

2 uur geleden
Europese consumentenorganisaties klagen over kosten handbagage

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en vijftien andere Europese consumentenorganisaties hebben een klacht ingediend over luchtvaartmaatschappijen die onterecht kosten rekenen voor het meenemen van handbagage in het vliegtuig. De klacht over easyJet, Transavia, Ryanair, Norwegian Airlines, Volotea, Vueling en Wizzair is ingediend bij de Europese Commissie en het netwerk van nationale consumentenautoriteiten CPC.

2 uur geleden
Afkoelende Nederlandse inflatie stelt IMF gerust

AMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft genoeg aanwijzingen dat de Nederlandse inflatie eind volgend jaar op de gewenste 2 procent uitkomt. Daardoor heeft de VN-organisatie de nog altijd bovengemiddelde prijsstijgingen anders dan eerdere jaren niet meer als punt van zorg opgenomen in een rapport over de Nederlandse economie, zei Fabian Bornhorst, die de afgelopen weken een onderzoeksmissie van het IMF in Nederland leidde.

8 uur geleden