Corbion onderuit op lager Damrak na ING-rapport
AMSTERDAM (ANP) - Corbion ging maandag onderuit op de Amsterdamse beurs na een negatief rapport van ING. De analisten van de bank schroefden het koersdoel voor het aandeel flink terug en waarschuwden dat het speciaalchemiebedrijf waarschijnlijk zijn doelstellingen voor 2025 niet zal halen. Het aandeel Corbion werd bijna 10 procent lager gezet en was de grootste daler in de MidKap.
Beleggers reageerden daarnaast op de kortdurende opstand van de Wagner Groep afgelopen weekeinde. De muitende huurlingen kwamen zaterdag in opstand tegen de Russische legerleiding en rukten op naar Moskou. Uiteindelijk maakten de huurlingen rechtsomkeert nadat hun baas Jevgeni Prigozjin akkoord ging met een voorstel van het Kremlin. Daarnaast wordt uitgekeken naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Portugese Sintra, die maandag begint.
De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 755,68 punten. De MidKap verloor 0,7 procent tot 876,54 punten. De beurzen in Londen en Parijs daalden tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,3 procent, na een verdere verslechtering van het Duitse ondernemersvertrouwen. De kans op een recessie in de grootste economie van Europa neemt daardoor toe.
Waardedaling Russische roebel
Op de aandelenbeurs in Moskou werd ook gehandeld, ondanks dat de burgemeester van de Russische hoofdstad een vrije dag heeft afgekondigd na de Wagneropstand. De MOEX-index in Moskou verloor 1 procent en RTSI zakte 1,5 procent. Ook de Russische roebel daalde in waarde.
Verzekeraar NN Group (plus 2,1 procent) profiteerde van een koopadvies door de Amerikaanse zakenbank JPMorgan en was de sterkste stijger in de AEX. Chiptoeleverancier Besi werd daarentegen door analisten van Deutsche Bank van de kooplijst gehaald en stond in de staartgroep, met een verlies van 1,4 procent. Ook uitzender Randstad en investeringsbedrijf Exor verloren ruim 1 procent.
Koerswinst Aston Martin, euro- en oliekoers
In Londen maakte Aston Martin een koerssprong van dik 9 procent. Beleggers reageerden verheugd op de strategische samenwerking van de Britse sportwagenfabrikant en de Amerikaanse maker van elektrische auto's Lucid. AB Foods daalde 1 procent, ondanks dat het Britse moederbedrijf van Primark de verkopen van de kledingketen in het afgelopen kwartaal flink zag stijgen.
De olieprijzen gingen licht omhoog door de onrust in Rusland. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 69,43 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 74,20 dollar. De euro was 1,0898 dollar waard, tegen 1,0889 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
5 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
9 uur geleden