Corbion en Fastned centraal op Damrak na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de kwartaalcijfers van speciaalchemiebedrijf Corbion en snellaadbedrijf Fastned. Ook houden beleggers de situatie rond het coronavirus in de gaten nu de Delta-variant zich snel verspreidt in veel landen. Strengere maatregelen om het virus in te dammen zouden het economische herstel kunnen vertragen.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten dinsdag overwegend kleine winsten zien. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, eindigde de Nikkei 0,2 procent in de plus.
Corbion boekte in de eerste jaarhelft een sterke omzetgroei en zag ook het bedrijfsresultaat stijgen. Topman Olivier Rigaud verklaarde "zeer tevreden te zijn met de record omzetgroei van alle drie business segmenten". Wel waarschuwde Rigaud voor de toenemende kosten voor transport, grondstoffen en verpakkingsmateriaal. Door de hogere kosten valt de winstmarge dit jaar lager uit dan eerder werd verwacht.
Fastned
Ook Fastned zag de omzet in de eerste zes maanden van het jaar flink stijgen. Vooral in het tweede kwartaal was sprake van een sterke groei dankzij de versoepeling van de coronamaatregelen waardoor meer gebruik werd gemaakt van de snellaadstations van het bedrijf. Fastned, dat fors investeert in zijn netwerk van laadstations voor elektrische voertuigen, leed wel opnieuw verlies.
Aan het overnamefront werd bekendgemaakt dat automatiseerder ICT Group definitief wordt overgenomen door investeerders NPM Capital en Teslin. Na een verhoging van het oorspronkelijke bod kregen de investeerders vrijwel alle aandelen in handen. Ze beginnen nu een zogenoemde uitrookprocedure om de laatste aandelen in handen te krijgen. Begin september verdwijnt het aandeel ICT Group vervolgens van de beurs.
Valuta
De Europese beurzen sloten maandag gemengd. De AEX-index steeg 0,5 procent tot 771,80 punten en de MidKap won 0,1 procent tot 1074,58 punten. De graadmeters in Frankfurt en Parijs daalden 0,1 procent en Londen klom 0,1 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,3 procent lager op 35.101,85 punten. De brede S&P 500 daalde 0,1 procent en techbeurs Nasdaq won 0,2 procent.
De euro was 1,1739 dollar waard, tegen 1,1751 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,2 procent tot 67,25 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 69,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geleden