Corbion bij stijgers op Damrak na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Corbion behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs, na goed ontvangen cijfers. Het speciaalchemiebedrijf boekte in de eerste negen maanden van het jaar meer omzet en winst. Topman Olivier Rigaud sprak van solide resultaten. Ook wordt volgens hem goede voortgang geboekt met het reorganisatieprogramma, waardoor de marges stijgen. Het bedrijf verhoogde daarnaast de verwachtingen voor het hele jaar. Het aandeel werd 6 procent hoger gezet.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel onveranderd op 896,86 punten. De MidKap daalde een fractie tot 904,49 punten, ondanks de sterke koerswinst van Corbion. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.
Philips (plus 0,1 procent) veerde iets op. Het zorgtechnologieconcern raakte een dag eerder bijna 17 procent aan beurswaarde kwijt door tegenvallende verkopen in China. Dat was de grootste koersval in 26 jaar. Analisten van zakenbank Jefferies haalden het aandeel Philips van de verkooplijst af na die koersdaling, en verhoogden het koersdoel.
Exor
Het Italiaanse investeringsbedrijf Exor, grootaandeelhouder van Philips, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1 procent. Chipbedrijf ASMI, dat na sluiting van de Amsterdamse beurs met cijfers komt, daalde 0,4 procent.
In Londen verloor BP 0,9 procent. Het Britse olie- en gasconcern zag de winst fors dalen in het afgelopen kwartaal door de lagere olieprijzen. Concurrent Shell, die donderdag met cijfers komt, daalde 0,1 procent in Amsterdam.
HSBC in de plus
HSBC won 3 procent, na beter dan verwachte resultaten van de Britse bank. De Spaanse bank Santander zakte daarentegen 3,7 procent in Madrid, na publicatie van de kwartaalcijfers.
De Zwitserse farmaceut Novartis verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar, na sterke verkopen van zijn kankermedicijnen in het afgelopen kwartaal. Het aandeel verloor desondanks 1,9 procent in Zürich. In Frankfurt klom sportmerk Adidas dik 1 procent, na goed ontvangen resultaten. De Duitse luchtvaartgroep Lufthansa, die ook met cijfers kwam, zakte 2,6 procent.
Olieprijs
De olieprijzen krabbelden iets op na de forse koersdaling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 67,59 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent duurder, op 71,63 dollar per vat. De euro was 1,0812 dollar waard, tegen 1,0817 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland stijgt dit jaar verder, verwachten onderzoekers van ING. De gestegen koopkracht spoort consumenten aan dit jaar meer geld uit te geven in de supermarkt en andere winkels.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders willen minder graag naar Groenland op vakantie, merken gespecialiseerde reisorganisaties voor vakanties naar koude bestemmingen. Aurora Reizen schat dat door de recent flink opgelopen spanningen tussen Groenland en de EU aan de ene kant en de Verenigde Staten aan de andere kant dit seizoen tot nu toe zo'n 20 tot 30 procent minder reizen zijn geboekt vergeleken met vorig jaar. IJsland Tours denkt dat dit zelfs 50 tot 70 procent minder is, maar weet niet zeker of het door de spanningen komt.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien ondernemers kunnen hun vaste kosten twee jaar lang blijven betalen na een inkomensdaling door baanverlies of arbeidsongeschiktheid. Werknemers lukt dat beter, blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Zelfstandigen zijn daarmee financieel kwetsbaarder dan werknemers, concludeert de belangrijke adviseur van het kabinet.
2 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
12 uur geleden