Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corbion bij stijgers op Damrak na resultaten

Corbion bij stijgers op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Corbion behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs, na goed ontvangen cijfers. Het speciaalchemiebedrijf boekte in de eerste negen maanden van het jaar meer omzet en winst. Topman Olivier Rigaud sprak van solide resultaten. Ook wordt volgens hem goede voortgang geboekt met het reorganisatieprogramma, waardoor de marges stijgen. Het bedrijf verhoogde daarnaast de verwachtingen voor het hele jaar. Het aandeel werd 6 procent hoger gezet.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel onveranderd op 896,86 punten. De MidKap daalde een fractie tot 904,49 punten, ondanks de sterke koerswinst van Corbion. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.

Philips (plus 0,1 procent) veerde iets op. Het zorgtechnologieconcern raakte een dag eerder bijna 17 procent aan beurswaarde kwijt door tegenvallende verkopen in China. Dat was de grootste koersval in 26 jaar. Analisten van zakenbank Jefferies haalden het aandeel Philips van de verkooplijst af na die koersdaling, en verhoogden het koersdoel.

Exor

Het Italiaanse investeringsbedrijf Exor, grootaandeelhouder van Philips, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1 procent. Chipbedrijf ASMI, dat na sluiting van de Amsterdamse beurs met cijfers komt, daalde 0,4 procent.

In Londen verloor BP 0,9 procent. Het Britse olie- en gasconcern zag de winst fors dalen in het afgelopen kwartaal door de lagere olieprijzen. Concurrent Shell, die donderdag met cijfers komt, daalde 0,1 procent in Amsterdam.

HSBC in de plus

HSBC won 3 procent, na beter dan verwachte resultaten van de Britse bank. De Spaanse bank Santander zakte daarentegen 3,7 procent in Madrid, na publicatie van de kwartaalcijfers.

De Zwitserse farmaceut Novartis verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar, na sterke verkopen van zijn kankermedicijnen in het afgelopen kwartaal. Het aandeel verloor desondanks 1,9 procent in Zürich. In Frankfurt klom sportmerk Adidas dik 1 procent, na goed ontvangen resultaten. De Duitse luchtvaartgroep Lufthansa, die ook met cijfers kwam, zakte 2,6 procent.

Olieprijs

De olieprijzen krabbelden iets op na de forse koersdaling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 67,59 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent duurder, op 71,63 dollar per vat. De euro was 1,0812 dollar waard, tegen 1,0817 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Omstreden megaproject op Indiaas eiland mag toch doorgaan

KOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.

6 minuten geleden
Laadpalenmaker Alfen zakt op Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor bijna 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.

8 minuten geleden
Spanje onderzoekt X, Meta en TikTok om AI-kindermisbruikmateriaal

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.

9 minuten geleden
Overlijden Franse baby's mogelijk niet te linken aan babyvoeding

PARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.

1 uur geleden
Israëlische economie groeit sterker dan verwacht in 2025

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens het Israëlische statistiekbureau groeide het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, vorig jaar met 3,1 procent. Dat is hoger dan de voorspellingen van zowel het ministerie van Financiën als de centrale bank, die uitgingen van een groei van 2,8 procent.

1 uur geleden
Voorzitter hotelketen Hyatt treedt af om contacten met Epstein

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - Voorzitter Thomas Pritzker van de grote internationale hotelketen Hyatt legt zijn functie neer vanwege zijn contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De 75-jarige miljardair behoort tot de erfgenamen van de familie die Hyatt heeft opgericht.

1 uur geleden
Nieuwe motoren iets minder populair, tweedehandsverkoop op record

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is vorig jaar voor het eerst in ruim tien jaar teruggelopen. In totaal zijn 19.608 motorfietsen op kenteken gezet, 211 stuks minder dan in 2024, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt. Vergeleken met tien jaar geleden is de verkoop van nieuwe motorfietsen met ruim de helft gestegen.

2 uur geleden