Corbion bij stijgers op Damrak na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Corbion behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs, na goed ontvangen cijfers. Het speciaalchemiebedrijf boekte in de eerste negen maanden van het jaar meer omzet en winst. Topman Olivier Rigaud sprak van solide resultaten. Ook wordt volgens hem goede voortgang geboekt met het reorganisatieprogramma, waardoor de marges stijgen. Het bedrijf verhoogde daarnaast de verwachtingen voor het hele jaar. Het aandeel werd 6 procent hoger gezet.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel onveranderd op 896,86 punten. De MidKap daalde een fractie tot 904,49 punten, ondanks de sterke koerswinst van Corbion. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.
Philips (plus 0,1 procent) veerde iets op. Het zorgtechnologieconcern raakte een dag eerder bijna 17 procent aan beurswaarde kwijt door tegenvallende verkopen in China. Dat was de grootste koersval in 26 jaar. Analisten van zakenbank Jefferies haalden het aandeel Philips van de verkooplijst af na die koersdaling, en verhoogden het koersdoel.
Exor
Het Italiaanse investeringsbedrijf Exor, grootaandeelhouder van Philips, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1 procent. Chipbedrijf ASMI, dat na sluiting van de Amsterdamse beurs met cijfers komt, daalde 0,4 procent.
In Londen verloor BP 0,9 procent. Het Britse olie- en gasconcern zag de winst fors dalen in het afgelopen kwartaal door de lagere olieprijzen. Concurrent Shell, die donderdag met cijfers komt, daalde 0,1 procent in Amsterdam.
HSBC in de plus
HSBC won 3 procent, na beter dan verwachte resultaten van de Britse bank. De Spaanse bank Santander zakte daarentegen 3,7 procent in Madrid, na publicatie van de kwartaalcijfers.
De Zwitserse farmaceut Novartis verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar, na sterke verkopen van zijn kankermedicijnen in het afgelopen kwartaal. Het aandeel verloor desondanks 1,9 procent in Zürich. In Frankfurt klom sportmerk Adidas dik 1 procent, na goed ontvangen resultaten. De Duitse luchtvaartgroep Lufthansa, die ook met cijfers kwam, zakte 2,6 procent.
Olieprijs
De olieprijzen krabbelden iets op na de forse koersdaling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 67,59 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent duurder, op 71,63 dollar per vat. De euro was 1,0812 dollar waard, tegen 1,0817 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Economen verwachten dat de extra importheffing van 10 procent die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, slechts een beperkte impact zal hebben op de economische groei van de eurozone. De economen van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs denken dat de nieuwe heffing ongeveer 0,1 procentpunt van het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, zal afsnoepen.
15 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Nederland exporteerde vorig jaar voor 7,2 miljard euro aan bloemen en planten. Dat is bijna 2 procent meer dan een jaar eerder, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
41 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - De importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Groenland zijn "absurd" en een poging tot chantage waar de EU niet aan mag toegeven. Dat heeft de Zweedse minister van Financiën Elisabeth Svantesson gezegd. De importheffing van 10 procent geldt voor alle landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Zweden. Trump dreigt het eiland, dat tot Denemarken behoort, te annexeren.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december afgenomen tot 1,9 procent, meldt Eurostat. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied ligt daarmee iets lager dan de 2 procent die het Europese statistiekbureau eerder deze maand bekendmaakte. De inflatie is daarmee voor het eerst sinds mei vorig jaar weer gezakt tot onder de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) van 2 procent.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Europese Unie moet overwegen de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten op te schorten door het conflict over Groenland. Dat zegt de Duitse centrumlinkse politieke partij De Groenen in een reactie op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen, waaronder Duitsland en Nederland, een importheffing van 10 procent op te leggen omdat ze militairen naar Groenland hebben gestuurd.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat er met de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor Europese landen die Groenland militair steunen een verkeerde weg wordt ingeslagen. Dat zei hij maandag op een persconferentie, het Verenigd Koninkrijk is een van die landen waar die heffing voor geldt. Starmer zegt ook vastberaden te zijn om de relatie met de Verenigde Staten sterk te houden.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën en vicekanselier Lars Klingbeil zegt dat "Europa zich niet zal laten chanteren door de Verenigde Staten om Groenland". De regering-Trump heeft de acht Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd een importheffing van 10 procent opgelegd. De heffing gaat op 1 februari in en wordt 1 juni verhoogd tot 25 procent.
3 uur geleden