Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corbion bij stijgers op Damrak na resultaten

Corbion bij stijgers op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Corbion behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs, na goed ontvangen cijfers. Het speciaalchemiebedrijf boekte in de eerste negen maanden van het jaar meer omzet en winst. Topman Olivier Rigaud sprak van solide resultaten. Ook wordt volgens hem goede voortgang geboekt met het reorganisatieprogramma, waardoor de marges stijgen. Het bedrijf verhoogde daarnaast de verwachtingen voor het hele jaar. Het aandeel werd 6 procent hoger gezet.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel onveranderd op 896,86 punten. De MidKap daalde een fractie tot 904,49 punten, ondanks de sterke koerswinst van Corbion. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.

Philips (plus 0,1 procent) veerde iets op. Het zorgtechnologieconcern raakte een dag eerder bijna 17 procent aan beurswaarde kwijt door tegenvallende verkopen in China. Dat was de grootste koersval in 26 jaar. Analisten van zakenbank Jefferies haalden het aandeel Philips van de verkooplijst af na die koersdaling, en verhoogden het koersdoel.

Exor

Het Italiaanse investeringsbedrijf Exor, grootaandeelhouder van Philips, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1 procent. Chipbedrijf ASMI, dat na sluiting van de Amsterdamse beurs met cijfers komt, daalde 0,4 procent.

In Londen verloor BP 0,9 procent. Het Britse olie- en gasconcern zag de winst fors dalen in het afgelopen kwartaal door de lagere olieprijzen. Concurrent Shell, die donderdag met cijfers komt, daalde 0,1 procent in Amsterdam.

HSBC in de plus

HSBC won 3 procent, na beter dan verwachte resultaten van de Britse bank. De Spaanse bank Santander zakte daarentegen 3,7 procent in Madrid, na publicatie van de kwartaalcijfers.

De Zwitserse farmaceut Novartis verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar, na sterke verkopen van zijn kankermedicijnen in het afgelopen kwartaal. Het aandeel verloor desondanks 1,9 procent in Zürich. In Frankfurt klom sportmerk Adidas dik 1 procent, na goed ontvangen resultaten. De Duitse luchtvaartgroep Lufthansa, die ook met cijfers kwam, zakte 2,6 procent.

Olieprijs

De olieprijzen krabbelden iets op na de forse koersdaling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 67,59 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent duurder, op 71,63 dollar per vat. De euro was 1,0812 dollar waard, tegen 1,0817 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

4 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

6 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

6 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

7 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

9 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

10 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

10 uur geleden