Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Corbion bij stijgers op Damrak na resultaten

Corbion bij stijgers op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Corbion behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs, na goed ontvangen cijfers. Het speciaalchemiebedrijf boekte in de eerste negen maanden van het jaar meer omzet en winst. Topman Olivier Rigaud sprak van solide resultaten. Ook wordt volgens hem goede voortgang geboekt met het reorganisatieprogramma, waardoor de marges stijgen. Het bedrijf verhoogde daarnaast de verwachtingen voor het hele jaar. Het aandeel werd 6 procent hoger gezet.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel onveranderd op 896,86 punten. De MidKap daalde een fractie tot 904,49 punten, ondanks de sterke koerswinst van Corbion. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,3 procent.

Philips (plus 0,1 procent) veerde iets op. Het zorgtechnologieconcern raakte een dag eerder bijna 17 procent aan beurswaarde kwijt door tegenvallende verkopen in China. Dat was de grootste koersval in 26 jaar. Analisten van zakenbank Jefferies haalden het aandeel Philips van de verkooplijst af na die koersdaling, en verhoogden het koersdoel.

Exor

Het Italiaanse investeringsbedrijf Exor, grootaandeelhouder van Philips, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1 procent. Chipbedrijf ASMI, dat na sluiting van de Amsterdamse beurs met cijfers komt, daalde 0,4 procent.

In Londen verloor BP 0,9 procent. Het Britse olie- en gasconcern zag de winst fors dalen in het afgelopen kwartaal door de lagere olieprijzen. Concurrent Shell, die donderdag met cijfers komt, daalde 0,1 procent in Amsterdam.

HSBC in de plus

HSBC won 3 procent, na beter dan verwachte resultaten van de Britse bank. De Spaanse bank Santander zakte daarentegen 3,7 procent in Madrid, na publicatie van de kwartaalcijfers.

De Zwitserse farmaceut Novartis verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar, na sterke verkopen van zijn kankermedicijnen in het afgelopen kwartaal. Het aandeel verloor desondanks 1,9 procent in Zürich. In Frankfurt klom sportmerk Adidas dik 1 procent, na goed ontvangen resultaten. De Duitse luchtvaartgroep Lufthansa, die ook met cijfers kwam, zakte 2,6 procent.

Olieprijs

De olieprijzen krabbelden iets op na de forse koersdaling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 67,59 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent duurder, op 71,63 dollar per vat. De euro was 1,0812 dollar waard, tegen 1,0817 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

2 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

3 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

3 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

7 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

7 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

8 uur geleden